ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-67-2007
4 грудня 2007 року Горохівський районний суд
Волинської області
в складі:
головуючого Чонки В.В.,
при секретарі Сівосі Н.М.,
за участю:
позивача ОСОБА_1.,
представника відповідача Білозір Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1 до Горохівської міської ради про скасування розпорядження Горохівської міської ради,
встановив:
Позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить скасувати розпорядження Горохівської міської ради від 13.09.2007 року № 35-Рос «Про відсторонення міського головиОСОБА_1. від займаної посади».
Мотивує його тим, що 3.09.2007 року старший слідчий прокуратури Волинської області Касарда І.І. виніс постанову про відсторонення його від займаної посади та направлення для розгляду та виконання виконавчому комітету Горохівської міської ради. 13 вересня 2007 року секретар міської ради Білозір Л.В. винесла розпорядження № 35-Рос, яким одноособово відсторонила його від займаної посади, припинила виплату заробітної плати та призначила себе виконуючим обов»язки міського голови. Дане розпорядження вважає незаконним, просить скасувати дане розпорядження та поновити його на посаді міського голови .
В судовому засіданні представник відповідача Білозір Любов Володимирівна позов визнала повністю, згідна з заявленими позовними вимогами, суду пояснила, що дійсно по розгляду питання щодо відсторонення міського головиОСОБА_1. не скликався ні виконком, ні сесія міської ради не проводилась.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши докази по справі, перевіривши їх достовірність, суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Згідно копії постанови (а.с.3- 4) від 3.09.2007 р. старший слідчий прокуратури Волинської області Касарда І.І. постановив відсторонитиОСОБА_1. від займаної посади та направити постанову виконкому Горохівської міської ради для розгляду та виконання.
З копії розпорядження № 35-Рос від 13.09.2007 р. «Про відсторонення міського головиОСОБА_1. від займаної посади» (а.с.6) вбачається, що секретар міської ради Білозір одноособово винесла дане розпорядження про відсторонення від посади, про припинення виплати заробітної плати та про призначення себе виконуючим обов»язків міського голови.
Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови починаються з моменту оголошення відповідною виборчою комісією на пленарному засіданні ради про його обрання і закінчується в момент вступу на цю посаду іншої обраної відповідно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
А ст. 26 ч.1 п.16 цього ж Закону стверджується, що прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відноситься виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад.
У частині першій вказаного вище розпорядження секретар міської ради припиняє виплату заробітної плати керуючись ст. 21 глави ІІІ Кодексу Законів про працю України, у якій йдеться про умови укладання трудового договору, але посада міського голови є виборна і ніякого трудового договору між установою та позивачем не укладалося.
Судом встановлено, що ні засідання виконавчого комітету, ні сесії міської ради по питанню відсторонення міського голови від займаної посади не проводилось, секретар ради одноособово винесла розпорядження про відсторонення від займаної посади міського головиОСОБА_1., а тому суд, вважає, що слід скасувати розпорядження Горохівської міської ради № 35-Рос від 13.09.2007 року «Про відсторонення міського головиОСОБА_1. від займаної посади».
Керуючись ст.ст. 11, 86, 163 КАС України, ст.ст. 26, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд,-
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Скасувати розпорядження Горохівської міської ради № 35-Рос від 13 вересня 2007 року «Про відсторонення міського головиОСОБА_1. від займаної посади».
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Чонка В.В.