Справа № 2-2333/2007 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2007 року Шосткинський міськрайсуд Сумської області у складі:
головуючого судді Чернобая О.І.,
при секретарі Ніколаєнко В.В.,
за участю позивачів ОСОБА_1., ОСОБА_2.,
представника відповідача Скляр А.Г.
розглянув у попередньому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виконкому Шосткинської міськради про встановлення розміру ідеальнмх часток в спільній сумісній власності на квартиру,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з вказаним позовом, в якому зазначили, що 07.02.1994 р. вони разом приватизували квартиру АДРЕСА_1 у спільну сумісну власність, але у свідоцтві про право власності на житло не був визначений розмір часток кожного з них.
Через те, що не визначений розмір належних кожному із співвласників часток вони не мають змоги розпоряджатися своїми частками спірної квартири.
У попередньому судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 свої позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просять встановити рівний розмір часток - по 1/2 частині у спільній власності на спірну квартиру за кожним із них.
Представник відповідача Виконкому Шосткинської міської ради начальник юридичного відділу Скляр А.Г. позов визнала, проти визначення рівного розміру часток судовим рішенням не заперечувала.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши по справі докази суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи із слідуючих підстав:
Згідно копії свідоцтва про право власності на житло від 07.02.1994 р. квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2., при цьому розмір часток кожного не визначений /а.с.5/.
Відповідно до довідки НВФ “Сфера” ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстровані та проживають по вищевказаній адресі /а.с.4/
Як вбачається з копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 31.07.2007 р. спірна квартира належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2. /а.с.6/.
Позивачі не мають можливості розпоряджатися кожен своєю часткою квартири АДРЕСА_1 через те, що не визначений розмір часток, належний кожному з співвласників в спільній сумісній власності.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або за законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.
Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, правовстановлювальним документом, на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об*єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.
Враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що в свідоцтві про право власності на спірну квартиру не визничені частки кожного з співвласників та позивачі не мають змоги розпоряджатися належною кожному з них часткою квартири на свій розсуд, суд вважає за можливе задовольнити позов в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 10, 88, 130, 174, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 372, 392 ЦК України, Тимчасовим положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити.
Визначити рівний розмір часток у квартирі АДРЕСА_1 по 1/2 частині за кожним ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі після цього апеляційної скарги протягом двадцяти днів.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя: Чернобай О.І.