Справа № 2018/2-а-1168/11
УХВАЛА
19 січня 2011 р. Суддя Київського районного суду м.Харкова Плетньов В.В., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги “дітям війни”, -
встановив:
Позивачка просить зобов’язати відповідача провести нарахування і виплати недоплаченої державної соціальної допомоги з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачка просить захистити її права за період з 1.01.2008 р. по 31.12.2010 р., тобто частково вимоги знаходяться поза межами строку звернення до адміністративного суду.
Розглянувши клопотання позивачки про поновлення строку для звернення до суду, суд не вбачає підстав для його поновлення.
В обґрунтування свого клопотання про поновлення строку для звернення до суду з позовом позивачка посилається на те, що її законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили, Законів України, про які позивача своєчасно повідомлено не було.
З цими доводами позивачки суд не може погодитись.
Так, рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 за №6-рп/2007 року та від 22.05.2008 за №10-рп/2008 року визнавались неконституційними окремі положення Законів України “Про Державний бюджет на 2007 рік”, “Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, якими було зупинено дію ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.
Відповідно до ч.2 ст. 73 Закону України “Про Конституційний Суд України”у разі якщо Закони, інші правові акти або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються нечинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Згідно ч.2 і ч.3 ст. 67 Закону України “Про Конституційний Суд України”ухвали, рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України протягом наступного робочого дня після їх підписання оприлюднюються на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України і направляються Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. Рішення і висновки Конституційного Суду України разом з окремою думкою суддів Конституційного Суду України публікуються у "Віснику Конституційного Суду України" та в інших офіційних виданнях України.
Таким чином, рішення Конституційного Суду України є загальновідомими та доступними для ознайомлення та вивчення актами для усього кола громадян України, у тому числі і для позивачки.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що про порушення своїх прав “як дитини війни”позивачка повинна була дізнатися з часу прийняття Конституційним судом України рішень від 09.07.2007 за №6-рп/2007 року та від 22.05.2008 за №10-рп/2008, тому причини, на які посилається позивачка у клопотанні про поновлення строку, суд не може визнати поважними.
Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки відсутні підстави для задоволення заяви позивачки про поновлення строку для звернення до суду, адміністративний позов у відповідній частині повинен бути залишений без розгляду.
В частині вимог, заявлених у межах строку звернення до адміністративного суду, позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, заява відповідає вимогам, встановленим ст.106 КАС України. Заява має розглядатись в порядку адміністративного судочинства. Заява підсудна Київському районному суду м.Харкова. Будь-яких підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України,у зазначеній частині, немає.
Керуючись ст.ст.99,100 ч.1,101 ч.1,102,107 чч.1 та 2, 117,118 КАС України,-
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про поновлення пропущеного строку для звернення до суду.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова про зобов’язання здійснити перерахунок, нарахування, здійснити виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги “дітям війни”за період з 1.01.2008 р. по 18.07.2010 р. залишити без розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом щодо вимог за період після 18.07.2010 р.
Призначити розгляд справи у судовому засіданні 2 березня 2011 р. о 10.15 год. з викликом сторін.
Направити сторонам копію цієї ухвали, а відповідачеві –також копію позовної заяви.
Запропонувати відповідачеві до тієї самої дати надати суду заперечення проти позову, та докази, які у них є, на обгрунтування цих заперечень.
Розяснити учасникам процесу, що згідно ст.ст.49,51 КАС України особи, які беруть участь у справі мають рівні процесуальні права і обовязки, зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обовязки; мають право: знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалються у справі та стосуються їхніх інтересів, знайомитися з матеріалами справи, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, висловлювати свою думку з питань які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб, знайомитися з протоколом судового засідання або технічним записом і журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них, робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень, оскаржувати судові рішення в частині, що стосується їхніх інтересів, користуватися іншими процесуальними правами, наданими КАС України, в т.ч. позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову , збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідного апеляційного чи касаційного розгляду. Відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у частині залишення без розгляду до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя –
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії "дітям війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2018/2-а-1168/11
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Плетньов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2011
- Дата етапу: 23.03.2011
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії "дітям війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2018/2-а-1168/11
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Плетньов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2011
- Дата етапу: 23.03.2011
- Номер:
- Опис: про перерахунок пенсії "дітям війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2018/2-а-1168/11
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Плетньов В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2011
- Дата етапу: 23.03.2011