Судове рішення #1366812

                                                                                              Справа № 2-2270/2007 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И

 

09 серпня 2007 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Чернобая О.І.,

при секретарі Ніколаєнко В.В.,

з участю позивача ОСОБА_1.,

представника відповідача Ларіної О.К.,

розглянув у попередньому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міськради про визнання права власності на самовільну перебудову квартири, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, де зазначив, що  він є власником квартири АДРЕСА_1, в якій він без дозволу та проекту зробив перебудову, тобто переніс вбіральню з ванної кімнати до вбудованої шафи та зробив з неї туалет, що не порушує права інших осіб, санітарно-технічних вимог та правил експлуатації будинку.

Вказана перебудова не знайшла відображення у технічному паспорті і тому він змушений звернутися до суду, щоб внести вищевказані зміни.

У попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить визнати законним перебудову спірної квартири.

Представник відповідача Виконавчого комітету Шосткинської міської ради спеціаліст І категорії юридичного відділу Ларіна О.К. позов визнала, при цьому пояснила, що здійснена позивачем перебудова спірної квартири не порушує будівельних вимог, прав та інтересів інших осіб.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло /а.с.7/.

Згідно копій висновку судової будівельно-технічної експертизи та технічного паспорту на квартиру АДРЕСА_1, в квартирі самочинно здійснена перебудова - комора переобладнана у вбиральню /а.с.3-4,6/.

Відповідно до  ст. 383 ч.2 ЦК України власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни в квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, за умови що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, у разі відсутності документа, який засвідчує його право власності.

Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, правовстановлювальним документом, на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об*єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.

Враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що спірна квартира належить позивачу на праві приватної власності та самочинно здійснена ним перебудова вищевказаної квартири не порушує прав та інтересів інших осіб, суд вважає за можливе задовольнити позов в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 376, 392 ЦК України, Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5 суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1  задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на перебудову квартири АДРЕСА_1 яка полягає в перенесенні вбиральні з ванної кімнати до вбудованої шафи.

 

            Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі після цього апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

Суддя Шосткинського міськрайонного

суду Сумської області                                                                    О.І.Чернобай           

 

            Копія вірна.

            Суддя:

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація