Справа №2-108/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 травня 2007 року Рожищенський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Кирилюк В.Ф.
при секретарі - Б"ялій І.В.
з участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рожище цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Копачівської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Копачівської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно.
В обґрунтування своїх вимог вказує, що він є спадкоємцем за заповітом житлового будинку з господарсько-побутовими спорудами в АДРЕСА_1, що належав його бабі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1та дідові ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2
На даний час він не має можливості оформити право власності на будинок з господарсько-побутовими спорудами як спадкоємець за заповітом, в зв'язку з тим, що будинковолодіння не було своєчасно зареєстроване спадкодавцями у встановленому законом порядку через відсутність правовстановлюючих документів. Просить визнати за ним право власності на зазначене спадкове нерухоме майно, яке знаходиться в АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав з підстав, зазначених в позовній заяві, просить задовольнити їх.
Представник відповідача в попередньому судовому засіданні проти позову не заперечив, згідний на визнання за позивачем, як спадкоємцем за заповітом, права власності на спадкове нерухоме майно після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 В судове засідання представник відповідача не з"явився, про причини неявки суд не повідомив. Тому суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до
задоволення.
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
З пояснень сторін, матеріалів справи судом встановленого будинок з господарсько-побутовими спорудами АДРЕСА_1належав ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с.4,5).
Згідно заповітів від 01.07.2003 року спадкодавці ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заповіли належний їм житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, що знаходиться в с.Башова Рожищенського району своєму внукові ОСОБА_1.(а.с.6,7).
З витягів із спадкового реєстру, наданих Рожищенською державною нотаріальною конторою, судом встановленого спадкові справи після смерті спадкодавців ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не заводились (а.с.20,21).
Згідно технічної документації на спадкове майно гараж (літ.2) спадкодавцями побудований самочинно ( а.с.23,24).
З висновків відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Рожищенсьої РДА, районного відділу ГУМНС України у Волинській області, головного державного санітарного лікаря Рожищенського району судом встановлено, що зазначене самочинне будівництво відповідає місцевим правилам забудови, містобудівній документації, державним будівельним нормам, протипожежним та санітарно-гігієнічним вимогам (а.с. 28-30).
Згідно технічної документації житловий будинок в АДРЕСА_1 має загальну площу 64,5 кв.м., інвентаризаційна вартість будинковолодіння становить 48627 грн. (а.с.25,26).
На основі встановлених обставин, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити і визнати за ОСОБА_1, як спадкоємцем за заповітом, право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами , в тому числі на самочинно побудований гараж, в АДРЕСА_1, як на спадкове майно.
На підставі ст.ст. 1217,1223 ЦК України , керуючись ст.ст. 10,60,209,212,215 ,218,224,226 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до Копачівської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими спорудами, в тому числі на
самочинно побудований гараж (літ.2) в АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження ,але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення ,якщо його не скасовано ,набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.