Судове рішення #13825883

Справа № 2-1877-1/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2009 року м. Київ

Святошинський районний суд м. Києва

у складі: головуючого - судді Кирилюк Г. М.

при секретарі Халпахчієвій Є.В.

з участю позивачки ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей та на утримання дружини, -

встановив:

Позивачка 21.05.2009 р. звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. на кожного щомісячно, до досягнення ними повноліття.

Також просить стягнути з відповідача аліменти на своє утримання в розмірі 500 грн. щомісячно, до досягнення дочкою трьох років.

Посилається на ті підстави, що з 19.07.2002 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

На даний час відповідач проживає окремо та не надає матеріальну допомогу на її утримання та утримання дітей, не бере ніякої участі в їх вихованні і ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків. Останній працює на підприємстві, має нерегулярний, мінливий дохід, більшу частину доходу одержує в натурі, має можливість постійно надавати грошову допомогу на її утримання та утримання малолітній дітей.

Оскільки вона тимчасово не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною, самостійно не має можливості матеріально їх та себе забезпечувати, просить позов задовольнити.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала та просить його задовольнити.

Пояснила, що відповідач 18.08.2009 р. надав матеріальну допомогу на її утримання та утримання малолітніх дітей в розмірі 600 грн., а тому аліменти просить стягнути саме з цієї дати.

Вважає, що 600 грн. є недостатнім розміром аліментів, які відповідач за своїм матеріальним становищем має можливість сплачувати. Розмір його заробітної плати, який зазначений в наданій відповідачем довідці про його доходи, не відповідає дійсності та є значно заниженим. Під час спільного проживання з відповідачем останній приносив заробітну плату в розмірі 3000 грн. Крім цього, відповідач орендує квартиру та має можливість сплачувати за своє проживання в ній.

Відповідач не заперечує, що повинен матеріально забезпечувати дружину та малолітній дітей.

Оскільки розмір його заробітної плати становить 730 грн. на місяць, він не має можливості надавати матеріальну допомогу в розмірі більшому, ніж 600 грн. Також пояснив, що кошти на оренду квартири в розмірі 1500 грн. йому надає мати за рахунок своїх збережень.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч.2, ч. 4 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 19 липня 2002 року.

Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Судом встановлено, що сторони проживають окремо.

Малолітні діти проживають разом з матір’ю та перебувають на її утриманні.

Згідно довідки середньої загальноосвітньої школи № 13 ім. І.Хитриченка від 18.05.2009 р. ОСОБА_1 перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Згідно довідки Святошинського РУПСЗН від 5 червня 2009 p., ОСОБА_1 отримує допомогу по догляду за дитиною в розмірі 970 грн.

Згідно довідки ТОВ «ТБД «ОЛДІ» від 15.05.2009 р. ОСОБА_2 працює на посаді продавця-консультанта, нарахована заробітна плата останнього за квітень 2009 р. становить 730 грн.

Оскільки позивачка не довела суду, що відповідач має мінливий, нерегулярний дохід, або частину доходу отримує в натурі, у відповідності до вимог ст. 80, ст. 183 СК України суд вважає необхідним стягнути аліменти на утримання дружини та дітей у частці від заробітку (доходу) відповідача.

З урахуванням стану здоров’я та матеріального становища сторін, можливість отримання відповідачем допомоги від своєї матері, частку на утримання дружини суд визначає в розмірі 1/6, а на утримання малолітніх дітей-1/3, починаючи з 18.08.2009 року.

Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне покласти на відповідача обов’язок сплатити на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення в розмірі 120 грн.

Рішення суду підлягає обов’язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

На підставі ст. ст. 79, 80, 84, 180, 181, 182, 183, 184 Сімейного Кодексу України та керуючись ст. ст. 10, 57, 60, 88, 215, 367 ЦПК України суд, -

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, місце народження м. Перевальськ Луганської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 18.08.2009 р. і до досягнення дочкою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, віку трьох років.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини від його доходу щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 18.08.2009 року і до їх повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн.

Рішення суду підлягає обов’язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація