Судове рішення #1358753
Справа № 2-0-3/07р

Справа 2-0-3/07р.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМУКРАЇНИ

Смт. Стара Вижівка                                                                                      27 квітня 2007року

Старовижівський районний суд Волинської області під головуванням:

судді Кузьмінця О.М.

за участю секретаря Бондар О.С народних засідателів -ОСОБА_1, ОСОБА_2 пр-ка органу опіки і піклування - Янчук С.М. позивача -ОСОБА_3

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Стара Вижівка справу за позовом Галиновільської сільської Ради про визнання фізичних осіб недієздатними,

встановив:

Галиновільська сільська Рада звернулася в суд з заявою про визнання фізичних осіб недієздатними, посилаючись на те, що в селі Галина Воля проживають двоє братів: ОСОБА_4 і ОСОБА_5, батьки яких померли. Обидва хворіють з дитинства, являються інвалідами першої групи, перебувають на обліку в Старовижівський ЦРЛ в лікаря психіатра з діагнозом «важка розумова відсталість, хвороба Дауна та важка розумова відсталість з емоційно-вольовими розладами.» За станом здоров'я вони не можуть здійснювати свої права та обов'язки, а тому потребують встановлення над ними опіки і піклування.

В зв'язку з тим, що в ОСОБА_5 і ОСОБА_4 виявлено стійкий психічний розлад здоров'я просить визнати їх недієздатними та призначити їм опікуна.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 заяву підтримав повністю і пояснив, що ОСОБА_4 і ОСОБА_5 являються інвалідами з дитинства, психічно хворі, обоє потребують стороннього догляду.

Виконком сільської Ради на своємСтаровижівськоїу засіданні 23.04.2007року вирішив за доцільне призначити їм опікуна ОСОБА_6

Представник органу опіки і піклування  райдержадміністрації Янчук С.М. вважає, що ОСОБА_5 та ОСОБА_4 мають стійкий психічний розлад здоров'я і не здатні розуміти значення своїх дій та керувати ними, а тому їх слід визнати недієздатними та погоджується з поданням виконкому сільської Ради про призначення опікуном над ОСОБА_4 і ОСОБА_5 односельчанки ОСОБА_6

 

Заслухавши пояснення представника заявника, думку представника органу опіки і піклування, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підставна і підлягає задоволенню.

Так згідно з чі ет. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого, психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та ( або) керувати ними.

Як з'ясовано з пояснень представника заявника, показань свідка ОСОБА_6 ОСОБА_4 і його брат ОСОБА_5 проживають в АДРЕСА_1самі в батьківській хаті з 2004 року. Вони не вміють читати , писати і рахувати, школу не відвідували, хворіють з дитинства, обоє потребують стороннього догляду.

З довідок виданих СЕК. вбачається, що ОСОБА_4 і ОСОБА_5 являються інвалідами першої групи з дитинства і потребують стороннього догляду.

З медичних документів виданих лікарем-психіатром Старовижівської ЦРЛ вбачається, що обидва знаходяться на обліку в психіатра з приводу Важкої розумової відсталості, хворіють з дитинства.

Згідно заключения судово-психіатричної експертизи (акт № 105,106) ОСОБА_4 виявляє ознаки хронічного психічного захворювання у вигляді важкої розумової відсталості із емоційно-вольовими розладами, а ОСОБА_5 -ознаки хронічного психічного захворювання у вигляді помірно вираженої розумової відсталості, загальний мовний недорозвиток, хвороба Дауна, що позбавляє їх можливості усвідомлювати значення своїх дій (бездіяльності) та (або) керувати ними.

Наведені обставини свідчать про те, що ОСОБА_4 і ОСОБА_5 мають хронічний стійкий психічний розлад здоров'я, а тому не можуть розуміти значення своїх дій та керувати ними, в зв'язку з чим їх слід визнати недієздатними.

Оскільки за станом свого здоров'я ОСОБА_4 і ОСОБА_5 не можуть належним чином здійснювати свої права і потребують стороннього догляду, то суд погоджується з поданням органу опіки і піклування - виконком Галиновільської сільської Ради про призначення над ними опікуна -ОСОБА_6, яка проживає по сусідству з душевнохворими, фактично вже здійснює частково за ними опіку та догляд і бажає надалі здійснювати за ним догляд і опіку.

Підстав, які б неуможливлювали згідно закону ОСОБА_6 бути опікуном, суд не вбачає.

Керуючись ст.ст. 234,235,236, 239,240,241 ЦПК України, ст.ст. 39,60,63,64 ЦК України, суд, -

вирішив:

Заяву задовольнити повністю.

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1і ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1Старовижівського району Волинської області визнати недієздатними.

Призначити над ОСОБА_4 і ОСОБА_5 опікуном ОСОБА_6, жительку АДРЕСА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Старовижівський райсуд протягом 10 днів після його оголошення або протягом 20 днів з дня

 

подачі заяви про намір його оскарження, яка подається на протязі 10 днів після оголошення рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення вказаних строків для його оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація