Судове рішення #1360096
ВИРОК

ВИРОК

 ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

Справа № 1-159/07

11 травня 2007 року                                                         м. Чернігова

Новозаводський   районний   суд   м. Чернігова

в складі: головуючого - судді ВАЛЕВАЧ М.М., при секретарі МАРУСЕНКО М.В.,СКУГОРЕВІЙ Н.О., ЖУЛКІНІЙ Н.Ю., з участю прокурора КУРГАНСЬКОЇ Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Чернігова, проживаючого: АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, не судимого,

в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Судом встановлено, що ОСОБА_1. своїми умисними діями, які виразились у незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту та збуті особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненими повторно, а також в незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні наркотичного засобу, без мети збуту особою, що раніше вчинила злочин передбачений ст.. 307 КК України, скоїв злочини при наступних обставинах.

ОСОБА_1. влітку 2006 року, в денний час, знаходячись на полі за с Янівка, Чернігівського району, Чернігівської області, незаконно зірвав та привласнив головки маку самосію з метою виготовлення з них більш міцного наркотичного засобу як для власного вживання так і для збуту, які, зберігаючи при собі, переніс до місця свого мешкання: АДРЕСА_1, де подрібнив та продовжував зберігати.

В ніч з 19.02.2007 року на 20.02.2007 рік, ОСОБА_1., незаконно зберігаючи при собі вказану макову солому, переніс її до покинутого будинку по вул. Предківська, с Редьківка, Чернігівського району, Чернігівської області, де в цю ж ніч кустарним способом виготовив з макової соломи, як з метою подальшого збуту, так і для власного вживання, більш міцний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 19,4 грамів, а використану макову солому викинув. Після чого вжив приблизно 2 грами вказаної рідини, а решту, зберігаючи при собі, переніс до місця свого мешкання, де продовжував зберігати, як без мети збуту, так і з метою подальшого збуту.

20.022007 року, у вранішній час, ОСОБА_1., незаконно зберігаючи при собі ацетильований опій вагою 18 грамів, перевіз до м. Чернігова, де в цей же день, в денний час, знаходячись біля зупинки громадського транспорту «вулиця Любецька» м. Чернігова, збув ОСОБА_2та ОСОБА_3рідину вагою приблизно 2 грами, що є ацетильованим опієм, а решту продовжував зберігати, як без мети збуту, так і з метою подальшого збуту.

Після чого, в цей же день, в денний час, ОСОБА_1. біля зупинки громадського транспорту «вулиця Любецька» м. Чернігова, був затриманий співробітниками міліції, які виявили та вилучили у нього рідину вагою 15,4 грами, яка є ацетильованим опієм, вага сухого залишку якого становить 0,245 грами.

Згідно з «Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», затвердженим Постановою кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770, ацетильований опій, макову солому віднесено до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

Підсудний ОСОБА_1. в судовому засіданні винним себе визнав повністю та показав, що влітку 2006 року на полі за с. Янівка, Чернігівського району, Чернігівської області він зірвав

 

-2-

головки маку як для власного вживання так і для збуту, які переніс до місця свого мешкання, де подрібнив та продовжував зберігати. В ніч з 19.02.2007 року на 20.02.2007 рік вказану макову солому він переніс до покинутого будинку с Редьківка, Чернігівського району, де виготовив ацетильований опій як для власного вживання та з метою збуту. Частину вказаної рідини вжив особисто, а решту переніс до місця свого мешкання, де продовжував зберігати, як без мети збуту, так і з метою збуту. 20.02.2007 року ацетильований опій він перевіз до м. Чернігова, де в цей же день, продав частину наркотичної рідини ОСОБА_2 таОСОБА_3., а решту продовжував зберігати. Після чого, в цей же день, в денний час, він був затриманий співробітниками міліції, які виявили та вилучили у нього наркотичну рідину. В скоєному щиро розкаявся.

Оскільки в судовому засіданні визнано недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин даної справи, які підсудним не оспорюються, то на підставі його допиту суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1. в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України, а саме: у незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту та збуті особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненими повторно, а також в незаконному придбанні, виготовленні та зберіганні наркотичного засобу, без мети збуту особою, що раніше вчинила злочин передбачений ст.. 307 КК України, і що його дії органами досудового слідства правильно кваліфіковані за вищевказаними статтями.

За обставини, що пом"якшують покарання ОСОБА_1., суд визнає його щире каяття у вчиненому злочині та активне сприяння розкриттю злочину .

Обставини, що обтяжують покарання ОСОБА_1., в судовому засіданні не встановлено.

При визначенні ОСОБА_1. міри покарання, суд враховує, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних ним злочинів, обставини що пом"якшують його покарання, відсутність обставин, що обтяжують покарання, позитивну характеристику з місця проживання, також те, що він раніше не судимий, щиро розкаявся, тому суд приходить до висновку, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, із застосуванням ст. ст.. 75, 76 КК України.

Відповідно до ст. 77 КК України, в разі звільнення від відбування покарання з випробуванням можуть бути призначені додаткові покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу, оскільки дана стаття не передбачає конфіскацію майна як додаткову міру покарання, то суд вважає за необхідне не застосовувати до ОСОБА_1. конфіскацію майна.

Зважаючи, що ОСОБА_1. страждає психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, синдром залежності, потребує лікування від наркоманії, але судом не встановлено, що дана хвороба становить небезпеку для інших осіб, тому підстав для застосування примусового лікування немає.

Речові докази - кошти в сумі 40 гривень, які переведені на депозитний рахунок фінансового відділу 4MB УМВС України в Чернігівській області, підлягають оберненню на користь держави.

Речові докази - медичний шприц, ємністю 20 мл, з рідиною, об'ємом 15 мл, вагою 15,4 г., що знаходяться на зберіганні в ГоспВ 4MB УМВС України в Чернігівській області, підлягають знищенню.

Судові витрати по справі, що складають 439 грн. 38 коп., за проведення хімічних експертиз, підлягають стягненню з ОСОБА_1. на користь держави.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 321-324, 333-335 КПК України суд,

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України і призначити покарання:

по ч. 2 ст. 307 КК України - 5 (п'ять) років позбавлення волі; по ч. 2 ст. 309 КК України - 2 (два) роки позбавлення волі.

 

-3-

На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі.

Відповідно до ст.  75  КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням і призначити іспитовий строк на 3 (три) роки.

На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;

періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи. Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Стягнути з ОСОБА_1 витрати за проведення хімічних експертиз в сумі 439 грн. 38 коп. на користь держави.

Речові докази - кошти в сумі 40 гривень, які переведені на депозитний рахунок фінансового відділу 4MB УМВС України в Чернігівській області, підлягають оберненню на користь держави.

Речові докази - медичний шприц, ємністю 20 мл, з рідиною, об'ємом 15 мл, вагою 15,4 г., що знаходяться на зберіганні в ГоспВ 4MB УМВС України в Чернігівській області, підлягають знищенню.

На вирок може бути подана апеляція протягом п'ятнадцяти діб з моменту його оголошення до апеляційного суду Чернігівської області з подачею апеляції через Новозаводський районний суд м. Чернігова.

СУДДЯ:                        М.М. ВАЛЕВАЧ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація