копія
Справа № 2-1017/07
Заочне рішення
Іменем України
28 квітня 2007 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі: головуючого- судді Артюх К.В.
при секретарі Горбік Т.А.
за участю позивачів ОСОБА_1., ОСОБА_2., представників третіх осіб представника Новозаводської районної у м. Чернігові ради - Анікієнко В.В., представника Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації - Гормель М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до Чернігівської міської ради, третя особа на стороні відповідача Друга Чернігівська Державна нотаріальна контора, Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації, Новозаводська районна у місті Чернігові рада про визнання права власності на житловий будинок з надвірною спорудою,
встановив: / Позивачі звернулися до суду з позовом до виконавчого комітету Чернігівської міської ради про визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1, з надвірною спорудою, в якому зазначають, що 12 березня 1981 року згідно Договору про надання у безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві особистої власності ОСОБА_3було виділено 476 кв. м. земельної ділянки по АДРЕСА_1, на якій було розпочато будівництво житлового будинку з надвірними спорудами.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3помер. Відповідно до ч. З ст.1268 ЦК України позивачі прийняли спадщину після померлого, оскільки постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та протягом шести місяців не заявили про відмову від неї. Спадкове майно складається з житлового будинку з надвірними спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1, але оформити спадщину, тобто одержати свідоцтво про право на спадщину позивачі не можуть, так як правовстановлюючий документ (свідоцтво про право власності) на будинок відсутній. Вищезазначені обставини підтверджуються домовою книгою, в якій є відомості, що на час відкриття спадщини позивачі були зареєстровані та проживали зі спадкодавцем. Відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу України спадкоємцями за законом на спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_3є тільки ОСОБА_1та його син - ОСОБА_2.
Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Житловий будинок збудований на наші спільні з чоловіком кошти, таким чином 1/2 частина будинку належить ОСОБА_1на праві спільної сумісної власності.
Позивачка ОСОБА_1. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі і просили визнати за нею право власності на 1/4 частини житлового будинку з надвірною спорудою (сараєм літ. «Б-2»), що розташований за адресою АДРЕСА_1, визнати з ОСОБА_2. право власності на 1/4 частину житлового будинку з надвірною спорудою (сараєм літ «Б-2»), що розташований за адресою АДРЕСА_1.
Позивач ОСОБА_2. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і просив визнати за ним право власності на 1/4 частини житлового будинку з надвірною спорудою (сараєм літ. «Б-2»), що розташований за адресою АДРЕСА_1, визнати за ОСОБА_1. право власності на 3/4 частини житлового будинку з
2
надвірною спорудою (сараєм літ. «Б-2»), що розташований за адресою АДРЕСА_1.
Представник відповідача - представник Чернігівської міської ради в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про проведення судового засідання за відсутності представника Чернігівської міської ради, не заперечував проти задоволення позовних вимог.
Представник третьої особи - представник Новозаводської районної у м. Чернігові ради в судовому засіданні пояснив, що будинокАДРЕСА_1 в цілому відповідає будівельним нормам.
Представник третьої особи - представник Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації в судовому засіданні надала виправлену довідку по домоволодінню 4 по вул. Львівській.
Вислухавши осіб, які брали участь у справі, дослідивши матеріали цивільної справи, інвентаризаційну справу по домоволодіннюАДРЕСА_1, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав. Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_3. виділена в безстрокове користування земельна ділянка в АДРЕСА_1, загальною площею 476 кв. м. для будівництва будинку та сараю, що підтверджується договором від 12.03.1981 року ( а. с. 17-18), 28.01.1978 року ОСОБА_4. та ОСОБА_5 зареєстрували шлюб, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію шлюбу ( а. с. 9), згідно наданого копії свідоцтва про народження ( а. с. 11) ОСОБА_2. має батьків ОСОБА_3. та ОСОБА_1.. Відповідно до копії свідоцтва про смерть ( а. с. 8) ОСОБА_3. помер ІНФОРМАЦІЯ_1р.. З копії домової книги ( а. с. 19-21) вбачається, що позивачі зареєстровані в домоволодінніАДРЕСА_1 з 1985 р. та 2000р..
Згідно листа КП Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації № 787 від 28.04.2007р., вбачається, що станом на 28 квітня 2007 р. інвентаризаційна вартість житлового будинку літ. А-1 в АДРЕСА_1 складає 57894 грн.( будинок має 100% готовності, та 20% зносу), крім того на земельній ділянці розташований сарай літ. Б-1 вартістю 4225 грн. Житловий будинок з надвірними спорудами належить громадянину ОСОБА_3на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку, посвідчений Другою Чернігівською державною нотаріальною конторою за № 2-1015 від 17.03.1981 p.. Будинок в експлуатацію не здано, право власності не оформлено.
Згідно ст. 392 ЦПК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ч.З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно ст. 60 СК України, Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них Це мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Враховуючи, що домоволодінняАДРЕСА_1 збудовано ОСОБА_3. під час перебування у шлюбі з позивачкою ОСОБА_1., остання має право на 1/2 частину спільного сумісного майна подружжя - домоволодінняАДРЕСА_1. Оскільки позивачі постійно зареєстровані та проживали із спадкодавцем на час відкриття спадщини, в домоволодінніАДРЕСА_1, заяву про відмову від спадщини після смерті ОСОБА_3. не подавали, житловий будинок з надвірними спорудами належав ОСОБА_3на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку, посвідчений Другою Чернігівською державною нотаріальною конторою за № 2-
3
, 1015 від 17.03.1981 р., тому суд вважає можливим визнати за кожним позивачем права власності на 1/4 частині домоволодінняАДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 328, 392, 1268 ЦК України, ст. 60 СК України, суд, -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2до Чернігівської міської ради, третя особа на стороні відповідача Друга Чернігівська Державна нотаріальна контора, Чернігівське міжміське буро технічної інвентаризації, Новозаводська районна у місті Чернігові рада про визнання права власності на житловий будинок з надвірною спорудою -задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/4 частини домоволодіння АДРЕСА_1
і Визнати за. ОСОБА_2 право власності на 1/4 частини домоволодіння АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Новозаводський районний суд міста Чернігова, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів, після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Судця Новозаводського районного суду міста Чернігова
К .В. Артюх