Судове рішення #13607227

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Річна, 29/11, к. 301     


УХВАЛА

 

 


22.02.2011Справа №5002-16/478-2011

За заявою кредитора Феодосійської  міжрайонної державної податкової інспекції  АР Крим (98100, м. Феодосія,  вул.. Кримська,82-В,  ідентифікаційний код 33180053)

До боржника  Закритого акціонерного товариства «Южний берег» (98100, м. Феодосія, вул.. К.Лібкнехта, б.4, літ. «М»,  ідентифікаційний код 19185433)

Про  визнання банкрутом

Суддя ГС АР Крим М.О.Білоус

представники:

Від кредитора –  Загородний М.А. – представ., дов. № 2 від 17.06.2010р.

Від боржника –  не з’явився

Від Управління з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі Державного департаменту з питань банкрутства – не з’явився

Обставини справи: Кредитор - Феодосійська  міжрайонна державна податкова інспекція  звернувся до Господарського суду АР Крим  з заявою про порушення справи  про банкрутство у відношенні боржника Закритого акціонерного товариства «Южний берег», у порядку передбаченому ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Ухвалою ГС АР Крим від   09.02.2011р.  вказана заява була прийнята  до розгляду,  порушено  провадження  у справі про банкрутство та призначений розгляд справи на 22.02.2011р.

Кредитор  явку представника до судового засідання  забезпечив,  надав клопотання, в якому просить  призначити   ліквідатором ЗАТ «Южний берег» арбітражного керуючого Трубо Р.Т.

Також,  до  клопотання  додана заява  арбітражного керуючого  Трубо Р.Т. на участь у  справі про банкрутство ЗАТ «Южний берег».

Кредитор  також  підтримав  вимоги, викладені у заяві та просив суд  відкрити  ліквідаційну процедуру на 6 місяців, визнати кредиторські  вимоги та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Трубо Р.Т.

Боржник - Закрите акціонерне товариство «Южний берег» не забезпечив явку свого представника в судове засідання, ухвала ГС АР Крим від 09.02.2011р. була повернута відділення поштового зв’язку з відміткою «за зазначеною  адресою  не проживає».

Письмовий відзив на заяву про порушення справи про банкрутство в установлений строк не надав,  що відповідно до ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не припиняє провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, Закрите акціонерне товариство «Южний берег» був  зареєстрований  рішенням    Виконавчого комітету Феодосійської міської ради 28.11.2000р. як юридична особа, про що зроблено запис  та видано відповідне свідоцтво.

Боржник взятий на облік платника податків з 30.06.1994р., про що свідчить запис у довідці № 126 від 12.05.1999р.(а.с.19)

Кредитором заявлені вимоги про застосування до боржника процедури банкрутства, передбаченої ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та мотивовані тим, що боржник   з квітня  2006 року не  здає звітність  з податку до  Феодосійської МДПІ, що підтверджується  довідкою від 22.12.2010р. (а.с.27); та за ЗАТ «Южний берег» числиться борг  перед Феодосійською МДПІ   у  розмірі 616 388,02 грн.

Так, постановою Окружного адміністративного  суду від 21.09.2009р. з боржника на користь ДПІ в м. Феодосія було стягнуто  заборгованості з податку на прибуток та з податку на додану вартість    у  розмірі 416 091,53 грн., про що був виданий виконавчий лист  (а.с.28)

Відповідно до постанови  ВДВС Феодосійського МУЮ від 29.06.2010р. виконавчий  документ був повернутий  стячувачу, у зв’язку з тим, що  у  боржника відсутні кошти на розрахункових рахунках, відсутнє майно, на яке можливо звернуто стягнення (а.с.30)

Таким чином безспірними  кредиторськими вимогами боржника є сума у розмірі 146 091,53 грн.

Дослідивши правову природу   заявлених грошових вимог, у сумі 200 296,49 грн.,  суд встановив, що вони не є  грошовим зобов’язанням у розумінні статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яким визначено, що грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.  До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф).

Виконання зобов'язань щодо сплати податків і зборів регулювався  Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Закон № 2181) (у редакції на момент прийнятті рішень про застосування фінансових санкцій), який, відповідно до ч. 1 преамбули Закону, є спеціальним законом з питань оподаткування, і установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.4 ст.1 Закону №2181, під  поняттям пеня розуміється  плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання;

Податковий кодекс України дає  поняття  пені, згідно з яким це  сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (п. 14.1.162 ст.14)

Проте,  заявлені кредитором грошові вимоги  у сумі 200 296,49 грн. є штрафним санкціями,  а тому не є грошовим зобов’язанням  у розумінні статті 1 Закону України  «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а відтак не не зараховуються судом до складу безспірних вимог.

Більш того, відповідно до правової позиції Верховного суду України, викладеній у постанові Пленуму від 18.12.2009р. № 15 « Про судову практику в  справах про банкрутство», вирішуючи питання про склад  вимог з податками і  зборами  (обов’язковими платежами) при порушенні  справи про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших  фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі  вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої ст..31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

При цьому, суд також враховував інформаційний лист  Севастопольського апеляційного господарського суду від 24.01.2011р.

Згідно із ч. 1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитор може подати заяву про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Отже, за правилами цієї статті справа про банкрутство може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Таким чином, у суді має бути доведений факт нездійснення боржником підприємницької діяльності, зокрема, у зв'язку з його відсутністю за місцезнаходженням.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр).

Положеннями ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, яка визначає статус відомостей Єдиного державного реєстру, передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно до "Запису 1" витягу  з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців  станом на 01.02.2011р. внесено запис про відсутність  юридичної особи за адресою державної реєстрації: 98100,  м. Феодосія, вул.. К. Лібкнехта, б.4, літ.«М» (а.с.7)

За наявності  вказаних ознак, суд  виносить  постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатора боржника.

Представник Феодосійської МДПІ у судовому засіданні  просив призначити ліквідатором боржника  арбітражного керуючого Трубо Розу Тимерханівну, яка має ліцензію серії НОМЕР_1 від 18.01.2010р. та мешкає за адресою: АДРЕСА_1  Суд вважає за можливе задовольнити вказану заяву.

На підставі викладеного, керуючись ст.4, 22-34, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (від 14.05.1992 року № 2343-XII із змінами та доповненнями)    суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Визнати  безспірні грошові вимоги Феодосійської МДПІ    у  розмірі 416 091,53 грн.

2.  Визнати Закрите акціонерне товариство «Южний берег» (98100, м. Феодосія, вул.. К.Лібкнехта, б.4, літ. «М»,  ідентифікаційний код 19185433) - банкрутом.


3. Відкрити відносно боржника  Закритого акціонерного товариства «Южний берег» (98100, м. Феодосія, вул.. К.Лібкнехта, б.4, літ. «М»,  ідентифікаційний код 19185433) ліквідаційну процедуру банкрутства  відповідно  до ст. 52 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  строком на шість місяців.

4. Призначити ліквідатором банкрута Закритого акціонерного товариства «Южний берег» арбітражного керуючого Трубо Розу Тимерханівну, яка має ліцензію серії НОМЕР_1 від 18.01.2010р. та мешкає за адресою: АДРЕСА_1  

 5. Зобов’язати ліквідатора  до завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів передбачених ст..ст.25-32 Закону  України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити   усіх кредиторів про уведення ліквідаційної процедури.

6. Строки виконання всіх грошових зобов’язань банкрута  й обов’язки зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) вважати такими, що наступили.

7. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків й інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості  банкрута.

8. Скасувати арешти, накладені на активи  (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) боржника, визнаного банкрутом та усі інші  обмеження, обтяження щодо активів банкрута. Накладення нових арештів або  інших обмежень відносно активів боржника не допускається.

9. Припинити повноваження власника майна банкрута та органів управління  банкрута щодо управління  банкрутом та  розпорядження його майном.

10. Після  завершення розрахунків  з кредиторами ліквідатору  представити суду звіт  і ліквідаційний баланс відповідно до ст. 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  не пізніше 22.08.2011р.

11. Відповідні строки у цій справі обчислювати з дня винесення постанови з 22.02.2011р.  

 

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Білоус М.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація