Справа № 2-3684/07
2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2007 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого-судді Заруцької Г.М.
при секретарі Терещенко О.І.
за участю: позивачки ОСОБА_1
представника відповідача Іщенко А.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду № 9 в місті Красноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійської міської ради про визнання права власності на будинок за спадщиною,
в с т а н о в и в :
Позивачка, ОСОБА_1, звернулася до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з позовом до Красноармійської міської ради про визнання права власності на будинок за спадщиною.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка зазначила, що жилий будинок АДРЕСА_1 належав на праві власності її дідусеві ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 16.08.1940 року, посвідченого нотаріусом Красноармійської нотаріальної контори за реєстром № 4692, та зареєстрованого в БТІ м. Красноармійська 20.09.1993 року, що підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно № 16657251 від 14.11.2007 року. Договір купівлі-продажу та витяг БТІ додається до позову.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується актовим записом про смерть № 605 від 29 червня 2002 року.
Спадкоємцями на час його смерті були: дружина ОСОБА_3 та син ОСОБА_4, її батько.
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, свідоцтво про смерть долучається до позову.
ОСОБА_4, її батько, помер ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується актовим записом № 351 від 20 квітня 2007 року, свідоцтво про смерть також до позову долучається.
Ні ОСОБА_3, ні ОСОБА_4 до нотаріальної контори не зверталися, але у відповідності до норм Цивільного кодексу України, у редакції 2003 року, спадкоємці вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо вони вступили в управління спадковим майном.
Вона спадщину після смерті свого батька прийняла, подавши заяву про прийняття спадщини до Першої Красноармійської державної нотаріальної контори у встановлений Цивільним кодексом шестимісячний строк після його смерті.
Вона не має можливості оформити право власності на вказане спадкове майно, оскільки після смерті ОСОБА_2 ніхто зі спадкоємців спадщину не оформив. Тому вона вимушена звернутися до суду з цією заявою.
Виходячи з наведеного позивачка просить суд визнати за нею право власності на майно, яке залишилося після смерті її дідуся по батькові, ОСОБА_2, а саме на будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
У судовому засіданні позивачка наполягає на своєму позові і просить його задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача позов визнав, про що надав суду письмову заяву (а.с. 30), в якій вказав, що він не заперечує проти задоволення позову у повному обсязі і просить ухвалити рішення при попередньому розгляді справи.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У відповідності до ст. 1268 ч.5 Цивільного кодексу України позивачка визнається такою, що прийняла спадкове майно оскільки вона фактично прийняла спадкове майно і за нею можливо визнати право власності на спадкове майно, згідно зі ст., ст. 13, 48 Закону Україні „Про власність”.
Крім того, у відповідності до ст. 328 Цивільного кодексу України позивачка має право набути право власності з підстав, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом, тому цей позов підлягає задоволенню.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі викладеного та, керуючись Заключними і перехідними положеннями про введення в дію Нового ЦК України, ст.328, 1268 ч.5 Цивільного кодексу України, ст., ст.. 13, 48 Закону України „ Про власність”, ст. 273 ЦПК України, ст. ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 право власності на жилий будинок з надвірними спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 64,4 кв.м., у тому числі жилою площею 44,4 кв.м., після померлих діда ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя