Справа № 1-76-2007
Вирок
Іменем України
м.Горохів 28 квітня 2007 року
Горохівський районний суд Волинської області під головуванням
судді Ковальчука В.Д.,
при секретарі Домбровській З.П.,
за участю прокурора Філімончук Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с.Мирне Горохівського району, українця, громадянина України, освіти середньої, одруженого, працюючого приватним підприємцем, жителя АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 204 ч.І КК України, -
встановив :
ОСОБА_1 в період з 4 вересня 2006 року до 21 лютого 2007 року, являючись суб'єктом підприємницької діяльності, в порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, без відповідного державного дозволу, у власному домоволодінні виготовляв алкогольні напої зі спирту шляхом розведення спирту етилового водою та реалізовував розведений спирт через належний йому магазин "У Надії", що в АДРЕСА_1, по ціні 6 грн. за 0,5 л. 4 вересня 2006 року о 20 год. 30 хв. ОСОБА_2 придбав у магазині "У Надії" 1 літру водо-спиртової суміші за 12 грн., а 7 лютого 2007 року о 12 годині ОСОБА_2 придбав у цьому ж магазині 0,5 л. водо-спиртової суміші за 6 грн. 21 лютого 2007 року ОСОБА_3 придбав в магазині "V Надії" 2,1 л. водо-спиртової суміші за 25,20 грн.
В судовому засіданні підсудний вину свою визнав і показав, що в 1998 -1999 роках він придбав у Львівській області дві двохсотлітрові бочки спирту. Одну бочку використав для власних потреб, а іншу вирішив реалізувати через власний магазин. Він виготовляв алкогольні напої шляхом розведення етилового спирту водою та реалізовував через власний магазин "У Надії" по 6 грн. за 0,5 літра.
Крім визнання вини самим підсудним його винність у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв підтверджується перевіреними і дослідженими в судовому засіданні доказами.
Протоколом добровільної видачі (а.с.5) ОСОБА_4 добровільно видав працівникам податкової міліції придбану в магазині "У Надії" 1 літру водо-спиртової суміші.
2
Згідно висновку спеціаліста (а.с.6) придбана в підприємця ОСОБА_1 рідина являє собою водно-спиртову суміш. Дана рідина не відповідає вимогам АСГУ 4256:2003.
Протоколом огляду місця події (а.с.20-23) в домоволодінні ОСОБА_1, що в АДРЕСА_1, виявлено і вилучено дві двохсотлітрові пластмасові бочки: одна порожня, а друга на 1/2 частини заповнена рідиною з характерним запахом спирту, та 5-літрову ємкість, на 4/5 частини заповнену рідиною з запахом спирту.
Згідно висновку експерта (а.с.42-46) виявлені в ОСОБА_1 100 літрів спирту етилового та 34 літри фальсифікованих алкогольних напоїв являють собою спирт етиловий ректифікований та водо-спиртові суміші, які за органолептичними характеристиками та деякими фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003.
Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає доведеною винність ОСОБА_1 в незаконному зберіганні з метою збуту та збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а тому кваліфікує його дії за ст.204 ч.І КК України.
Суд повертає ОСОБА_1 вилучених у нього при огляді місця події 70 грн. (105-35 грн., використаних на закупку алкогольних напоїв).
Обставин, які обтяжують покарання підсудного, суд не знаходить.
До обставин, які пом'якшують покарання підсудного, суд відносить його щире каяття.
По місцю проживання підсудний характеризується з позитивної сторони.
Враховуючи те, що підсудний вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаявся, позитивно характеризується, суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, застосовує ст.75 КК України, звільняє його від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст. 323-324 КПК України, суд -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені злочину, передбаченого ст. 204 ч.І КК України, призначивши йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі з конфіскацією етилового спирту і водо-спиртової суміші.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування
основного покарання, якщо він протягом однорічного іспитового строку не
вчинить нового злочину і виконає покладені на нього ст. 76 ІСК України
наступні обов'язки:
1) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця
проживання, роботи.
Міру запобіжного заходу засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Головуючий В.Д. Ковальчук