Справа № 2-1772-1/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2009 р. м. Київ Святошинський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді Кирилюк Г. М.
при секретарі Халпахчієвій Є.В.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Святошинська районна в м. Києві державна адміністрація про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, -
встановив:
05.05.2009 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому з урахуванням уточнення позовних вимог просить визнати відповідачку ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, квартирою АДРЕСА_1
В позові зазначила, що вона з 23.10.2008 р. є власницею квартири АДРЕСА_1.
Відповідачка була зареєстрована у вищевказаному жилому приміщенні у зв’язку з реєстрацією шлюбу з її батьком, ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
Ще до смерті останнього відповідачка залишила спірну квартиру і виїхала в невідомому напрямку. Відповідачка сирота, була неодноразово засуджена до позбавлення волі. Місце її знаходження в даний час їй невідомо.
Оскільки відповідачка не проживає у спірному житловому приміщенні більше встановленого законом строку без поважних причин, просить позов задовольнити.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала та просить його задовольнити.
Пояснила, що відповідачка після смерті ОСОБА_3 деякий час періодично проживала в спірному жилому приміщенні.
В травні 2008 р. вона прийшла в квартиру в нетверезому стані. Разом з нею був чоловік, який допоміг забрати телевізор, носильні речі, посуд. При цьому відповідачка повідомила, що буде проживати за іншою адресою.
В грудні 2008 р. прийшла в спірну квартиру та забрала диван.
Оскільки відповідачка добровільно залишила спірне житлове приміщення, не проживає в ньому більше встановленого законом строку, не несе витрат по його утриманню, просить позов задовольнити.
Відповідачка в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином шляхом оголошення в газеті.
Представник Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації просить слухати справу в його відсутність.
Суд вважає можливим ухвалити в справі заочне рішення, оскільки позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, заслухавши пояснення позивачки, допитавши свідка ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним позовні вимоги задовольнити з таких підстав.
Згідно ст. ст. 71, 163 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї, за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 була зареєстрована в однокімнатній квартирі АДРЕСА_1 з 18.04.2006 р., що належала на праві власності ОСОБА_3
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер.
Після смерті ОСОБА_3 власником вказаної квартири стала ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 23.10.2008 р.
Відсутність проживання ОСОБА_2 в спірній квартирі більше встановленого законом терміну без поважних причин підтверджується актами від 17.09.2008 p., 18.11.2008 p., 27.04.2009 p., підписаними майстрами технічної дільниці № 8, № 6, двірником, сусідами ОСОБА_5, ОСОБА_4
ОСОБА_4 була допитана в судовому засіданні в якості свідка.
Остання підтвердила факт не проживання відповідачки у спірній квартирі після смерті її чоловіка. Пояснила, що була свідком того, як відповідачка вивозила з квартири диван. При цьому остання їй повідомила, що знайшла собі чоловіка і переїжджає жити до нього.
Згідно рапорту дільничного інспектора Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 14.07.2009 р., в бесіді з сусідами з’ясовано, що ОСОБА_2 в квартирі АДРЕСА_1 не проживає.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності суд дійшов висновку про обгрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст. ст. 64, 71, 72, 156, 163 ЖК України, ст. ст. 386, 391 ЦК України, ст. ст. 10, 57, 60, 215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.