Справа №2-179-2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2007 року м. Городище
Городищенський районний суд Черкаської області у складі: судді Синиці Л.П., при секретарі Хіжняк В. Л.,
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
03 березня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що 16 липня 2004 року між нею та відповідачем ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб. Однією сім'єю прожили два роки. Від даного шлюбу дітей немає. Спільне життя з відповідачем не склалось по тій причині, що відповідач постійно ображає, принижує її. Подальше спільне життя та збереження сім'ї неможливе. Надій на примирення та відновлення подружніх стосунків немає. Майновий спір, який існує між сторонам, буде вирішуватися окремо від даної справи.
У судовому засіданні позивач доводи позову підтримала в повному обсязі та пояснила суду, що відповідач приходить до їх спільного будинку в якому вони проживають, але вже ведуть окремо господарство, дуже часто на підпитку та вияснює відносини між ними, які іноді закінчуються викликами міліції так як відповідач ображає та піднімає на неї руки. В підтвердження сказано, просила суд, приєднати до матеріалів справи копію постанови від 29.08.2006р. про відмову в порушені кримінальної справи щодо ОСОБА_2 та притягнення останнього до адміністративної відповідальності; копії талонів-повідомлень від 08.12.2004р. за
2
№ 99 та за № 8 від 27.02.2007р. . Крім того, відповідач ніде не працює, тому всі витрати матеріального плану зобов'язана виконувати позивач. Відповідач позов не визнав повністю, заперечує проти розірвання шлюбу та просить надати час для примирення.
Суд, заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно до ст. 110 Сімейного Кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і вразі неможливості примирення сторін відповідно до ст. ст. 111, 112 СК України - розривається.
Як вбачається подальше збереження сім'ї ОСОБА_1-ОСОБА_2 не можливе, позивачка не бажає миритися з відповідачем. Шлюб фактично розпався, сторони вступають в суперечки по дрібницям, спільного господарства не ведуть, тому і спільне проживання як подружжя є неможливе та суперечить, насамперед, інтересам позивача. Крім того, відповідач не лише ображає позивачку, але й словесно погрожує їй фізичною розправою, про що засвідчують приєднані до цивільної справи документи, і саме ця обставина істотно впливає на відмову відповідачу в наданні терміну для примирення, оскільки його дії можуть бути загрозою для життя та здоров'я позивачки.
Враховуючи, що в діях ОСОБА_2 по відношенню до ОСОБА_1 проявляються ознаки насильства згідно до Закону України «Про попередженя насильства в сім'ї», а також з метою його попередження в майбутньому, суд, приходить до висновку про обгрутованість позовних вимог про розірвання шлюбу без надання сторонам строку для примирення.
Позов підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, копією постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від 29. 08. 2006 року, копіями толонів-повідомлень за № № 99, 8.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, ПО - 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 5, 6, 10, 15, 30, 60, 212, 213, 215, 294 Цивільно -процесуального Кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 16 липня 2004 року виконавчим комітетом Дирдинської сільської ради, актовий запис № 1.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 на користь держави мито в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня. ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.
3
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження чи розгляд справи в апеляційному порядку в разі залишення його без змін.