Судове рішення #1380450
Справа 2-2480

                                                                                                                                                                              Справа  2-2480

                                                                          

                                                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

     07 грудня 2007 р.                          Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

                                                        в складі : головуючого судді Шепеля К.А.,

                                                        при секретарі Бондар С.В.,

                                                        з участю представника позивача Михайлишеної Л.Л., 

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом відкритого акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» в особі Вінницької філії ВАТ АБ «Укргазбанк» доОСОБА_1про розірвання договору та стягнення заборгованості, -

 

                                                                      у с т а н о в и в :

 

відповідач 30.06.2006 р. уклав з позивачем кредитний договір, по якому отримав 25000 доларів США до 29.06.2009 р. із сплатою 12,9 % річних. Однак з липня 2007 р. відповідач порушує умови договору та не виконує належним чином взяті на себе зобов'язання щодо щомісячного погашення грошових зобов'язань, і станом на 11.10.2007 р. виникла заборгованість за кредитом.  

       В судовому засіданні представник позивача просила винести рішення, яким стягнути з відповідача  на користь банку 73603,75 грн. кредиту, який залишилось відповідачеві погасити; 3509,75 грн. простроченого кредиту, який відповідач повинен був сплатити з липня 2007 р.; 1284,87 грн. прострочених відсотків за користування кредитом; 45,65 грн. пені по кредиту та 15,3 грн. пені по відсотках, а також судові витрати по справі.

       Відповідач з'явився в попереднє судове засідання, яке за його клопотанням було відкладено. Повідомив свою нову адресу проживання. Після чого в судове засідання двічі не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце слухання справи, не повідомивши суд про причини неявки, заяви про відкладення розгляду справи не подавав.    

Згідно ч.4 ст.169 ЦПК України, якщо немає відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних в ній даних чи доказів

(постановляє заочне рішення). Відповідно до ч.1 ст.224 цього ж Кодексу у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Представник позивача не заперечувала.

       Тому суд розцінює неявку відповідача спробою затягнути розгляд справи та уникнути цивільної відповідальності.

       Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.  

       Відповідно до ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання цього обов'язку.

       Такі правовідношення виникли між сторонами, коли вони 30 червня 2006 р. уклали кредитний договір № 126-Ф/06. Відповідно до умов договору, відповідач позичив у позивача 25000 доларів США терміном з 30 червня 2006 р. по 29 червня 2009 р. із сплатою 12,9 % річних (а.с.7). Про це також свідчить договір застави автомобіля «Мітсубіші-паджеро» від 30 червня 2006 р., яким відповідач забезпечив виконання кредитного договору (а.с.13).  

       Зобов'язання, згідно ст.526 ЦК України, має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

       Відповідно до ст.527 ЦК України боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор  -

прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту. З матеріалів справи видно, що боржник визнав свій

обов'язок, про що свідчить підпис відповідача (позичальника) в кредитному договорі (а.с.12).

Згідно п.5.1 зазначеного кредитного договору, у випадку порушення позичальником зобов'язань, банк має право відмовитись від виконання своїх зобов'язань та/або розірвати цей договір, при цьому позичальник зобов'язаний відшкодувати банку збитки в розмірі неповерненої суми кредиту, процентів за

 

 

користування кредитом та витрат, понесених банком за цим договором, а також повернути банку заборгованість по кредиту, сплатити проценти за користування кредитом, неустойку та інші видатки, понесені банком за цим договором (а.с.11).

Всі розрахунки позовних вимог витікають з умов договору, з якими погодився відповідач, про що знову ж таки свідчить його підпис в кредитному договорі.

Відповідно до ст.651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін в разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Згідно п.4.1 кредитного договору, банк, у випадку неналежного виконання умов договору, в тому числі несвоєчасного виконання грошових зобов'язань, що випливають з договору,має право розірвати договір. Відповідно до п.3.3.8 договору, позичальник незалежно від підстав розірвання договору зобов'язаний повернути банку кредит у повному обсязі, сплатити проценти за користування кредитом, а також усі штрафна санкції та видатки і винагороди (а.с.9). Розрахунок заборгованості відповідача представлений позивачем (а.с.6).      

       На підставі вищенаведеного суд вважає позов доведеним і підлягаючим задоволенню.  

       Згідно ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати. Витрати ці підтверджуються квитанціями (а.с.3-5).

       Керуючись ст.ст.212, 213, 214, 215, 224, 225  ЦПК України, на підставі ст.ст.509, 526, 527, 545 ЦК України, ст.ст.57, 60, 64, 226 ЦПК України, суд

 

                                                                              в и р і ш и в :

 

позов задовольнити повністю.

       Розірвати кредитний договір № 1267-Ф/06 від 30.06.2006 р., укладений між ВАТ АБ «Укргазбанк» в особі Вінницької філії таОСОБА_1.

       Стягнути зОСОБА_1( АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Жмеринським РВ УМВС 04 листопада 2003 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2), на користь Вінницької філії відкритого акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» 73603,75 грн. кредиту, який залишилось відповідачеві погасити; 3509,75 грн. простроченого кредиту, який відповідач повинен був сплатити з липня 2007 р.; 1284,87 грн. прострочених відсотків за користування кредитом; 45,65 грн. пені по кредиту та 15,3 грн. пені по відсотках, а також судові витрати по справі в сумі 814,59 грн., а всього 79273 (сімдесят дев'ять тисяч двісті сімдесят три) грн. 91 коп.

       Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Жмеринського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії, після чого рішення суду набирає законної сили в разі неподання такої заяви.         

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду  Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд, після чого рішення набирає законної сили в разі неподання такої заяви.

Апеляційна скарга на рішення подається в такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подачі такої заяви. У разі належного подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

                                Головуючий                   підпис

 

З оригіналом згідно:

суддя Жмеринського

міськрайонного суду                                                 К.Шепель

 

секретар :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація