Судове рішення #13670702

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "17" лютого 2011 р.                                                Справа № 2a-219/11/0970

 м. Івано-Франківськ  

          Івано-Франківський  окружний адміністративний суд у складі:

          Судді Кишинського М.І.

          при секретарі  Дякун М.М.

          за участю сторін:

  позивач: ОСОБА_1

  представник відповідача: не з'явився.

  відповідач ОСОБА_2 не з'явився.

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

          за позовом: ОСОБА_1      

          до відповідачів:  Сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Івано-Франківський МВ УМВС в Івано-Франківській області, ОСОБА_2  

          про зобов'язання вчинення дій,-

                                                              ВСТАНОВИВ:

          

17.01.2011 року ОСОБА_1 (надалі – позивач) звернулася в суд з позовом до сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Івано-Франківського МВ УМВС в Івано-Франківській області (надалі – відповідач) та ОСОБА_2 про зобов’язання вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач згідно договору купівлі–продажу від 29.09.2010 року придбала у ОСОБА_2 будинок. На даний час ОСОБА_2 проживає у м.Охтирка Сумської області та по довіреності передав усі повноваження щодо зняття його з реєстрації ОСОБА_3. Однак останньому  відповідач відмовив у знятті з реєстрації ОСОБА_2.  

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги викладені в позовній заяві підтримала в повному обсязі та пояснила суду, що вона придбала у ОСОБА_2 будинок з земельною ділянкою по АДРЕСА_1 та вказала, що ОСОБА_2 вже довший час проживає у м.Охтирка Сумської області. ОСОБА_2 по довіреності передав усі повноваження ОСОБА_3 щодо зняття його з реєстрації у за вищезазначеною адресою. Також пояснила, що на підставі виданої ОСОБА_3 довіреності, останній звернувся до відповідача із заявою про зняття із реєстрації ОСОБА_2, однак йому було відмовлено із відсутністю паспорта ОСОБА_2. Зазначила, що на даний час представити паспорт ОСОБА_2 є не можливим. Просить позов задовольнити повністю.

Представник Сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Івано-Франківського МВ УМВС в Івано-Франківській області в судове засідання не з’явився, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений, про що свідчить повідомлення про вручення поштових відправлень, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки на адресу суду не поступало. За таких обставин, керуючись вимогами статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вбачає за можливе розглянути справу за відсутності відповідачів на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений, про що свідчить повідомлення про вручення поштових відправлень, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки на адресу суду не поступало.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та такий, що підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що позивач придбала у ОСОБА_3 на підставі доручення ОСОБА_2  домоволодіння згідно договору №2225 від 29.09.2010 року та у відповідності до статті 334 Цивільного кодексу України набула права власності на дане домоволодіння.

Згідно частини 1 статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі: заяви особи; запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи; остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення, або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою); свідоцтва про смерть.

Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» у разі якщо особа з поважної причини не може  самостійно звернутися до органу реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання може бути здійснено за зверненням іншої особи та на підставі доручення, посвідченого в установленому порядку.

26.11.2010 року ОСОБА_3 згідно довіреності виданої ОСОБА_2 звернувся з письмовою заявою до Сектору у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Івано-Франківського МВ УМВС в Івано-Франківській області про зняття з реєстраційного обліку фізичної особи ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1. Однак ОСОБА_3 в задоволені його заяви відмовлено та запропоновано подати наступні документи: паспорт громадянина України, відносно якої потрібно зняття з реєстрації; квитанцію про сплату послуг СГІРФО; доручення посвідчене у встановленому порядку та письмову заяву. А також, в разі відсутності одного з вищезазначених документів, відповідач рекомендує вирішити дане питання в судовому порядку.

Отже, як встановлено судом, що ОСОБА_3 мав усі необхідні права для зняття з реєстрації за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується довіреністю наявною в матеріалах справи.

Також суд бере до уваги ту обставину, що позивачкою придбано дане домоволодіння у ОСОБА_3 згідно доручення без жодних правових наслідків, а тому й зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 не несе за собою якихось передбачених законом правових наслідків.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позов обґрунтований та такий, що підлягає задоволенню.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

                                               ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати сектор у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Івано-Франківський МВ УМВС в Івано-Франківській області зняти з реєстрації ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

          

          Суддя:                                                                                                   Кишинський М.І.

          


          Постанова складена в повному обсязі 21.02.2011 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація