Справа № 2а-403-1/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2009 року Святошинський районний суд м. Києва в складі
головуючого Миколаєць І.Ю.
при секретарі Співакову І.І.
за участі позивачки ОСОБА_1
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Подільського ВДАІ Яременка Олексія Петровича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до інспектора ДПС Подільського ВДАІ Яременка О.П. щодо скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 08.02.2009 р. за скоєння нею адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вважає, що дії відповідача є неправомірними, оскільки на неї був накладений адміністративний штраф у розмірі 300 грн. за правопорушення, а саме перевищення встановлених обмежень швидкості руху, якого вона не скоювала. Зазначила, що її автомобіль рухався зі швидкістю не більше 80 км. /год. Вказує, що швидкість руху, яка була заміряна приладом «Радіс» № 1932, не є підтвердженням швидкості руху саме її автомобіля. Крім того, відповідач не надав їй документів, що підтверджують своєчасну державну метрологічну атестацію вимірювального приладу та не був обізнаний з характеристиками можливих похибок у вимірах.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про місце та час судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Позивачка не заперечує проти розгляду справи за відсутності відповідача.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи вважає, що позов задоволенню не підлягає з таких підстав.
Судом встановлено, що 08.02.2009 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем „Деу" та рухаючись по проспекту Палладіна - вул. Міській у м. Києві зі швидкістю 88 км. /год порушила п.12.4 Правил дорожнього руху, за що на підставі ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення піддана адміністративній відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 300, 00 грн.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Посилання позивачки у судовому засіданні на покази спідометра її автомобіля під час руху по проспекту Палладіна, потім по вул. Міській у м. Києві приблизно 57-59 км. /год. як на доказ неправильності показу вимірювального приладу співробітника ДАІ, суд не приймає за належний, оскільки це твердження є суб’єктивним.
Посилання позивачки та те, що відповідач не надав їй документів, що підтверджують своєчасну державну метрологічну атестацію вимірювального приладу «Радіс» та не був обізнаний з характеристиками можливих похибок у вимірах, судом також не може бути прийняте, оскільки позивачка оскаржує саму Постанову про накладення адміністративного стягнення на неї за порушення правил дорожнього руху як акт індивідуальної дії і не оскаржує правомірність застосування органами ДАІ МВС України приладу «Радіс». А тому суд виходить із правомірності застосування службовими особами ДАІ МВС України приладу «Радіс» які б наразі технічні характеристики він не мав.
Відповідно до ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суд не приймає посилання позивачки на те, що нею подавалась позовна заява про оскарження постанови до Подільського районного суду м. Києва у визначений законом 10-ти денний термін у її вимозі про поновлення пропущеного строку для подання позовної заяви, оскільки помилки при визначенні територіальної підсудності не є підставою для такого поновлення. Таким чином, суд вважає, що позивачка пропустила строк на оскарження постанови.
Керуючись ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 11, 17, 69, 71, 160 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі - з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.