Судове рішення #13612455

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "18" лютого 2011 р.                                                               Справа № 2a-402/11/0970

 м. Івано-Франківськ  

          Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

  Головуючого судді  Боброва Ю.О.

          за участю секретаря судового засідання Кривун О.О.  

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

          за позовом:  Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції      

          до відповідача:  приватного підприємця ОСОБА_1  

          про стягнення штрафних санкцій в сумі 2302,50 грн.,-  

                                                              ВСТАНОВИВ:

          

Коломийська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в сумі 2302,50 грн. Підставою позову стало те, що при здійсненні торгівлі відповідачем порушено вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями), а саме щодо: проведення розрахункової операції без застосування РРО при продажі товарів; видачі розрахункового документа встановленого взірця; забезпечення відповідності сум готівих коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; ведення книги обліку доходів та витрат; порядоку ведення розрахунків; забезпечення режиму попереднього програмування; забезпечення щоденного друку на РРО фіскальних звітних чеків; забезпечення зберігання фіскальних звітних чеків та контрольних стрічок. За наслідками цього до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2302,50 грн., які відповідачем на час подання позову не сплачені, а тому загальна сума, що підлягає стягненню становить 2 302,50 грн.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, проте направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі їх уповноваженого представника, вказав, що позовні вимоги підтримує повністю з підстав, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.

Відповідач, який не є суб’єктом владних повноважень повторно в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, наявними в матеріалах справи. Своїм правом на подання заперечення проти адміністративного позову не скористався. Клопотання про відкладення справи або заяви про розгляд справи за його відсутності суду не подав.

Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин, суд розглянув справу за відсутності сторін.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову з наступних підстав.

Судом установлено, що 18.08.2010 року, податковими інспекторами - ревізорами Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції здійснена перевірка дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину «Продуктит», що розташований в АДРЕСА_1 та належить відповідачу.

Перевіркою встановлено порушення вимог пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3  Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями), абз. 3, п.2.6 Постанови правління НБУ від 15.12.04р. №5637 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні" (зі змінами та доповненнями), п.7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку РРО і розрахункових книжок затвердженого наказом ДПА Україні від 01.12.00р. №9614, зокрема: невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків становить 216,70 грн.; реалізація товару на загальну суму 16,95 грн. без застосування РРО та невидача розрахункового документа на цю суму; ведення книги обліку доходів та витрат; порядок ведення розрахунків; не забезпечено режиму попереднього програмування; не забезпечено щоденного друку на РРО фіскальних звітних чеків; не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків та контрольних стрічок. Відповідач з актом перевірки ознайомився та надав письмові пояснення, у яких погодився з встановленими податковим органом порушеннями.

За результатами перевірки складений акт від 18.08.2010 року №447/09/19/23/НОМЕР_1, на підставі якого Коломийською об'єднаною державною податковою інспекцією прийнято рішення від 01.09.2010 року №0000594232/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2302,50 грн., яке відповідачем було отримано 01.09.2010 року (а.с. 9).  

Відповідно до абзацу 3 статті 2 зазначеного Закону розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно з наведеним в абзаці 15 статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначенням,  розрахунковим документом є документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт  продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, зокрема, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка відповідає загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за невиконання зазначеного обов’язку передбачена пунктами 4, 5, 6 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого строку; п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

У відповідності до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Судом установлено, що згідно акту перевірки від 18.08.2010року №447/09/19/23/НОМЕР_1  до відповідача застосовані штрафні санкції за:

- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідача - 216,70 грн.;

- непроведення розрахункової операції через РРО та невидача розрахункового документа встановленого зразка -16,95грн.

Всього до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 2302,50 грн.

Оскільки відповідачем не були виконані вимоги пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», позивач правомірно застосував до нього штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 2302,50 грн.

Приписами статті 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем не вжиті заходи до оскарження  рішення податкового органу від 01.09.2010 року №0000594232/0 на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 2302,50 грн., сума штрафу не сплачена до бюджету, тому суд вважає дане рішення податкового органу правомірним, а штрафні (фінансові) санкції такими, що підлягають сплаті до бюджету в загальній сумі 2302,50 грн.

Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.  

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-



                                           

                                                    ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути на користь бюджету з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідент. № НОМЕР_1) штрафні санкції в сумі 2302 (дві тисячі триста дві) грн. 50 коп.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          

          Суддя:                                                                                                Бобров Ю.О.

          

          Постанова складена в повному обсязі 23.02.2011 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація