АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа№22-4340/06 Головуючий у 1-й інстанції: Парій О.В.
Суддя-доповідач: Гончар О.С.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2006 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого судді Кочеткової І.В.
суддів Гончара О.С, Мануйлова Ю.С.
при секретарі Ткаченко М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від ЗО травня 2006 року про визнання позовної заяви неподаною і повернення її позивачеві в справі за позовом ОСОБА_1 до Газети "ІНФОРМАЦІЯ_2" про захист честі, гідності і ділової репутації та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від ЗО травня 2006 року позовну заяву ОСОБА_1 до Газети "ІНФОРМАЦІЯ_2" про захист честі, гідності і ділової репутації та стягнення моральної шкоди визнано неподаною і повернуто позивачеві.
18 липня 2006 року ухвалою апеляційного суду Запорізької області ОСОБА_1 поновлено строк апеляційного оскарження зазначеної ухвали.
В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення судом норм процесуального законодавства і невідповідність висновків суду обставинам справи, просить зазначену ухвалу скасувати.
Розглянувши апеляційну скаргу, вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає, шо апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.І ст.312 ЦПК України, за результатами розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог законодавства.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Газети "ІНФОРМАЦІЯ_2" про захист честі, гідності і ділової репутації та стягнення моральної шкоди.
В позові зазначав, що в Газеті відповідача НОМЕР_1 була опублікована стаття "ІНФОРМАЦІЯ_1», яка містила недостовірну та негативну інформацію щодо нього, що принижує честь, гідність та ділову репутацію, просив стягнути моральну шкоди у розмірі 10 000грн., зобов'язати відповідача спростувати вказану в позові інформацію щодо нього та вибачитися.
Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від "06" травня 2006 року позовну заяву ОСОБА_1 в порядку ст.ст. 119, 121 ЦПК України залишено без руху через несплату позивачем витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, необгрунтування позивачем розміру моральної шкоди, відсутність доказів, щодо її спричинення, а також відсутність конкретизації поширених відповідачем відомостей, що порочать особу і підлягають спростуванню. Позивачеві судом надано строк до 24.05.06р. для усунення виявлених недоліків. Однак на виконання ухвали суду лише сплативши витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, позивач замість подачі до суду позовної заяви, яка б відповідала вимогам закону, подав свої "доповнення" до позовної зави викладені у довільній формі, при цьому так і не конкретизував які саме відомості необхідно спростувати, який саме текст публікації носить образливий для позивача характер, порочить його честь і гідність.
В зв'язку з чим, суд першої інстанції своєю ухвалою від 30 травня 2006 року обгрунтовано визнав позов ОСОБА_1 неподаним і повернув його позивачеві.
Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що ухвала суду законна і обгрунтована, підстави для її скасування відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 307, 312, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 30 травня 2006 року про визнання позовної заяви неподаною і повернення її позивачеві в справі за позовом ОСОБА_1 до Газети "ІНФОРМАЦІЯ_2" про захист честі, гідності і ділової репутації та стягнення моральної шкоди залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
Головуючий суддя суддя суддя
Кочеткова І.В. Мануйлов Ю.С. Гончар О.С.