Судове рішення #1357315
Справа №2-661-2007

Справа  №2-661-2007

                                                                                                                                            

 

 

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 

 

         22 листопада 2007 року                                     Горохівський районний суд

                                                                                     Волинської області

в складі:

головуючого                                                                         Чонки В.В.,

при секретарі                                                                        Сівосі Н.М.,

за участю:

позивача                                                                               ОСОБА_1,

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 до Берестечівської міської ради про визнання права власності на спадкове майно,-

 

 

встановив:

 

         позивач  звернулася з позовом до відповідача про визнання права власності на   житловий будинок  з надвірними будівлями і спорудами, що у АДРЕСА_1, який належав її покійному батькові.

         Мотивує свій позов тим, що її батько, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1, склав заповіт на користь свого сина ОСОБА_2 (1/3 частини житлового будинку) та на її користь ОСОБА_1 (2/3 частини житлового будинку). Але брат відмовився від своєї частини спадщини у користь позивачки. У фактичне володіння спадщиною вона вступила. На даний час позивачка не може розпоряджатися належним їй майном через відсутність всіх необхідних правовстановлюючих документів, так як батько за життя їх не оформив. Просить позов задовольнити.

         Відповідач звернувся із заявою до суду, у якій просить провести розгляд справи без представника міської ради та не заперечує про заявлений позов ОСОБА_1

         Суд заслухавши пояснення позивача,  дослідивши матеріали справи та перевіривши їх достовірність, вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

         Згідно з ст.1296 ЦК України, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

         З копій заповіту вбачається, що ОСОБА_3 21.09.1990  року заповів житловий будинок з усіма господарським та побутовими спорудами, що у АДРЕСА_1  своєму синові ОСОБА_2 - 1\3 частини житлового будинку і своїй дочці ОСОБА_1 - 2\3 частини будинку.

         Заявою ОСОБА_2 стверджується, що йому було відомо про відкриття спадщини після померлого ОСОБА_3 та він відмовляється від своєї частки спадщини.

         Довідкою № 147 року виданою Берестечківською міською радою Горохівського району стверджується, що спадкоємцями за заповітом на майно померлого ОСОБА_3 є його діти: ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Спадкоємець ОСОБА_1 фактично вступила в управління спадковим майном.

         Судом встановлено, що ОСОБА_1 прийняла спадщину, володіє та користується спадковим майном, хоча всіх необхідних документів не виробила, а тому не може ним розпоряджатися.

         Тому суд  вважає, що за нею слід визнати право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами вцілому, що знаходиться у АДРЕСА_1.

        

         Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України

                            ст. ст. 1296, 392 ЦК України

                            суд,-

 

вирішив:

 

         Позов задовольнити.

         Визнати право власності ОСОБА_1 на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, а саме: житловий будинок, веранда, погріб, ганок, сарай, вбиральня, огорожа, який знаходиться у АДРЕСА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

         Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

         Копія вірна: рішення станом на 03 грудня 2007 року набрало законної сили, оригінал знаходиться у матеріалах цивільної справи № 2-661-2007.

 

 

 

         Головуючий                                                                        В.В.Чонка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація