Справа №2-1534/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2007 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
Головуючого судді Музиканта С.Л.
при секретарі Гречко О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання правочину дійсним та визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування , -
ВСТАНОВИВ:
У Слов'янський міськрайонний суд звернувся ОСОБА_1з позовом до ОСОБА_2, про визнання дійсним договору купівлі-продажу, укладеного між ОСОБА_3і ОСОБА_2, зареєстрованого в філії Універсальної біржі нерухомості, реєстраційний номер 5 від 20 березня 1998 p., а також визнання права власності в порядку спадкування на житловий АДРЕСА_1з надвірними будівлями.
Позивач обґрунтовує заявлені вимоги тим, що: ІНФОРМАЦІЯ_1померла його дружина ОСОБА_4, після смерті, якої залишилося спадкоємне майно: житловий АДРЕСА_1. 20 березня 1998 року ОСОБА_4 уклала з відповідачем - ОСОБА_2 договір купівлі-продажу АДРЕСА_1Даний договір зареєстрований Краматорською філією Універсальної біржі нерухомості "Владислав", реєстраційний номер 5, від 20 березня 1998 р. Узяті на себе по угоді зобов'язання ОСОБА_4 і ОСОБА_2виконали, однак оскільки дана угода нотаріально не засвідчена, ОСОБА_1 просить визнати договір купівлі продажу АДРЕСА_1 дійсним і визнати за ним право власності на спірний будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_3
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позов ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання правочину дійсним та визнання права власності на житловий
2
будинок з надвірними будівлями, в порядку спадкування підлягає задоволенню в повному обсязі.
Так у ході судового засідання достовірно було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла ОСОБА_4 (л.с.6), після смерті, якої залишилося спадкоємне майно: житловий АДРЕСА_1. 20 березня 1998 року ОСОБА_4 уклала з відповідачем -ОСОБА_2 договір купівлі-продажу АДРЕСА_1Даний договір зареєстрований Краматорською філією Універсальної біржі нерухомості "Владислав", реєстраційний номер 5, від 20 березня 1998 р. Узяті на себе по угоді зобов'язання ОСОБА_4 і ОСОБА_2виконали, однак дана угода нотаріально не засвідчена. ОСОБА_1 просить визнати договір купівлі продажу АДРЕСА_1 дійсним і визнати за ним право власності на спірний будинок з надвірними будівлями в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_5.
Згідно зі ст. 220 ч.2 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
А також, оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивач набув права власності на підставах, що не заборонені законом, а саме в порядку спадкування, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження у ході судового засідання і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 220 ч.2, 328, 1216-1223, 1261 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 14, 169, 212 - 215, 174 ч.4 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання правочину дійсним та визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями, в порядку спадкування - задовольнити.
Визнати укладену угоду купівлі-продажу АДРЕСА_1, зареєстровану Краматорською філією Універсальної біржі "Владислав", реєстраційний номер 5 від 20 березня 1998 p., між ОСОБА_3і ОСОБА_2 - дійсною.
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий АДРЕСА_1, літера "А-1", а також сарай, літера "Б"; літня кухня, літера "В"; сарай, літера "Г"; льох, літера "Д"; сарай, літера "Є"; сарай, літера "Ж"; сарай, літера "З"; сарай, літера "І", паркан № 1, колодязь №2, в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_4, померлої 4 червня 2003 р.
Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області, через Слов'янський міськрайонний суд, протягом десяти днів з дня проголошення рішення, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.
3
Апеляційна скарга на рішення суду, подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області С.Л.Музикант