Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #138001302

Справа № 127/34419/21

Провадження № 2/127/5632/21


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 лютого 2022 року м. Вінниця




       Вінницький міський суд Вінницької області

       у складі: головуючого судді Луценко Л.В.,

       при секретарі судового засідання Мутовкіній В.І.,

       розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини, -


В С Т А Н О В И В :


Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дитини, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 30 квітня 2010 року між сторонами було зареєстровано шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , виданим повторно відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області від 16 липня 2014 року.

В шлюбі у сторін народилась донька  ОСОБА_3 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом серії  НОМЕР_2 , виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області 21.10.2010, яка проживає із позивачем та перебуває на її утриманні. Відповідач участі в матеріальному утриманні доньки не приймає. В добровільному порядку домовитись про спільне утримання неповнолітньої дитини сторони не можуть.

Спільне життя позивача та відповідача не склалось, фактично шлюб розпався, відсутнє взаєморозуміння, повага один до одного. Сторони протягом останніх дев`яти років разом не проживають, не ведуть спільне господарство та фактично припинили шлюбні відносини. Подальше формальне збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам та інтересам їх дитини, тому позивач вирішила звернутись до суду з даним позовом.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, однак надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, в якій зазначила, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити (а.с.23).

Згідно із ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності.

До суду відповідач ОСОБА_2 не з`явився, проте надав заяву, в якій просив розгляд справи провести у його відсутність. Позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив задовольнити. (а.с. 28)

Всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, давши їм оцінку у сукупності з дослідженими матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, у судовому засіданні достовірно встановлено, що 30 квітня 2010 року сторони зареєстрували шлюб у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, про що 30 квітня 2010 складено актовий запис №703, відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого повторно 16 липня 2014 року. Дошлюбне прізвище дружини ОСОБА_4 . (а.с. 8)

Зі змісту позову вбачається, що спільне подружнє життя сторін не склалося, оскільки останні мають несумісні характери та різні погляди на життя, відсутнє взаєморозуміння, повага один до одного. Сторони разом не проживають, не ведуть спільне господарство та фактично припинили шлюбні відносини. Подальше формальне збереження шлюбу суперечить їхнім інтересам та інтересам їх дитини, сім`я сторін розпалася і зберегти її неможливо.

Відповідно до ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Відповідно до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що шлюб між сторонами носить формальний характер, що підтверджується матеріалами справи, а подальше спільне проживання у шлюбі стало неможливим, оскільки взаєморозуміння між сторонами втрачено і збереження шлюбу буле суперечити їхнім інтересам та інтересам їхньої спільної дитини, а також положенню ст. 51 Конституції України, відповідно до якого шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. При таких обставинах шлюб підлягає розірванню.

Крім цього, від шлюбу у сторін народилась донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 від 21 жовтня 2010 року, виданим відділом державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, де у графі «батько» записано ОСОБА_2 , а у графі «мати» ОСОБА_1 . (а.с. 9)

З матеріалів справи вбачається, що відповідач значиться в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за видом діяльності «ремонт ювелірних виробів, роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, виробництво ювелірних виробів». (а.с. 11)

Положенням ч.1 ст. 18 Конвенції про права дитини визначено зміст принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Зокрема, батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Відповідно до ч.2 ст. 51 Конституції України та ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Згідно з ч.1 ст.8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Відповідно до ч.1 ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

Положенням ч.3 ст.181 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч.2 ст.182 СК України).

Відповідно до ч.1 ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

При цьому, згідно з ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та ч.2 ст. 184 СК України розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше.

Положенням ч.1 ст. 182 СК України встановлено перелік обставин, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, зокрема, стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Суд, при вирішенні даного спору враховує вказані вище норми права та встановлені у судовому засіданні фактичні обставини справи, а саме вік і стан здоров`я дитини, на утримання якої стягуються, її звичайні потреби та відсутність самостійного доходу, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину, який не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, задовільний стан здоров`я обох батьків дитини, обов`язок та відповідальність обох батьків ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини, а також обов`язок батька, який з ними не проживає дбати про здоров`я і матеріальний добробут доньки, виходячи з її найкращих інтересів, а також з урахуванням матеріального стану відповідача.

А тому, з огляду на вищевикладене, суд вважає, що є достатні підстави для задоволення позовних вимог, а саме у розмірі 2500 грн. 00 коп. щомісяця на дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

Так як позивач звернулася до суду 15 грудня 2021 року із даним позовом про стягнення аліментів на утримання дитини, тому аліменти слід стягувати саме з 15 грудня 2021 року.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України з відповідача підлягають до стягнення на користь держави 908,00 грн. судового збору, від сплати якого звільнено позивача за подання позову про стягнення аліментів, а також на користь позивача 908,00 грн. судового збору за подання позову про розірвання шлюбу (а.с. 6). Суд вважає за необхідне також допустити до негайного виконання дане судове рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць відповідно до ст.430 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.141, 180, 181-182, 184, 191 СК України, ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», ст.ст. 7, 10, 76-82, 89, 133, 141, 211,263-265,273-279, 354,430 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_4 ) та ОСОБА_2 , зареєстрований 30 квітня 2010 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, про що 30 квітня 2010 року складено відповідний актовий запис №703, - розірвати.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти щомісячно у твердій грошовій сумі у розмірі 2500 грн. 0 0коп (дві тисячі п`ятсот гривень 00 копійок), що підлягають індексації відповідно до закону, починаючи стягнення з дня звернення до суду з даним позовом, тобто з 15 грудня 2021 року, і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 908 грн. 00 коп. (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908 грн. 00 коп. (дев`ятсот вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.




Рішення допустити до негайного виконання в частині стягнення суми платежу за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_4 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 , місце проживання та реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 .

Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація