Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 2-788/07 р.
14 листопада 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - Миркушіної Н.С.
при секретарі - Пойда Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Шишацької сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Шишацької сільської ради Хорольського району про визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
В позовній заяві позивач ОСОБА_1 вказував, що він є чоловіком ОСОБА_2, що доводиться копією свідоцтва про їхнє одруження серія НОМЕР_1. Його дружина ОСОБА_2., померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть серія НОМЕР_2
Після смерті дружини, ОСОБА_2.,відкрилася спадщина на спадкове майно : земельну частку ( пай ) КСП „Дружба” Хорольського району Полтавської області розміром 2,60 умовних кадастрових гектарів загальною вартістю 22 916,90 грн., що доводиться копією сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 0071862 та витягом з технічної документації про нармативну грошову оцінку земельної ділянки Хорольського району Полтавської області від 02.11.2007 року за № 223.
Позивач вказувала, що у зв'язку з розбіжностями у правовстановлюючих документах на спадкове майно, тобто сертифікаті на право на земельну частку (пай) та витягу з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власнтість Хорольського району Полтавської області ,в розмірі і вартості частки ( паю) він не має можливості оформити спадщину, тому і виникла необхідність у зверенні до суду з відповідною заявою про визнання права власності на вказане майно , що слідує з повідомлення Хорольської держнотконтори від 02.11.2007 року за № 823.
Позивач вказував, що відповідно до ст.1261 ЦК України він є спадкоємцем першої черги померлої дружини ОСОБА_2. за законом, тому має право на її спадкове майно в порядку спадкування. Згідно довідки виконкому Шишацької сільської ради Хорольського району від 02.11.2007 року за № 02-24/718 він проживав і був зареєстрований разом зі своєю дружиною ОСОБА_2 по день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1, тому відповідно до ст.1268 ЦК України вважається таким , що прийняв спадщину.
Позивач просив визнати за ним право власності на земельну частку (пай) КСП „Дружба” Хорольського району Полтавської області розміром 2,60 умовних кадастрових гектарів загальною вартістю 22 916,90 грн., яка належала на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 0071862 спадкодавцю ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивач доповнив свої позовні вимоги, просив також встановити факт прийняття ним спадщини після померлої дружини ОСОБА_2. протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
В судове засідання представник відповідача, Шишацької сільської ради Хорольського району Полтавської області, не з'явився, але направив суду письмове повідомлення, в якому вказує, що сільрада позов визнає та просить справу розглянути за відсутності її представника.
Суд, заслухавши показання позивача, дослідивши матеріали справи : , ксерокопію свідоцтва про одруження позивача серія НОМЕР_1, ксерокопію свідоцтва про смерть дружини позивача ОСОБА_1,серія НОМЕР_2, ксерокорію сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 0071862 , виданого ОСОБА_2., в якому вказано, що їй належить право на земельну частку ( пай) розміром 2,72 в умовних кадастрових гектарах вартістю 9142 грн.,ксерокопію витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Хорольського району Полтавської області, виданого 02.11.2007 року , де вказано, що площа земельної ділянки становить 2,60 га, вартість - 22 916,90 грн., довідки від 02.11.2007 року, видані виконкомом Шишацької сільради Хорольського району про те, що ОСОБА_2. дійсно проживала і була зареєстрована до дня своєї смерті в с.Шишаки Хорольського району і спільно з ОСОБА_2. постійно проживав і був зареєстрований до дня її смерті її чоловік, позивач ОСОБА_1, ксерокопії аркушів паспорта позивача , - належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.529 ЦК України ( в редакції 1964 року) , при спадкуванні за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти, дружина і батьки померлого.
Відповідно до ст.549 ЦК України ( в редакції 1964 року) визнається,що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Ці дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги за законом після смерті своєї дружини,ОСОБА_2. Позивач постійно проживав і був зареєстрований разом зі своєю дружиною,ОСОБА_2.,до дня її смерті, отже фактично вступив в управління спадковим майном на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини, а тому за позивачем , як спадкоємцем за законом, слід визнати право власності на земельну частку (пай) згідно сертифіката на право на земельну частку (пай), серія ПЛ № 0071862, який належав ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, але з уточненим розміром земельної частки (паю), що становить 2,60 умовних кадастрових гектарів.
Керуючись ст. ст. 10, 60. 212, 213, 215, 256 ЦПК України, згідно ст.ст. 529,549 ЦК України ( в редакції 1964 р.) , суд
Р І Ш И В :
Доповнений позов ОСОБА_1 до Шишацької сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування задоволити повністю.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, спадщини, яка відкрилася після смерті його дружини, ОСОБА_2, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, з ІНФОРМАЦІЯ_1
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, спадкоємцем за законом, право власності на спадкове майно, земельну частку (пай) КСП «Дружба» Хорольського району Полтавської області розміром 2,60 умовних кадастрових гектарів загальною вартістю 22916,90 грн. , що належала ОСОБА_2 згідно сертифіката на право на земельну частку (пай), серія ПЛ № 0071862.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.
Головуючий:
- Номер: 6/189/3/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-788/2007
- Суд: Покровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Миркушіна Н.С.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.01.2016
- Дата етапу: 19.01.2016