Судове рішення #13660740

    Ковельський міськрайонний суд Волинської області    

Справа № 6/11

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами

17 лютого 2011 року                                                                          м. Ковель Волинської обл.

Ковельський міськрайонний суд Волинської обл.

в складі: головуючого - судді Логвинюк І. М. ,

при секретарі Щесюк Н.Й.,

за участю заінтересованої особи –ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засідані в м. Ковелі Волинської обл. подання  начальника відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції про визначення частки майна боржника ОСОБА_2 у майні, яким він володіє спільно з іншими особами, заінтересовані особи –ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

В С Т А Н О В И В:

Начальник відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції (далі - ВДВС) звернувся до суду із поданням про визначення частки майна боржника ОСОБА_2 у майні,  яким він володіє спільно з іншими особами мотивуючи тим, що на виконанні у ВДВС є виконавче провадження № 20561777 від 27.07.10 р. по виконанню виконавчого листа про конфіскацію всього майна, належного боржникові, що є його власністю. Згідно з повідомленням КП «Волинське облбюро техінвентаризації»№ 27 від 13.12.10 р., за боржником з 02.01.03 р., реєстраційний № 13814, зареєстровано на праві приватної спільної сумісної власності, що підтверджене свідоцтвом про право власності на житло, виданим 25.12.02 р. відділом по обліку, розподілу та приватизації житла згідно з розпорядженням № 5930, нерухоме майно, а саме, квартира № АДРЕСА_2. Співвласниками даної квартири є боржник, заінтересовані особи –ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_5. Зазначає, що згідно із ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю. Покликаючись на зміст ст. 379 ЦПК України, згідно з якою питання про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами, вирішується судом за поданням державного виконавця, просить подання задовольнити та визначити частку, належну боржникові на праві спільної сумісної власності у квартирі АДРЕСА_2, з метою  реалізації на прилюдних торгах.

В судове засідання представник ВДВС не з»явився, належно оповіщений, причини неявки суду не повідомив. Відповідачем попередньо подано суду заяву про розгляд подання у відсутності його представника.

Боржник в судове засідання не з»явився, належно оповіщений, перебуває у місцяї позбавлення волі, письмового заперечення проти подання суду не надав.

Заінтересовані особи ОСОБА_3, ОСОБА_5 в судове засідання не з»явились, належно оповіщені, причини неявки суду не повідомили, письмового заперечення проти подання суду не надали.

На думку суду, розгляд справи можливий у відсутності осіб, які не з»явились.

Заінтересована особа –ОСОБА_1 в судовому засіданні проти задоволення подання заперечила, суду пояснила, що боржник у спірній квартирі не проживає тривалий час, квартира приватизована усіма зареєстрованими на той час у ній членами її сім»ї без доплат чи грошових витрат на її придбання. В даний час у квартирі проживають неповнолітні діти.

Суд, заслухавши пояснення заінтересованої особи, дослідивши матеріали подання,  виконавчого провадження № 410/19 по виконанню виконавчого листа, виданого 15.07.10 р. Камінь - Каширським райсудом Волинської обл., приходить до висновку, що подання підставне та підлягає до задоволення зі слідуючих підстав.

Згідно із ст. 5 Закону України «Про виконаче провадження», державний виконавець зобов»заний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. На виконання таких дій має право здійснювати повноваження, передбачені цим та іншими законами.

          За змістом ч.8 ст. 50  Закону України «Про виконаче провадження», стягнення на майно боржника звертається в розмірах і обсягах, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням витрат на виконання та стягнення виконавчого збору. У випадках коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

Із матеріалів подання  встановлено, що Камінь - Каширським райсудом Волинської обл.. 15.07.10 р. видано виконавчий лист про конфіскацію всього мана, належного боржникові, що є його власністю.     

Із матеріалів виконавчого провадження, слідує, що дійсно, боржник має нерухоме майно, що належить до його спільної сумісної власності з іншими особами.

          Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що на даний час виконавчий лист, виданий Камінь - Каширським райсудом Волинської обл., не виконано.

Відповідно до положень ст. 379 ЦПК України, питання про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами, вирішується судом за поданням державного виконавця.

Як зазначено у ст. 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб

(співвласників), належдить їм на праві спільної власності (спільне майно), що морже належати особам на праві спільної часткової або спільної сумісної власності. Останнє виникає з підстав, не заборонених законом. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно.

Із ст. 345 ЦК України слідує, що фізична особа може набути право власності у разі приватизації державного майна та майна, що є у комунальній власності, у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», передача займаних квартир (будинків) здійснюється в спільну сумісну  власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім»ї, які постійно мешкають в даній квартирі (будинку), в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов»язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку).

Із копії свідоцтва про право власності на житло, виданого 25.12.02 р. відділом по обліку, розподілу та приватизації житла згідно з розпорядженням № 5930, слідує, що боржник спільно з іншими особами – співвласниками ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 володіє нерухомим майном, а саме, квартирою, розташованою за адресою: м. Ковель, вул. Піонерська, 16/1. Дане житло було приватизоване боржником та іншими вищезазначеними його співвласниками, відповідно до положень Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», на підставі рішення органу приватизації.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 372 ЦК України, у разі поділу майна, що є у спільній сумсній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

В судовому засіданні не здобуто доказів того, що між співвласниками даного житла існувала домовленість про розмір часток кожного у праві спільної сумісної власності на дану квартиру чи будь - яким з них під час приватизації житла затрачені ті чи інші кошти.

Аналогічно, на думку суду, при вирішенні питання про визначення  частки, належної одному із співвласників даної квартири, а саме: боржника, слід виходити з того, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 5, 50 Закону України «Про виконаче провадження», до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст.ст. 345, 379, 355, ч. 2 ст. 372 ЦК України суд

У Х В А Л И В:

          Подання  задовольнити.

Визначити, що боржникові ОСОБА_6 у квартирі АДРЕСА_2, що є у спільній сумісній власності, розмір частки, належної йому, складає ј даного житла.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської обл. у слідуючому порядку: апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня її проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом  5 днів з дня отримання її копії.

          Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу подано не було.

У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


СУДДЯ КОВЕЛЬСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                                     І.М. ЛОГВИНЮК



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація