- Представник позивача: Браславська Ольга Анатоліівна
- позивач: Шиміна Наталя Олександрівна
- Третя особа: Амельченко Віталій Петрович- приватний виконавець виконавчого округу Харківської області
- Третя особа: Золотих Оленксандр Олександрович- приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу
- відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова правова група ЛЕКС"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
УХВАЛА
про забезпечення позову
Справа № 621/358/22
Провадження 2/621/448/22
04 лютого 2022 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області В. Філіп`єва, розглянувши заяву про забезпечення позову, що надійшла разом з позовною заявою представника позивача адвоката Браславської Ольги Анатоліївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова правова група Лекс» (ЄДРПОУ 44371579, місцезнаходження: м.Київ, вул. Толстого Льва, буд.33, офіс 75); треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Золотих Олександр Олександрович (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), приватний виконавець виконавчого округу Харківської області Амельченко Віталій Петрович (місцезнаходження: 61001, м.Харків, майдан Захисників, 7/8, 1 поверх),
про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача адвокат О. Браславська, яка діє в інтересах ОСОБА_2 звернулася до Зміївського районного суду Харківської області з позовною заявою до ТОВ «Фінансова правова група Лекс», треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Золотих Олександр Олександрович, приватний виконавець виконавчого округу Харківської області Амельченко Віталій Петрович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Одночасно з поданням позову позивачем подано заяву про забезпечення позову, в обґрунтування якої зазначено, що постановою приватного виконавця виконавчого округу Харківської області В. Амельченка від 27.01.2022 відкрито виконавче провадження № 68380189 з примусового виконання виконавчого напису № 133, вчиненого 13.01.2022 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Золотих О.О. про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості в сумі 31306,04 гривень та основної винагороди виконавця в сумі 3130,60. Одночасно виконавцем винесено Постанову про арешт коштів боржника.
Оскільки позивач не погоджується з вчиненим виконавчим написом, бо розмір заборгованості не є безспірним, вона звернулася до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Враховуючи, що у випадку задоволення позовних вимог, виконавчий напис не підлягатиме виконанню і виконавче провадження буде закрите, з метою ефективного захисту порушених (оспорюваних) прав, позивач просить забезпечити позов шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником в судовому порядку на підставі п.6 ч.1 статті 150 ЦПК України.
Дослідивши заяву про забезпечення позову та додані до неї матеріали, суддя зазначає наступне:
Відповідно статті 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно статті 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», застосовується як джерело права, встановлено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Одним з механізмів забезпечення ефективного юридичного захисту є передбачений національним законодавством України інститут вжиття заходів до забезпечення позову, невжиття яких може призвести до утруднення виконання рішення суду.
Відповідно до ч.1 статті 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Згідно з ч.2 статті 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Позов може бути забезпечено в тому числі й шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку (п.6 ч.1 ст.150 ЦПК України).
Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам (абз.1 ч.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року №9 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову").
Нормою п.3 ч.1 статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавчий напис нотаріуса є видом виконавчого документу і, як передбачено ст. 90 Закону України "Про нотаріат", стягнення за виконавчим написом провадиться в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
До заяви про забезпечення позову позивачем долучено докази на підтвердження того, що приватним виконавцем здійснюється виконавче провадження з примусового виконання виконавчого напису нотаріуса та здійснюються виконавчі дії, спрямовані на стягнення заборгованості з позивача.
Отже, суд приходить до висновку, що невжиття заходу забезпечення позову шляхом зупинення стягнення заборгованості у виконавчому провадженні та забороні приватному виконавцеві вчиняти будь-які дії щодо примусового виконання на підставі оспорюваного виконавчого напису може істотно ускладнити ефективний захист та поновлення порушених прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, а отже заява про забезпечення позову є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Відповідно ч.6 статті 154 ЦПК України, про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Згідно ч.1 статті 157 ЦПК України, ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 149, 150-153 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача адвоката Браславської Ольги Анатоліївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , про забезпечення позову - задовольнити.
Зупинити стягнення у виконавчому провадженні № 68380189, відкритому приватним виконавцем виконавчого округу Харківської області Амельченко Віталієм Петровичем на підставі виконавчого напису № 133 від 13.01.2022, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Золотих Олександром Олександровичем, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-правова група Лекс» заборгованості в сумі 30456,04 гривень, плати за вчинення виконавчого напису – 850,00 грн, основної винагороди приватного виконавця в сумі 31030,60 грн та виконавчого збору - 500,00 грн.
Заборонити приватному виконавцеві виконавчого округу Харківської області Амельченку Віталію Петровичу вчиняти будь-які дії щодо примусового стягнення у виконавчому провадженні № 68380189до набрання законної сили рішенням у вказані цивільній справі № 621/358/22.
Учасники справи, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Дана ухвала відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» є виконавчим документом та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років з дня її постановлення. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Текст ухвали складено й підписано 04.02.2022.
Суддя: В. Філіп`єва
- Номер: 2/621/448/22
- Опис: про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 621/358/22
- Суд: Зміївський районний суд Харківської області
- Суддя: Філіп'єва В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.02.2022
- Дата етапу: 04.02.2022