Судове рішення #13825836

Справа № 2-1777-1/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 15 вересня 2009 р. м. Київ Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Кирилюк Г. М.

при секретарі Халпахчієвій Є.В.

з участю позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

прокурора Суховолець О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: орган опіки та піклування Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації про позбавлення батьківських прав, -

встановив:

29.04.2009 р.ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Посилається на ті підстави, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини. Останній не сплачує аліменти та додаткову матеріальну допомогу на утримання дитини, не бере участі в її вихованні, не відвідує навчальний заклад, де навчається син, не цікавиться його станом здоров’я.

В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали.

Пояснили, що відповідач не регулярно сплачує аліменти на утримання дитини, з вересня 2007 р. по липень 2008 р. відповідач взагалі не сплачував аліменти, а в подальшому почав сплачувати в незначному розмірі з метою уникнення кримінальної відповідальності.

З квітня 2008 р. відповідач перестав бачитись з сином, не телефонує йому, не цікавиться його навчанням та станом здоров’я. Позивачка заперечує, що чинила відповідачу перешкоди в здійсненні батьківських обов’язків по вихованню сина.

Відповідач проти позбавлення його батьківських прав заперечує.

Пояснив, що дійсно тривалий час не бачиться з сином, проте робить це виключно на прохання останнього. Разом з тим пояснив, що позивачка також чинити йому перешкоди у зустрічах з сином: дозволяє зустрічатись тільки у визначеному місці, негативно про нього висловлюється.

Надав суду для огляду квитанцію про перерахування 14.09.2009 р. на адресу позивачки 3500 грн. в рахунок погашення заборгованості по аліментам за період з листопада 2007 р. по червень 2008 р.

Представник органу опіки та піклування Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з’явився, позов підтримав, просить слухати справу в його відсутність.

Прокурор Святошинського району м. Києва надав суду висновок про доцільність позбавлення відповідача батьківських прав.

Суд, заслухавши пояснення сторін, думку прокурора, допитавши малолітнього ОСОБА_4 дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про необхідність задоволення позову з таких підстав.

Згідно п.2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.

Судом встановлено, що батьками малолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сторони по справі, шлюб між якими розірвано 21.01.1999 року.

Малолітня дитина проживає разом з матір’ю в квартирі АДРЕСА_1

ОСОБА_4 навчається в 8-Б класі середньої загальноосвітньої школи № 158 Дніпровського району м. Києва.

Відповідач ухиляється від виконанням своїх обов’язків по вихованню дитини: не піклується про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Вказані обставини підтверджуються як показами самого відповідача, так і дослідженими в судовому засіданні доказами.

Малолітній ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що в 2008 р. батько дуже рідко зустрічався з ним, приблизно 2 рази на рік. Останні рік та три місяці він взагалі не бачив свого батька. Останній навіть не телефонував. Заперечував, що мати перешкоджала йому бачитись з батьком.

Згідно акту № 9 соціального інспектування щодо обстеження житлово-побутових умов ОСОБА_4 встановлено, що батько не виконує свої батьківські обов’язки.

Як вбачається з висновку Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації від 16.03.2009 р. № 11-19/61-411/5, батько з сином не проживає, вихованням та утриманням не займається, не цікавиться його життям та здоров’ям, не бере участі у фізичному, моральному, духовному розвитку малолітнього, не надає матеріальну допомогу. На засідання опікунської ради не з’явився, хоча був повідомлений належним чином. Опікунська рада вважає доцільним позбавити відповідача батьківських прав у зв’язку з ухиленням від виховання та утримання малолітнього ОСОБА_4

Згідно наданої суду характеристики на учня 7-Б класу середньої загальноосвітньої школи № 158 Дніпровського району м. Києва Черевка ОСОБА_4, хлопця виховує одна мати, яка приділяє його вихованню багато уваги. Батько вихованням дитини не займається, батьківські збори не відвідує.

Погашення відповідачем в вересні 2009 р. заборгованості по аліментам за період з листопада 2007 р. по червень 2008 р. в розмірі 3500 грн., поточна сплата аліментів у визначеному судом розмірі - 1/6 частина, не є доказом на підтвердження виконання останнім свого обов’язку щодо виховання дитини.

Відповідач не довів суду, що позивачка чинила йому перешкоди в спілкуванні з дитиною, у її вихованні. Останній не звертався до органів опіки та піклування для визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею, або з відповідним позовом до суду.

З урахуванням досліджених в судовому засіданні доказів суд дійшов висновку про обгрунтованість заявлених позовних вимог про позбавлення відповідача батьківських прав та необхідність їх задоволення.

Одночасно суд роз’яснює, що мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав до досягнення дитиною повноліття.

На підставі викладеного та керуючись п.2 ч. 1 ст. 164, ст. 165 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 57, 60, 213, 215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився в с. Велике Березне Закарпатської області, батьківських прав відносно сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація