Справа №1-64/07р.
ВИРОК
іменем України.
03 квітня 2007 року Нижньосірогозький районний суд Херсонської області у складі головуючого - судді Базіль Л.В., при секретарі Шаєнко Т.В., з участю державного обвинувача - помічника прокурора Тарабака М.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нижні Сірогози Херсонської області кримінальну справу по звинуваченню:
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 армянина, громадянина України, освіта повна загально середня, одруженого, маючого одну неповнолітню дитину, не працюючого, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст.263 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в грудні 2006 року за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 переглядаючи знайдені ним під час розбирання придбаного будинку АДРЕСА_2 коробки сірників, виявив в одному з них 19 штук патронів, які є бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї -5,6 мм спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалювання, які з метою зберігання без мети збуту сховав під матрацом свого ліжка де продовжував їх зберігати до 26 грудня 2006 року, коли вказані патрони були виявлені та вилучені працівниками міліції при проведені огляду житла.
Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України визнав повністю, пояснивши, що дійсно в жовтні 2006 року придбав під розбирання будинок АДРЕСА_2, де знайшов пакунок з коробками сірників, який приніс до місця свого проживання на АДРЕСА_1 та переглядаючи їх в кінці грудня 2006 року виявив, що в одному із коробків знаходяться патрони, сховав їх під матрац ліжка та забув про них. 26 грудня 2006 року працівниками міліції дані патрони були виявлені та вилучені під час огляду його житла. В скоєному щиро розкаявся.
Оскільки учасники процесу не оспорювали фактичні обставини справи, а судом встановлено, що підсудний ОСОБА_1 правильно розуміє зміст цих обставин, при цьому у суда відсутні сумніви щодо добровільності та істинності його позиції, тому, вислухавши думку учасників процесу та роз"яснивши підсудному положення ст.299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі.
Таким чином, аналізуючи наведене, суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1 в скоєнні ним злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України доведена повністю.
Дії підсудного ОСОБА_1 який незаконно придбав та зберігав за місцем свого проживання бойові припаси без мети збуту необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.263 КК України, як придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
2
При призначені виду та міри покарання підсудному суд враховує характер та ступінь громадської небезпеки вчиненого, дані про особу підсудного, який за місцем проживання характеризується позитивно.
Обставин, що обтяжують відповідальність підсудного ОСОБА_1 судом не встановлено.
До обставин, що пом"якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1 суд визнає притягнення до кримінальної відповідальності вперше, наявність на утриманні неповнолітньої дитини, щиросердне каяття та активне сприяння розслідуванню вчиненого злочину.
З врахуванням викладеного суд дійшов висновку, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе в мінімальних межах санкції статгі кримінального закону, який він порушив, застосувавши ст,75 КК України.
Цивільний позов прокурора про стягнення з ОСОБА_1 витрат за проведення балістичної експертизи в сумі 188 гривень 31 копійка підлягає задоволенню, як такий, що знайшов своє підтвердження в ході судового засідання.
Керуючись ст. ст. 323-324 КПК України, ч.1 ст.263, ст.ст.75, 76 КК України суд
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України та призначити йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком випробування тривалістю в один рік.
На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 такі обов"язки:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без
дозволу органу кримінально-виконавчої системи.
· повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
· періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Речовий доказ - 16 однотипних патронів довжиною по 25,5 мм та З стріляні гільзи- знищити після набрання чинності вироку.
Запобіжний захід відносно засудженого ОСОБА_1 - підписку про невиїзд залишити без змін до набрання вироком чинності.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Херсонській області / УДК по Херсонській області МФО-852010 р/р 35228001000047/ 188 гривень 31 копійку.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області
протягом п'ятнадцяти діб з часу його проголошення шляхом подачі апеляції,
апеляційного подання через місцевий суд Нижньосірогозького району Херсонської
області.