Судове рішення #13833761

           


Справа № 4-с-41/11


У  Х  В  А  Л  А

11 березня 2011 року                                                                                місто Луцьк

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Грушицький А.І., вивчивши скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся в Луцький міськрайонний суд із скаргою на дії державного виконавця та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як визначено у п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

З матеріалів справи вбачається, що скаржник оскаржує рішення державного виконавця, не під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до вимог ЦПК України, а при виконанні постанови в справі про адміністративне правопорушення винесеної інспектором ВДАІ м. Луцька. Тому даний спір належить до адміністративної юрисдикції.

Згідно ч. 3 ст. 122 ЦПК України питання про відкриття провадження у справі або про відмову у відкритті провадження у справі суддя вирішує не пізніше десяти днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Тому приходжу до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити та роз’яснити скаржнику право звернутися з адміністративним позовом в Волинський окружний адміністративний суд.

Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122, 383 ЦПК України, суддя, -          

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження відмовити.

Роз’яснити скаржнику право звернутися з адміністративним позовом в Волинський окружний адміністративний суд.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати скаржнику разом із скаргою та всіма доданими до неї документами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя /підпис/.

З оригіналом згідно.

            Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація