Судове рішення #13657099

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


17  лютого  2011   року                                                            м. Чернівці

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

          

          головуючого          Височанська  Н.  К.   

        суддів:          Міцнея В.Ф., Половінкіної Н.Ю.

        

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Вижницькому районі Чернівецької області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України у Вижницькому районі Чернівецької області на постанову Вижницького районного суду Чернівецької області від 28 січня 2010 року, -

В С Т А Н О В И Л А :

Постановою Вижницького районного суду Чернівецької області від 28 січня 2010 року позов ОСОБА_1 задоволено частково: поновлено ОСОБА_1 пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів,  визнано протиправною бездіяльність УПФУ в Вижницькому районі.

Зобов»язано УПФУ в Вижницькому районі провести нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії  за віком як дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»у період з 09.07.2007 року по 31 12.2007 року та з 22.05.2008 року з урахуванням фактично отриманих сум.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі УПФУ в Вижницькому районі  просить скасувати постанову суду і ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, посилаючись на неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм матеріального права.  

Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі підлягає задоволенню частково.

Поновлюючи ОСОБА_1 строк на звернення до суду за захистом своїх прав, суд першої інстанції  виходив з того, що вимоги позивача стосуються майнових прав, на які строки давності не поширюються.

З таким висновком погодитися неможливо.

Закон України «Про соціальний захист дітей війни»опублікований в офіційних засобах масової інформації у грудні 2004 року. Відповідно у офіційних засобах масової інформації публікувалися закони про внесення змін до вказаного закону та рішення Конституційного Суду   України про визнання неконституційними їх окремих положень. Пенсія виплачується щомісячно. Позивач щомісячно мав можливість визначитись чи нараховується і виплачується йому передбачене вказаним Законом  підвищення до пенсії.

Доводи ОСОБА_1 про те, що йому не було відомо про невиконання управління ПФУ вимог Закону щодо нарахування і виплату йому підвищень до пенсії є безпідставними. Колегія суддів вважає, що причини пропуску строку звернення до суду, на які позивач посилається є неповажними.

Відповідно до ст..46 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»нараховані суми  пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати  частини доходів.

За ст..87 Закону України «Про пенсійне забезпечення»суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачується за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Як вбачається з матеріалів справи, що підвищення до пенсії передбачене ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ОСОБА_1 не нараховувалось.

Право на нарахування та виплату підвищення до пенсії, передбачене ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»(в редакції Закону від 18 листопада 2004 року № 2195 IV), із врахуванням рішень Конституційного суду України від 09 липня 2007 року №6рп/2007 та від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 року ОСОБА_1 мав за період з 09 липня по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 03 грудня 2009 року.

Статтею 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим  Кодексом або іншими  законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися або повинна була дізнатися про пропущення своїх прав, свобод чи інтересів.

З позовом до суду ОСОБА_1 звернувся03 грудня 2009 року, без поважних причин пропустивши визначений Законом строк для звернення до суду.

Згідно ст.. 100 КАС України пропущення строку звернення до суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі наполягало на застосуванні ст.. 100 КАС України у зв’язку з пропуском ОСОБА_1 строку на звернення до суду без поважних причин.

На підставі наведеного в позові ОСОБА_1 до УПФ у Вижницькому районі  про визнання протиправної відмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, зобов’язання управління здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії за період  з  09 липня по 31 грудня 2007 року  та за період з 22 травня 2008 року по 03 грудня 2009 року слід відмовити у зв’язку з пропуском нею строку для звернення до суду за захистом своїх прав.

Інші доводи управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі на увагу не заслуговують, оскільки не відповідають вимогам чинного законодавства.

На підставі Закону України «Про соціальний захист дітей війни»ст..ст. 28,46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ст.. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст..307 п.4 ч.1 ст.309 ЦПК України, ст..ст. 99,100 КАС України, Законом України від 18 лютого 2010 року № 1691- IV, колегія суддів,

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі задовольнити частково.

Постанову Вижницького районного суду Чернівецької області від 28 січня 2010 року в частині визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі і зобов»язання його здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 03.12.2009 року скасувати та ухвалити нове рішення.

Відмовити ОСОБА_1 в позові до управління Пенсійного фонду України у Вижницькому районі про визнання протиправною відмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, зобов»язання управління здійснити нарахування і виплату підвищення до пенсії, передбаченого ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 03.12.2009 року.

В решті постанову Вижницького районного суду Чернівецької області від 28 січня 2010 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили через п»ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий:

                                            

Судді:                    





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація