УХВАЛА
30 вересня 2010 року, суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області, Драгомерецька К.П., під час вирішення питання про відкриття провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Котовськ Одеській області про оскарження бездіяльності УПФУ і здійснення перерахунку та виплати недоплаченої щомісячної допомоги «Дітям війни»,
встановила:
23 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до УПФУ в м. Котовськ Одеської області, в якій просить визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо підвищення її пенсії на 30% відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов`язати його провести перерахунок її пенсії з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р. та з 22.05.2008 р. до прийняття судом рішення, з урахуванням підвищення пенсії на 30% від мінімальної пенсії за віком як дитині війни, а також, сплатити недоплачену суму за зазначений період часу, з урахуванням індексу інфляції суми боргу за весь час прострочення.
Даний позов був поданий за правилами цивільно-процесуального судочинства.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов`язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 р. № 1691-VI (далі - Закон № 1691), який набрав чинності 10 березня 2010 року, внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими розгляд спорів, пов`язаних із соціальними виплатами, здійснюється в порядку цивільного судочинства.
Згідно до Рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року положення Закону № 1691 визнані неконституційними.
Відповідно до ч. З ст. 150 Конституції України, ухвалене Конституційним Судом України рішення щодо офіційного тлумачення Конституції та законів є обов`язковим до виконання на території України, остаточне і не може бути оскаржене.
Частиною 3 ст. 2 ЦПК України встановлено, що провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Враховуючи наведене, дію процесуального закону у часі, суд приходить до висновку, що справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
На підставі вищевикладеного, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122, ст.ст. 208 ч. 1 п. 1, 209,210,293 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИЛА:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження по справі за її позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Котовськ Одеській області про оскарження бездіяльності УПФУ і здійснення перерахунку та виплати недоплаченої щомісячної допомоги «Дітям війни» та повернути позивачу ОСОБА_1 матеріали позовної заяви
Роз`яснити ОСОБА_1 , що вона має право звернутися до суду з даним позовом за правилами адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги, через суд першої інстанції, протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Суддя