Судове рішення #13617895

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-3-1/09                            Головуючий у 1-й інстанції:   Вовк С.В.  

Суддя-доповідач:  Грищенко Т.М.


У Х В А Л А

Іменем України

"15" лютого 2011 р.                                                                                                        м. Київ

    Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

         головуючого судді             - Грищенко Т.М.,

         суддів                                  - Лічевецького І.О., Мацедонської В.Е.,

         при  секретарі                     - Загродському В.М.                    

     розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на постанову Печерського районного суду м.Києва від 25 вересня 2009 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3,  ОСОБА_4, до Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Печерського РУ ГУ МВС України у м. Києві про бездіяльність та відмову в реєстрації, -

В С Т А Н О В И В:

          В листопаді 2006 року позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача про перерахунок пенсії.

         Постановою Дарницького районного суду м.Києва від 23 листопада 2009 р. позов залишено без задоволення.

          Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, позивачі подали апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням  норм матеріального права та постановити нову про задоволення позову.

          Судом встановлено, що позивачі фактично проживають у квартирі АДРЕСА_1

Вимоги позову направленні на покладення обов'язку на відповідача - Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Печерського РУ ГУМВС України у м. Києві - зареєструвати місце проживання позивачів у вище зазначеній квартирі.

Відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, відповідно до вимог чинного законодавства, регулюється положеннями спеціального Закону, а саме Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

В свою чергу, ст. 6 такого Закону встановлює, що єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи є заява особи про реєстрацію її місця проживання, зразки якої затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 року №985 затверджений, в томі числі зразок заяви про реєстрацію місця проживання, форма якої передбачає, ще погодження реєстрації із власником, співвласником житла або їх уповноважених органів, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання заявника.

Також судом встановлено, позивачам не належить на праві власності зазначена квартира. Із боку представника Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Печерського РУ ГУМВС України у м. Києві суду було надано копію заяви, яка подавалась позивачами для реєстрації місця їхнього проживання у квартирі АДРЕСА_1

Проте зміст такої заяви не відповідає вимогам тим що висуваються до зразків заяв про реєстрацію місце проживання, а саме заява не містить в собі необхідного погодження із власником цієї квартири.

За таких обставин суд прийшов до правильного висновку, що в наслідок подачі позивачами до відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Печерського РУ ГУМВС України у м. Києві заяви про реєстрацію місце проживання за змістом невстановленого зразком, у останнього не породжується обов'язок зареєструвати місце проживання позивачів.

При цьому, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що сам факт проживання позивачів у спірній квартирі, за собою не тягне обов'язку реєстрації їхнього місце проживання, оскільки законом передбачена спеціальна процедура, яка не була позивачами дотримана.

          Керуючись  ст.ст. 198, 200, 205, 206, 207 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ :

         Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3,  ОСОБА_4 - залишити без задоволення.

         Постанову Печерського районного суду м.Києва від 25 вересня 2009 р.- залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


                 Головуючий суддя:           

                                            

                   Судді:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація