Судове рішення #1381452
Справа № 2-781/07 р

 

Справа № 2-781/07 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

16 листопада  2007 року                 Хорольський районний суд Полтавської  області

в складі: головуючого  - судді Миркушіної Н.С.

   при секретарі - Пойда Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Ялосовецької сільської ради Хорольського району Полтавської області про  визнання права власності на земельну частку (пай) за ним, спадкоємцем за законом,

 

В С Т А Н О В И В:

           

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ялосовецької  сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай)  за ним, спадкоємцем за законом. 

В позовній заяві вказував, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Миколаївка ( тепер с.Кривці) Хорольського району  Полтавської області.

Його батьками є :  батько - ОСОБА_2, мати - ОСОБА_3

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача , ОСОБА_3, в с.Миколаївка Хорольського району.

ІНФОРМАЦІЯ_3 помер батько позивача, ОСОБА_2, в с.Кривці Хорольського району.

Позивач вказував, що після смерті його матері  відкрилася спадщина на спадкове майно, а саме  : на земельну частку (пай) згідно сертифіката на право  на земельну частку (пай), серія  ПЛ № 018859, що належав його матері, ОСОБА_3, яка була членом КСП „Шлях Ілліча” Хорольського району Ялосовецької сільради.

Відповідно до ст.529 ЦК України ( в редакції 1964 року), вказував позивач, при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є ,в рівних частках, діти, дружина і батьки померлого.

Інших братів або сестер у нього немає, отже, вказував позивач, він є єдиним спадкоємцем за законом після смерті своєї матері, ОСОБА_3

Заповіт ОСОБА_3  не оформляла і не посвідчувала в сільраді ні на кого, що підтверджується довідкою, виданою виконкомом  Ялосовецької сільради Хорольського району.

Також відповідно до довідки , виданої виконкомом Ялосовецької сільради Хорольського району, спільно з ОСОБА_3 на день її смерті постійно проживав і був зареєстрований ОСОБА_1, тобто він, позивач. Отже, вказував позивач, він , спадкоємець за законом, прийняв спадщину протягом шести місяців з дня відкритя спадщини, так як фактично вступив у володіння спадковим майном.

Позивач вказуав, що він звернувся в Хорольську державну нотаріальну контору по питанню оформлення спадщини на земельну частку (пай) після смерті матері , але  нотаріусом йому було роз'яснено, що у разі розбіжності у розмірі і вартості земельної частки (паю) у правовстанолюючому документі, тобто у сертифікаті на право на земельну частку (пай) та у витязі з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність, йому необхідно в судовому порядку встановити право власності на земельну частку (пай) , як спадкоємцю за законом.

У сертифікаті на право на земельну частку (пай) вказано, що ОСОБА_3 належить право на земельну частку (пай) у розмірі 6,42 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі ( на місцевості) . Вартість земельної частки (паю) в сертифікаті становить  27 373 грн.

Відповідно до витягу з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність, виданого начальником Хорольського районного відділу земельних ресурсів, вказано, що по КСП „Ленінський шлях” Хорольського району було проведено уточнення розміру і вартості земельної частки (паю). Уточнений розмір земельної частки ( паю) становить 5,56 га. Нормативна грошова оцінка земельної частки (паю) становить,враховуючи коефіцієнт індексації станом на 01.01.2007 року, - 62 127,05  грн.

Позивач вказував, що його матір'ю, ОСОБА_3., при житті не був переоформлений сертифікат на право на земельну частку (пай) на Державний акт на правоприватної  власності на землю з уточненим розміром земельної ділянки в гектарах і з планом зовнішніх меж цієї  ділянки, тому він і змушений звертатися до суду з даною заявою.

Позивач просив визнати за ним, спадкоємцем за законом, право власності на  земельну частку (пай)  згідно сертифіката на право на земельну частку (пай), серія ПЛ № 018859,  який належав його матері, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2,  але з уточненим розміром земельної частки (паю), що становить 5,56 га.

В судовому  засіданні  позивач  позов підтримав.

В судовому засіданні представник відповідача , Ялосовецької сільської ради Хорольського району Полтавської області, сільський голова Шевель В.Г., позов визнала і не заперечувала проти  визнання за позивачем права власності на земельну частку (пай), що належала ОСОБА_3 

В судовому засіданні  свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 показали, що позивач дійсно фактично вступив у володіння спадковим майном своєї матері,ОСОБА_3на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини, так як  постійно проживав з матір'ю на день її смерті .

Отже, суд, заслухавши показання позивача, представника відповідача,свідків, дослідивши матеріали справи :  ксерокопію свідоцтва про одруження батьків позивача, ксерокопію свідоцтва про народження позивача, ксерокопію свідоцтва про смерть батька позивача, ОСОБА_2., серія НОМЕР_1, ксерокопію свідоцтва про смерть матері позивача, ОСОБА_3,серія НОМЕР_2, довідки,  видані виконкомом  Ялосовецької сільради Хорольського району про те, що ОСОБА_3 і ОСОБА_2.заповіт  у сільраді не складали  і не посвідчували ні на кого, про те, що спільно з ОСОБА_3на день її смерті постійно проживав і був зареєстрований позивач, ОСОБА_1  ксерокопію сертифіката на право на земельну частку (пай) серія ПЛ № 018859 на ім'я ОСОБА_3, де вказано, що ОСОБА_3належить право на земельну частку (пай) розміром 6,42 в умовних кадастрових гектарах, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки на ім'я ОСОБА_3 ,   де вказано , що площа земельної ділянки станговить 5,56 га, нормативна грошова оцінка - 62 127,05 грн.,довідку , видану відділом земельних ресурсів у Хорольському районі  про проведення уточнення розміру і вартості земельної частки (паю) по  КСП „Шлях Ілліча”,  ксерокопією аркушів паспорта позивача,-і, давши належну оцінку всім зібраним по справі доказам в їх сукупності, приходить до висновку про наявність всіх підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 прийняв у спадщину земельну частку (пай) після смерті своєї матері, ОСОБА_3, оскільки проживав разом з нею на день її смерті та фактично вступив в управління та володіння спадковим майном в установлений законом строк згідно ст.549 ЦК України ( в редакції 1964 року). Інших спадкоємців немає. Отже,  за позивачем , як спадкоємцем за законом, слід визнати право власності на  земельну частку (пай)  згідно сертифіката на право на земельну частку (пай), серія  ПЛ  № 018859, який належав ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, але з уточненим розміром земельної  частки (паю), що становить 5,56 га.

Керуючись ст. ст. 10, 60. 212, 213, 215 ЦПК України, згідно ст.ст. 529,549 ЦК України ( в редакції 1964 р.) , суд

                                                                   Р І Ш И В :

 

            Позов ОСОБА_1 до Ялосовецької сільської ради Хорольського району Полтавської області про визнання права власності на земельну частку (пай) за ним, спадкоємцем за законом , задоволити .

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованим за адресою : с.Кривці Хорольського району Полтавської області ,спадкоємцем за законом, право власності на  земельну частку (пай) згідно сертифіката на право на земельну частку (пай), серія  ПЛ    018859,  який належав ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2,  але з уточненим розміром земельної частки (паю), що становить 5,56 га.

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд. Після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату  по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області  протягом  двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.

                                                             Головуючий: 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація