Судове рішення #1381155
справа №1-304/07

справа №1-304/07

 

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

 

13 грудня 2007 року                                                                       Знам”янський міськрайонний суд

                                                                                                          Кіровоградської області

В складі: головуючого судді                                                           Попової Н.І.

                 при секретарі                                                                   Зеленській Т.В.

     з участю прокурора                                                         Устянцева С.В.  

                            

розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду міста Знам'янка кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця с.Торговица Новоархангельського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта вища, одруженого, працюючого керівником ПСП “Обрій”, проживаючого в АДРЕСА_1 раніше не судимого,-

 

в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.191 КК України,- 

 

В С Т А Н О В И В :

 

ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він, працюючи на посаді керівника ПСП “Обрій”, являючись особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями вчинив заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, за наступних обставин:

09.02.2007 р. Кабінетом міністрів України була прийнята Постанова за №182, якою затверджено Порядок використання у 2007 р. коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва. Згідно п.2 вказаного Порядку компенсації підлягає вартість мінеральних добрив вітчизняного виробництва, закуплених сільськогосподарськими підприємствами у період з 01 січня по 01 грудня 2007 р. Згідно п.5 Порядку заяву про компенсацію вартості добрив мають право подавати сільськогосподарські підприємства незалежно від організаційно - правової форми і форми власності, що закупили добрива. До заяви надаються, крім іншого, документи, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою.  Відповідно до зазначеного пункту у разі встановлення контролюючими органами факту незаконної видачі компенсаційних коштів, у разі не повернення до бюджету  у місячний строк  вище вказаних коштів,  підприємству нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку за кожний день прострочення. При цьому в разі виявлення зазначених фактів такому сільськогосподарському підприємству припиняється надання будь - якої державної підтримки протягом цього та трьох наступних бюджетних періодів.

            22 лютого 2007 р. начальник управління агропромислового розвитку Знам'янської райдержадміністрації виніс наказ №3 „Про створення районної комісії з використання коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва”.  З урахуванням п.п.1,2 постанови КМУ №645 від 20 квітня 2007 р. „Про внесення змін до порядку використання у 2007 р. коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва, затвердженого постановою КМУ від 09 лютого 2007р. №128” Комісія має право вносити за результатами фактичного використання бюджетних коштів у відповідному кварталі зміни до

2

 

річних лімітів компенсації по кожному підприємству з урахуванням критеріїв, визначених в абзаці другому  вище вказаного порядку, затвердженого постановою КМУ від 09 лютого 2007р. №128.        

          Відповідно до п.17, 20 постанови КМУ №15 від 12 січня 1993 р. „Про порядок ведення  державного земельного кадастру”, власники землі та землекористувачі щорічно не пізніше 15 січня подають виконавчим комітетам сільських рад народних депутатів звіти за станом на 1 січня про зміни, що відбулися у складі земель, які знаходяться у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди, виконавчі комітети сільських рад народних депутатів, в свою чергу, подають зазначений звіт, відділам земельних ресурсів районних державних адміністрацій. Відповідно ОСОБА_1, являючись керівником ПСП „Обрій”, надав землевпоряднику Цибулівської сільської ради Знам`янського р-н  завідомо неправдиву інформацію, щодо  наявності  в користуванні  вище зазначеного ПСП, земельних ділянок (паїв) площею 1605.91 га. в результаті чого до Знамянського відділу земельних ресурсів надійшли недостовірні дані (форма статистичної звітності 6 - зем.), які в подальшому  використовувалися  при надані  довідки про склад земельних ділянок ПСП „Обрій”, що  була надана ОСОБА_1 до районної комісії з використання коштів державного бюджету.

            Згідно ст.ст.18, 20  Закону України „Про оренду землі” від 2 жовтня 2003 року N 1211-IV, договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Державна реєстрація договорів оренди землі проводиться у порядку, встановленому законом.

            Згідно ст.ст.193,194,195 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III державний земельний кадастр являється єдиною державною системою земельно - кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення право власності і права користування земельною ділянкою. Призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин. Відповідно до зазначених статей Земельного кодексу України серед основних завдань ведення державного земельного кадастру є забезпечення повноти та достовірності відомостей про всі земельні ділянки (ст.195 п.а,в.). 

         02.03.2007 р. спеціалістом Знам`янського районного відділу земельних ресурсів було передано, реєстратору КРФДПЦДЗК (реєстратору центру земельного кадастру), для вивчення договори оренди землі, які надав керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1 для встановлення відповідності зазначених договорів до чинного законодавства. Згідно п. 9.4.1. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель затвердженого Наказом Держкомзему України 02.07.2003 р. №174, для отримання договору оренди землі та здійснення його державної реєстрації представник орендаря земельної ділянки - юридичної особи пред'являє оператору (реєстратору) за місцем розташування земельної ділянки документ, що посвідчує особу та надає документ, що підтверджує повноваження діяти від імені юридичної особи - орендаря земельної   ділянки, а   також   копію   свідоцтва    про    державну   реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та копію документу про сплату послуг за внесення записів до державного реєстру земель. Відповідно до квитанції №51 оплата послуг за внесення записів до державного реєстру земель розпочалася  06 квітня 2007 р., а закінчилась, згідно квитанції №27, 14.06.07р.

           Так керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1, у березні 2007 р., не  зареєструвавши  договори оренди в Знам`янській філії Кіровоградського регіонального центру державного земельного кадастру, звернувся з заявою до комісії з використання коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва,   в якій просить компенсувати вартість закуплених мінеральних добрив вітчизняного виробництва, а саме: аміачної селітри в кількості 60 тон., нітроамофоску  в кількості 20 тон., на загальну суму 10000 грн., та тукосуміну  в кількості 10 тон на суму 829 грн.

                                                                  3

 

Крім цього, ОСОБА_1, достовірно знаючи, що за час існування вказаного підприємства у користуванні, у встановленому законом порядку, земельні ділянки не перебували, в тому числі на умовах оренди, суборенди  та  праві власності, надав  до  вказаної комісії реєстр орендодавців ПСП „Обрій”, в якому вказано, що станом  на 01.01.2007 р. вказане підприємство являється орендарем 1605.91 га. землі, які належать 376 власникам земельних ділянок (паїв).

         На підставі наданих ОСОБА_1 документів, в т.ч. вищезазначених  довідки про кількісний склад земельних ділянок по ПСП  „Обрій” (яке не являється правонаступником ПСП „Цибулівське”) та реєстру орендодавців ПСП „Обрій”, 12.03.2007 р. Знам'янською районною комісією з використання коштів державного бюджету, що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив  вітчизняного виробництва, затверджено річні ліміти компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва  по сільськогосподарських підприємствах пропорційно площ використовуємої ріллі, згідно відповідного додатку.

          Згідно додатку до протоколу від 12.03.2007 р. ПСП „Обрій” підлягало відшкодуванню 10811.02 грн.

На підставі вказаного протоколу та додатку до нього платіжними дорученнями  №№7 від 21.03.2007 р., 9 від 21.03.2007 р., 237 від 14.05.2007 р. управлінням агропромислового розвитку Знам'янської райдержадміністрації на рахунок ПСП „Обрій” перераховано грошові кошти державного бюджету в сумі відповідно 4000, 6000, 750 грн., на загальну суму 10750 грн.

           Таким чином, керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1, який згідно Статуту ПСП „Обрій”, затвердженого 10 лютого 2003 р., являється службовою  особою наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, маючи намір на заволодіння грошовими коштами, в наслідок неправомірних дій, заподіяв державному бюджету збитки на загальну суму 10750 грн.

Крім цього, 21 лютого 2007 р. Кабінетом міністрів України була прийнята постанова за №256, якою затверджено Порядок використання у 2007 р. коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва. 27 лютого 2007 р. начальник управління агропромислового розвитку Знам'янської райдержадміністрації виніс наказ №4 „ Про створення районної комісії з використання у 2007 р.  коштів, передбачених у  державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва”. Згідно п.2 вказаного Порядку  бюджетні кошти спрямовуються сільськогосподарським підприємствам  на підставі даних про площу, на якій зійшли озимі та ярі культури.

                 Згідно п.6 Порядку заявку на отримання бюджетних коштів мають право подавати  сільськогосподарські підприємства - юридичні особи незалежно від організаційно - правової форми і форми власності, що засіяли озимі та ярі культури на зерно, льон - довгунець і  коноплі на тресту. Згідно п.п.3). п.6 Порядку до заявки надається документація, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою.

                  У березні  2007 р. керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1 звернувся з заявою до Знам'янської районної комісії по використанню коштів, передбачених у державному  бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, в якій просить включити ПСП „Обрій” до реєстру сільгосппідприємств на отримання компенсації за посіви озимих культур врожаю 2007р. в кількості 658 га.. Відповідно  керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1, достовірно знаючи, що за час існування вказаного підприємства у користуванні, у встановленому законом порядку, земельні ділянки не перебували, в тому числі на умовах оренди  та  праві власності, надав  до  вказаної комісії реєстр орендодавців ПСП „Обрій”, в якому вказано, що станом  на 01.01.2007 р. вказане підприємство являється орендарем 1605.91 га. землі, які належать 376 власникам земельних ділянок (паїв).

             Згідно до п.17,20 постанови КМУ №15 від 12 січня 1993 р. „Про порядок ведення  державного земельного кадастру”, власники землі та землекористувачі щорічно не пізніше 15 січня подають виконавчим комітетам сільських рад народних депутатів звіти за станом на 1 січня про зміни, що відбулися у складі земель, які знаходяться у власності або користуванні, в

          4

 

тому числі на умовах оренди, виконавчі комітети сільських рад народних депутатів, в свою чергу, подають зазначений звіт, відділам земельних ресурсів районних державних адміністрацій. Відповідно ОСОБА_1, являючись керівником ПСП „Обрій”, надав землевпоряднику Цибулівської сільської ради Знам`янського району завідомо неправдиву інформацію щодо наявності в користуванні вищезазначеного ПСП, земельних ділянок (паїв) площею 1605.91 га., в результаті чого до Знам”янського відділу земельних ресурсів надійшли недостовірні дані (форма статистичної звітності 6 - зем.), які в подальшому  використовувалися  при надані  довідки про склад земельних ділянок ПСП „Обрій”, що була надана ОСОБА_1 до районної комісії з використання коштів державного бюджету. 

Згідно ст.ст.18, 20  Закону України „Про оренду землі” від 2 жовтня 2003 року N 1211-IV, договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Державна реєстрація договорів оренди землі проводиться у порядку, встановленому законом.

Згідно ст.ст.193,194,195 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року N 2768-III державний земельний кадастр являється єдиною державною системою земельно - кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення право власності і права користування земельною ділянкою. Призначенням державного земельного кадастру є забезпечення необхідною інформацією органів державної влади та місцевого самоврядування, заінтересованих підприємств, установ і організацій, а також громадян з метою регулювання земельних відносин. Відповідно до зазначених статей Земельного кодексу України серед основних завдань ведення державного земельного кадастру є забезпечення повноти та достовірності відомостей про всі земельні ділянки (ст. 195 п.а,в.).

02.03.2007 р. спеціалістом Знам`янського районного відділу земельних ресурсів було передано, реєстратору КРФДПЦДЗК ( реєстратору центру земельного кадастру), для вивчення договори оренди землі, які надав керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1 для встановлення відповідності зазначених договорів до чинного законодавства. Згідно п. 9.4.1. Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель затвердженого Наказом Держкомзему України 02.07.2003 р. №174, для отримання договору оренди землі та здійснення його державної реєстрації представник орендаря земельної ділянки - юридичної особи пред'являє оператору (реєстратору) за місцем розташування земельної ділянки документ, що посвідчує особу та надає документ, що підтверджує повноваження діяти від імені юридичної особи - орендаря земельної ділянки, а також копію свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи або копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та копію документу про сплату послуг за внесення записів до державного реєстру земель. Відповідно до квитанції №51 оплата послуг за внесення записів до державного реєстру земель розпочалася  06 квітня 2007 р., а закінчилась, згідно квитанції №27, 14.06.07р..

                       Так, ОСОБА_1, достовірно знаючи, що договори оренди землі укладені між ПСП „Обрій” та власниками земельних паїв не зареєстровані в центрі земельного кадастру, продовжуючи злочинні дії, спрямовані на заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи єдиним умислом, надав до  вище зазначеної комісії довідку з недостовірними даними про склад земельної ділянки, видану Знам'янським відділом земельних ресурсів,  в якій вказано, що ПСП „Обрій” є орендодавцем 1605.91 га. землі, при цьому вказаним ПСП укладено 352 договори оренди з власниками земельних паїв.

               На підставі наданих ОСОБА_1 документів, в т.ч. зазначеного реєстру та довідки, 23.03.2007 р. Знам'янською районною комісією по використанню коштів, передбачених у державному  бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, згідно протоколу №3, вирішено включити в реєстр сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів на державну підтримку виробництва продукції  рослинництва 39 підприємств, в т.ч. ПСП „Обрій”, та виплатити кошти в межах  фінансування за березень 2007 р.

                                                                             5  

 

            На підставі вказаного протоколу платіжними дорученнями №№113 від 17.04.2007р., 136 від 17.04.2007 р., 88 від 27.03.2007 р., 53 від 27.03.2007 р., 175 від 07.05.2007 р. 198 від 07.05.2007 р. управлінням агропромислового розвитку Знам'янської  райдержадміністрації  на рахунок ПСП „Обрій” перераховано грошові кошти державного бюджету  в сумі відповідно 793.08, 5868.77, 21838.55, 2741.81, 20289.41 грн., на загальну суму 54482.78 грн..    

            Таким чином, керівник ПСП „Обрій” ОСОБА_1, який згідно Статуту ПСП „Обрій”, затвердженого 10 лютого 2003 р., являється службовою  особою наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями,  маючи намір на заволодіння грошовими коштами у великих розмірах, в наслідок неправомірних дій, заподіяв державному бюджету збитки на суму  54482.78 грн.   

                        Своїми умисними діями ОСОБА_1 заподіяв збитки державному бюджету на загальну суму 65232.78.

Тобто, своїми діями ОСОБА_1 скоїв злочин, передбачений ч.2 ст.191 КК України, за ознаками: заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем.

 Будучи допитаним в судовому засіданні ОСОБА_1 проти звільнення від кримінальної відповідальності не заперечував, злочин вчинений ним відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, крім того, раніше він не судимий.

Суд, враховуючи вищевикладене, а також думку прокурора, який вважав за можливе звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, те, що злочинне діяння вчинене ним відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, а також враховуючи особу підсудного те, що він раніше не судимий, по місцю проживання характеризується з позитивної сторони, згоду ОСОБА_1 на закриття кримінальної справи відносно нього, вважає, що дана особа перестала бути суспільно небезпечною і тому ОСОБА_1 необхідно звільнити від кримінальної відповідальності в зв'язку із зміною обстановки, а кримінальну справу відносно нього закрити з підстав передбачених ст.7 КПК України.

            Керуючись ст.48 КК України,  ст.7 КПК України, суд,-

 

П О С Т А Н О В И В :

 

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.191 КК України в зв'язку із зміною обстановки, а кримінальну справу по його обвинуваченню закрити.

 

Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 - підписку про невиїзд - скасувати.

 

Речові докази по справі, які вказані в Т.1 на а.с.173-175, та які знаходяться в матеріалах кримінальної справи, - залишити на зберіганні при кримінальній справі.

 

На постанову протягом 7-ми діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області.

 

           

           

Суддя Знамянського міськрайонного суду                                                                      Н.І. Попова

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація