Судове рішення #1369645
Справа №2-319/2007

Справа №2-319/2007

РІШЕННЯ

 Іменем        України

2 квітня 2007 р.                                                                                            смт. Доманівка

Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючої судді:                       Вадовської А.В.,

при секретарі:                            Кравець Л.В.,

за участю позивача                   ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства «Доманівська харчосмакова фабрика» про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Представники відповідача по справі Закритого акціонерного товариства «Доманівська харчосмакова фабрика» у судовому засіданні не були присутніми, однак надіслали до суду заяву, в якій не заперечували проти визначення додаткового строку для прийняття спадщини позивачці, просили справу розглядати у їх відсутність.

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2помер її батько - ОСОБА_2. Після його смерті залишилося спадкове майно, яке складається з акцій ЗАТ «Доманівська харчосмакова фабрика» та грошових коштів в Ощадному банку України. Вона є єдиною спадкоємицею першої черги. Позивач пропустила шестимісячний термін подачі заяви про прийняття спадщини через те, що, коли вона неодноразово приїздила до нотаріальної контори в м.Первомайськ, їй не вдалося потрапити на прийом до нотаріуса через велику чергу, відсутність нотаріуса. У зв'язку з цим позивач просила визнати обставини, через які вона пропустила строк прийняття спадщини, поважними та визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.

У судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала, просила суд задовольнити його, визнавши обставини пропущення строку поважними, та визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини на 4 місяці.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав:

З досліджених у судовому засіданні матеріалів справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2помер ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серія І-ФП № НОМЕР_1 від 05.01.2006 p., виданого відділом РАЦС Доманівського РУЮ. Як вбачається з копій свідоцтва про народження серія VII-УР №НОМЕР_2 від 17.12.1967 p., виданого Доманівським рай бюро ЗАГС, та свідоцтва про укладення шлюбу серія І-ФП №НОМЕР_3, виданого Доманівським райвідділом ЗАГС від 22.08.1992 p., позивач - ОСОБА_1 є дочкою померлого ОСОБА_2, тобто спадкоємицею першої черги. Дружина покійного, мати позивача - ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть, серія НОМЕР_4, виданого відділом РАЦС Доманівського РУЮ 20.05.2004 р.

Позивач згідно ст. 1261 ЦК України є спадкоємцем першої черги.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 

             Враховуючи те, що позивач пропустила строк з поважних причин, відповідачі не

заперечують проти визначення додаткового строку, суд вважає за можливе задовольнити позов.

Керуючись ст.ст, ст.ст.5, 6, 8, 10, 11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.1261, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1додатковий строк для прийняття спадщини після померлого 4 січня 2006 р. ОСОБА_2в 4 (чотири) місяці.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Доманівський районний суд в порядку і строки, передбачені ст.ст. 294,295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація