№ 1 -545
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2009 року м. Київ
Оболонський районний суд м. Києва в складі головуючого - судді Тютюн Т.М. при секретарі Остафійчук К.В.,
за участю прокурора Янчука Д.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки сел. Долинівське Попаснянського району Луганської області, українки, громадянки України, з середньою освітою, незаміжньої, фізичної особи-підприємця, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, проживає за адресою: Автономна АДРЕСА_1, несудимої,
у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч.3 ст. 358 КК України,
УСТАНОВИВ:
2 грудня 2008 року о 12 годині ОСОБА_1, яка працювала продавцем, знаходячись у приміщенні Київської міської клінічної лікарні № 8, розташованої на вул. Кондратюка, 8 в м. Києві, куди прибула для проходження медичного огляду, погодилася на пропозицію невстановленої слідством особи підробити особову медичну книжку, яка дає право на здійснення торгівлі, з метою її подальшого використання. Реалізовуючи злочинний умисел, ОСОБА_1 передала невстановленій особі свою особову медичну книжку НОМЕР_1 для підроблення в ній відбитків штампів про проходження медичного огляду, чим сприяла підробленню документа. З грудня 2008 року о 12 годині ОСОБА_1 у приміщенні Київської міської клінічної лікарні № 8 за вказаною вище адресою отримала від невстановленої особи особову медичну книжку, видану на її ім’я, з проставленими штампами про походження медичного огляду в Центральній районній поліклініці Шевченківського району м. Києва, який в дійсності не проходила, та розрахувалася з невстановленою особою грішми в сумі 200 гривень.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1138 від 17.09.1996 року затверджено Перелік платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти, згідно з яким видача бланків особистої медичної книжки проводиться державними закладами охорони здоров’я.
Згідно з статтею 26 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" від 24.02.1994 року обов’язкові медичні огляди організуються і здійснюються у встановленому законодавством порядку. Працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів, об’єктів комунально-побутового обслуговування, інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь, а також працівники, зайняті на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, повинні проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди. Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, від роботи відсторонюються і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Відповідно до висновку експерта № 291 від 7.05.2009 року бланк особової медичної книжки НОМЕР_1, заповненої на ім’я ОСОБА_1, виготовлений типографським способом. В особовій медичній книжці НОМЕР_1, заповненій на ім’я ОСОБА_1, відбитки прямокутних штампів проставлені не кліше Центральної районної поліклініки Шевченківського району м. Києва, зразки яких надані для порівняльного дослідження, а іншим кліше.
Крім того, 1 квітня 2009 року о 12 годині ОСОБА_1, знаходячись на робочому місці - в магазині, розташованому на вул. Полярній, 7 в м. Києві, де працювала продавцем, при перевірці документів, які дають право на здійснення торгівлі, пред’явила працівникам міліції підроблену особову медичну книжку НОМЕР_1, заповнену на її ім’я, відомості в якій про проходження медичного огляду не відповідали дійсності, і таким чином використала завідомо підроблений документ.
У судовому засіданні підсудна вину у вчиненні злочину визнала повністю та показала, що з жовтня 2008 року працювала продавцем у магазині, належному ПП Голубєву, розташованому на вул. Полярній, 7 в м. Києві. 2 грудня 2008 року близько 12 години вона прийшла в Київську міську клінічну лікарню № 8, що на вул. Кондратюка, 8, щоб пройти медичний огляд, оскільки цього вимагав характер її роботи. Молода дівчина в реєстратурі запропонувала проставити штампи про проходження огляду без фактичного його проходження, пояснивши, ще це буде набагато швидше і коштуватиме 200 гривень. Вона погодилася і передала свою медичну книжку та фотокартку дівчині, домовившись, що прийде наступного дня. З грудня 2008 року близько 12 години в реєстратурі лікарні була та сама дівчина, якій вона передала гроші в сумі 200 гривень, а та їй - особову медичну книжку. 1 квітня 2009 року о 12 годині, коли вона знаходилася на роботі, підійшли два працівника міліції та попросили пред’явити особову медичну книжку. Вона на вимогу пред’явила книжку, відомості в якій щодо проходження нею медичного огляду не відповідали дійсності, після чого книжку в присутності понятих було вилучено. Вона щиро кається, злочин вчинила, оскільки не було часу на проходження огляду.
Враховуючи те, що підсудна не оспорює фактичні обставини справи і судом встановлено, що вона правильно розуміє зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності її позицій, заслухавши думку учасників судового розгляду та роз’яснивши їм положення ст. 299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів у справі.
Суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні злочинів доведена повністю, та кваліфікує її дії за ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України - як пособництво, тобто надання засобів, сприяючи іншим співучасникам у вчиненні підроблення документа, який посвідчується установою, яка має право посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його підроблювачем; та за ч.3 ст. 358 КК України - як використання завідомо підробленого документа.
При цьому суд виключає з пред’явленого ОСОБА_1 обвинувачення за ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України посилання на те, що пособництво у підробленні документа вчинено з метою використання його так і іншою особою, оскільки з пред’явленого обвинувачення вбачається, що ОСОБА_1 сприяла в підробці особової медичної книжки для подальшого її використання особисто в якості документа, що дає право на здійснення торгівлі.
Призначаючи ОСОБА_1 покарання, суд враховує, що вона вчинила умисні злочини невеликої тяжкості, особу підсудної, яка до кримінальної відповідальності притягується вперше, за місцем попереднього проживання характеризується позитивно, утримує двох неповнолітніх дітей.
Обставиною, що пом’якшує покарання, суд визнає щире каяття підсудної.
Обставин, що обтяжують покарання, не встановлено.
Суд призначає ОСОБА_1 покарання у виді у виді штрафу, оскільки вважає, що таке покарання буде необхідним й достатнім для її виправлення та попередження нових злочинів.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 321, 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч.3 ст. 358 КК України, і призначити їй покарання:
за ч.5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України - штраф у розмірі 50 /п’ятдесяти/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в сумі 850 /вісімсот п’ятдесят/ гривень у доход держави;
за ч.3 ст. 358 КК України - штраф у розмірі 30 /тридцяти/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в сумі 510 /п’ятсот десять/ гривень у доход держави.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначити ОСОБА_1 остаточне покарання у виді штрафу в розмірі 50 /п’ятдесяти/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в сумі 850 /вісімсот п’ятдесят/ гривень у доход держави.
Речовий доказ - підроблену особову медичну книжку на ім’я ОСОБА_1 НОМЕР_1, яка знаходиться в матеріалах справи (а.с. 40), - зберігати при справі.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в м. Києві за проведення судово-криміналістичної експертизи 1 095 /одну тисячу дев’яносто п’ять/ гривень 25 /двадцять п’ять/ копійок. Одержувач платежу: НДЕКЦ при ГУ МВС України в м. Києві, р/р 35226002000466 в УДК у Київській області, МФО 821018, код 25575285 (Послуги експерта).
Запобіжний захід ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без зміни - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.