- Правопорушник: Барабаш Роман Вікторович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
провадження № 3/325/32/2022
справа № 325/36/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2022 року смт. Приазовське
Суддя Приазовського районного суду Запорізької області Діденко Є.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції №2 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
В С Т А Н О В И В:
05 січня 2022 року о 22 годині 07 хвилин в смт Приазовське по вул. Центральній водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21093 д.н.з НОМЕР_2 перебуваючи у стані наркотичного сп`яніння. Стан наркотичного сп`яніння підтверджується згідно висновку КНП «МЗНПД» ЗОР №10 від 05.01.2022 року. Від керування транспортним засобом відсторонений. Таким чином, ОСОБА_1 порушив п. 2.9а ПДР.
В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 провину не визнав, пояснив, що наркотичних засобів не вживав, вживає конопляне масло, і на його думку, позитивний результат міг бути внаслідок цього.
Встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується дослідженими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №252426 від 05.01.2022 року, в якому викладені обставини правопорушенняз доданим до нього СD диском з відеозаписом з місця події, на якому зафіксоване зупинка поліцейськими автомобіля під керуванням ОСОБА_1 , а також проходження останнім огляду на стан сп`яніння в медичному закладі, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням технічних засобів, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння, в якому зазначений результат огляду ОСОБА_1 - наркотичне сп`яніння внаслідок вживання канабіноїдів, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану сп`яніння №10 від 05.01.2022 року, в якому зазначений результат огляду стан наркотичного сп`яніння внаслідок вживання канабіноїдів, іншими матеріалами справи.
Будь-яких доказів на спростування медичного висновку про перебування у стані наркотичного сп`яніння, ОСОБА_1 не надано. Крім того, відповідно до статті 130 КУпАП, причини виникнення стану наркотичного сп`яніння (свідоме вжиття наркотичних засобів, або вживання інших засобів, які мають у своєму складі наркотичні речовини) значення не мають.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Згідно з довідкою інспектора сектору адміністративної практики Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області А.Волошун, ОСОБА_1 повторності за порушення ст. 130 КУпАП не має. Має посвідчення водія НОМЕР_3 від 11.07.2000 року, яке знаходиться на тимчасовому зберіганні у ВП №2 Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області.
Враховуючи особу правопорушника, ступінь його провини та обставини скоєння адміністративного правопорушення, суддя прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в межах санкції даної статті, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про судовий збір” необхідно стягнути з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 496,20 гривень.
Крім того, під час розгляду справи у судовому засіданні ОСОБА_1 просив відстрочити виконання постанови в частині стягнення штрафу на 6 місяців, оскільки сума штрафу є значною, а він знаходиться у скрутному матеріальному становищі та не в змозі одразу сплатити штраф.
Статтею 301 КУпАП передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Таким чином, КУпАП передбачає право суду застосувати відстрочку виконання постанови, за наявності для цього підстав, в тому числі щодо стягнення штрафу, але не визначає порядку і строків застосування такої відстрочки. Положення про відстрочку виконання постанови до одного місяця застосовуються виключно до стягнень, відмінних від штрафу.
Хоча за національним законодавством існує чітке розмежування між адміністративною і кримінальною відповідальністю, норми КУпАП так само як і Кримінального кодексу України мають каральний характер, і санкції у виді штрафів за деякі адміністративні правопорушення навіть перевищують розміри штрафів за кримінальні правопорушення.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово наголошував про розповсюдження гарантій ст. 6 Конвенції у її кримінальній частині на осіб, які обвинувачуються у вчиненні адміністративних правопорушень («Лучанінова проти України», «Гурепка проти України»). Таких же висновків дотримується комітет ООН з прав людини при застосуванні статті 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права (справа «Костенко Філіп Аркадійович проти Російської Федерації»).
Нормами Кримінального кодексу України передбачено право суду розстрочити сплату штрафу до одного року з урахуванням майнового стану особи (ч. 4 ст. 53 КК України).
Як відстрочка так і розстрочка виконання штрафу мають на меті дотримання розумної пропорційності між накладеним стягненням і конкретним становищем особи, щоб таке стягнення не було завідомо надмірним тягарем, і було можливим до виконання.
Суд враховує, що сума штрафу за ч. 1 ст. 130 КУпАП є значною.
Таким чином, оскільки положення КУпАП передбачають право суду застосувати відстрочку виконання постанови у виді штрафу, відсутність деталізації порядку і строку її застосування не можуть нівелювати право на відстрочку виконання загалом, і тому суд вважає справедливим врахувати майновий стан особи і застосувати відстрочку виконання постанови у справі в частині стягнення штрафу на строк до шести місяців.
При вищевикладеному, керуючись ч. 1 ст. 130, ст.ст. 221, 283, 301, 303 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на рахунок UA708999980313000149000008001 (одержувач: ГУК у Запорізькій області, код 21081300, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37941997, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок на рахунок UA 218999980313161206000008401 (ГУК у Зап.обл/ТГ смт. Приазов/22030101, код класифікації доходів бюджету 22030101, код ЄДРПОУ 37941997, Банк отримувача: Казначейство України.
Відстрочити виконання постанови в частині стягнення штрафу на шість місяців з моменту набрання нею законної сили.
У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу протягом строку відстрочки, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Приазовський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Є.В. Діденко
- Номер: 3/325/32/2022
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 325/36/22
- Суд: Приазовський районний суд Запорізької області
- Суддя: Діденко Є. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.01.2022
- Дата етапу: 14.01.2022