Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1356524903

Справа № 161/17266/24

Провадження № 2-о/161/580/24


У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

23 вересня 2024 року                                                                 місто Луцьк

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Антіпова Т.А., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підгайцівська сільська рада Луцького району Волинської області про встановлення факту, що має юридичне значення,


В С Т А Н О В И В :


       Заявник ОСОБА_1 звернувся до Луцького міськрайонного суду Волинської області з заявою про встановлення факту належності документа, в якій просить суд встановити факт належності ОСОБА_1 рішення Романівської сільської ради Луцького району Волинської області №22/3 від 30.10.2009 року про передачу безоплатно у приватну власність земельної ділянки для садівництва, садівниче товариство «Воротнів» №22,40 площею 0,10 га.

Перевіривши заяву на відповідність вимогам ЦПК України, суд доходить висновку про необхідність залишення її без руху.

       Відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України - окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

       Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

       Заяви подані в порядку окремого провадження повинні відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, які встановлені статтями 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які містяться у ст. 318 ЦПК України.

        Під час вивчення матеріалів справи, поданих разом із заявою було встановлено, що дана заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а саме відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

       Відповідно до статті 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:

1) який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;

3) докази, що підтверджують факт.

       До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

       Так, в поданій до суду заяві ОСОБА_1 зазначає про те, що маючи намір приватизувати земельну ділянку, яка була йому безоплатно передана рішенням Романівської сільської ради Луцького району Волинської області (зараз Підгайцівська сільська рада) від 30.10.2009 року за № 22/3, він звернувся до органу місцевого самоврядування територіальної громади, і отримав витяг із вищевказаного рішення, де йому повідомили про помилку в написанні прізвища в самому рішенні №22/3 від 30.10.2009 року, а саме: замість « ОСОБА_2 », вказано «Ребеківша», що унеможливлює подальшу реалізацію його права на безоплатну приватизацію ділянки.

       Окрім цього, зазначає, що виправити допущену помилку у рішенні Романівської сільської ради Луцького району Волинської області від 30.10.2009 року за № 22/3 не має можливості, оскільки остання знаходиться в стадії припинення.

Проте, заявником не зазначено та не надано доказів на підтвердження того, що він дійсно звертався до відповідних державних органів із заявою про усунення неточностей правовстановлюючого документа, та відмова цих органів у внесенні виправлень або ж неможливості усунення даних неточностей, на підтвердження неможливості іншим шляхом, ані ж в судовому порядку, усунути зазначені недоліки.

       Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

На підставі викладеного та керуючись статтею 185 ЦПК України, суддя,


У Х В А Л И В :


       Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підгайцівська сільська рада Луцького району Волинської області про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.

       Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати заявникові.

       Надати заявнику строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.

       Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає..


Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області                Т.А. Антіпова











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація