справа № 2-3009/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
4 серпня 2009 року Оболонський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Махлай Л.Д.
при секретарі Москаленко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,
встановив:
у квітні 2009 року позивач звернувся до суду з даним позовом. В обгрунтування позову зазначав/що 12.11.2008 року він передав відповідачу за договором позики грошові кошти у сумі 46 740 доларів США, на підтвердження чого останнім на його ім’я була написана розписка. Строк повернення позики ними було встановлено 17.04.2008 року.
У встановлений строк відповідачем грошові кошти повернуто не було, у зв’язку з чим просить стягнути з відповідача на його користь 46 740 доларів США, що на день подання позову в еквіваленті до національної валюти складає 359 898 грн.
Також просив стягнути 18 576 грн. 65 коп. 12 % річних облікової ставки НБУ за весь час користування грошовими коштами.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві та просив його задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив.
Оскільки позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідно до договору позики від 12.11.2008 року ОСОБА_2 прийняв у власність від ОСОБА_1 46 740 доларів США позики, яку зобов’язався повернути в строк до 17.04.2009 року. Факт одержання відповідачем коштів оформлено розпискою. Після повернення позики в повній сумі позикодавець повинен повернути позичальнику розписку. У разі неможливості повернення розписки позикодавець повинен вказати про це у розписці, яку він видає. Наявність розписки у позичальника підтверджує виконання ним свого обов’язку. Термін дії договору встановлений до 17.04.2009 року.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання повинні виконуватися належним чином і відповідно до умов договору.
Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самі сумі, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором..
Після спливу терміну повернення* позики відповідач борг не повернув, про що свідчать як пояснення представника позивача, так і наявність у ОСОБА_1 розписки від 12.11.2008 року, в яких не міститься жодних вказівок останнього з приводу неможливості повернення розписки. У зв’язку з чим позовні вимоги позивача про стягнення на його користь з відповідача 46 740 доларів США, що в еквіваленті на час розгляду справи складає 359 898 грн. законні та обгрунтовані і підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
Договір позики вважається безпроцентним, якщо він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п’ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов’язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін.
Договір позики укладений між сторонами на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Доказів того, що борг було взято у зв’язку із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін суду не надано.
За таких обставин вимоги про стягнення процентів за користування кредитом на рівні облікової ставки Національного банку України (12 % річних), що складає 18 576 грн. 65 коп. також підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України на користь позивача з відповідача підлягають стягненню судові витрати.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 526, 1048, 1049 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 88, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 359 898 грн. заборгованості за договором позики, 18 576 грн. 65 коп. процентів за користування коштами та 1 730 грн. судових витрат, а всього: 380 204 грн. 65 коп.
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду позивачем може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання-заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/766/602/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3009/09
- Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
- Суддя: Махлай Л.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.11.2016
- Дата етапу: 12.12.2016