Судове рішення #1364823
Справа №2-187/2007

Справа №2-187/2007

Рішення

 Іменем України

13 квітня 2007  року               Рожищенський районний суд Волинської області в складі

головуючого -                                        судді Кирилюк В.Ф.

при секретарі -                                       Б"ялій І.В.

з участю позивачки -                            ОСОБА_1

відповідача -                                          ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рожище справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

встановив:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

В обґрунтування своїх вимог вказує, що розірвання шлюбу з відповідачем зареєстроване 9 серпня 1995 року. Мають двоє синів ІНФОРМАЦІЯ_1народження та ІНФОРМАЦІЯ_2народження.

Згідно постанови Рожищенського районного суду від 4.08.2000 року з відповідача в її користь стягнуті аліменти в частці від заробітку останнього, які на даний час сплачуються відповідачем на утримання однієї дитини в зв"язку з досягненням старшою дитиною повноліття.

Покликаючись на погіршення стану здоров"я її та неповнолітнього сина, досягнення повноліття другою дитиною, та, що в даний час мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, просить збільшити розмір аліментів, визначивши їх у твердій грошовій сумі 170,40 грн.

В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві і просить задовольнити їх.

Відповідач проти позову заперечив, покликаючись на те, що не працює і не має коштів для сплати аліментів в більшому розмірі, ніж визначено судом. Просить в позові відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, з"ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами.суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає.

Згідно ст.181 СК України кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і ( або ) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до вимог ч.1 ст.192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платика або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.

З пояснень сторін, матеріалів справи (а.с.3,11) судом встановленого згідно постанови Рожищенського районного суду від 4 серпня 2000 року з відповідача в користь позивачки стягнуті аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей в частці від заробітку відповідача і на даний час сплачуються останнім на одну неповнолітню дитину за вирахуванням частки, яка припадала на дитину, яка досягла повноліття.

 

Позивачка ОСОБА_1 просить збільшити розмір аліментів і надалі проводити їх стягнення у твердій грошовій сумідобто просить змінити спосіб їх сплати. Однак зміна способу сплати аліментів чинним законодавством, зокрема ст.192 СК України не передбачена.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити.

Суд приходить до висновку також, що на підставі ст.81 ЦПК України з позивачки в дохід держави слід стягнути 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі ст.ст.181,192 СК України, керуючись ст.ст. 10,60,209,212,215 ,218 ЦПК України, суд,-

вирішив:

В позові ОСОБА_1до ОСОБА_2про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1в дохід держави 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження ,але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація