КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-2549/10/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Гром Л.М.
Суддя-доповідач: Грищенко Т.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"15" лютого 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді - Грищенко Т.М.,
суддів - Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,
при секретарі - Загродському В.М.
розглянувши за відсутності осіб, які беруть участь в справі, відповідно до ч.6 ст.12 КАС України апеляційну скаргу Військової частини А 1414 на ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2010 р. у справі за адміністративним позовом Військової частини А 1414 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій неправомірними, стягнення матеріальної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
В травні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними, стягнення матеріальної шкоди.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2010 р. відмовлено у відкритті провадження.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм права та направити справу для розгляду.
Судом встановлено, що позивач 19.05.2010 року, звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3. ОСОБА_4 і просить суд визнати дії відповідачів неправомірними стосовно організації стрільб для цивільних осіб та використання ними боєприпасів на які вони не мали права; стягнути з відповідачів на користь військової частини А1414 суму матеріальної шкоди, заподіяної з їх вини державі.
Розглянувши матеріали позовної заяви суддя першої інстанції встановила, що заявлений позивачем позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Частина 2 статті 2 КАС України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами У встановлений інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. З КАС України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах.
Згідно ч. 2 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному проваджені з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що випливають із цивільних, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правових відносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З огляду на викладене та враховуючи зміст позовної заяви, викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги не свідчать про наявність спірних публічно-правових відносин, а позов, крім вимог про відшкодування завданої мат шкоди, які належить розглядати в порядку цивільного судочинства, не містить вимог вирішення публічно - правового спору.
За таких обставин суд прийшов до правильного висновку, що у відкритті провадження необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в Чернігівському адміністративному суді, та повернути позовну заяву з усіма доданими до неї позивачеві.
Керуючись ст.ст. 199, 200, 205, 206, 207 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу Військової частини А 1414 - залишити без задоволення.
Ухвалу Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 травня 2010 р. - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді: