Справа № 2-64/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Шацьк 26 квітня 2007 року
Шацький районний суд Волинської області під головуванням в.о. голови суду Мачульського В.В. за участю секретаря : Дужич Ж.С. представника позивача : ОСОБА_5представника відповідача Світязької с/ради : Сакури В.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2в інтересах малолітнього сина ОСОБА_1до Світязької "^ сільської ради, - про визнання права власності на нерухоме спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
До Шацького районного суду 16.04.2007 року з позовною заявою звернувся ОСОБА_2в інтересах малолітнього сина ОСОБА_1до Світязької сільської ради, - про визнання права власності на нерухоме спадкове майно, який просить суд постановити рішення, яким задовольнити його позовні вимоги, визнати ОСОБА_2 власником нерухомого майна в розмірі % частини незавершеного, побудованого на 83 % житлового будинку в порядку спадкування, ОСОБА_1, в розмірі 1Л частини незавершеного, побудованого на 83 % житлового будинку, який знаходяться в АДРЕСА_1
Свою заяву обґрунтував тим, що рішенням Світязької сільської ради Шацького району Волинської області № 10/6 від 11.07.1997 року громадянці ОСОБА_3було виділено земельну ділянку розміром 0.05 гектара в безстрокове користування під будівництво індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1. Відповідно до акту про винесення в натуру меж земельної ділянки для будівництва індивідуального жилого будинку від 24.12.1997 року дана земельна ділянка була відведена в натурі громадянці ОСОБА_3, яка і розпочала будівництво житлового АДРЕСА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянка ОСОБА_3померла. Після її смерті залишилось спадкове майно, що складається із незавершеного, побудованого на 83 % житлового АДРЕСА_1Будучи спадкоємцем за законом майна покійної ОСОБА_3, позивач по справі ОСОБА_2, діючи одночасно також і в інтересах малолітнього ОСОБА_1, звернувся до Першої Луцької державної нотаріальної контори із клопотанням про оформлення та видачу відповідних свідоцтв про право на спадщину за законом на нерухоме майно. Однак отримали відмову, оскільки об'єкт нерухомого майна, що знаходиться у АДРЕСА_1, вважається незавершеним будівництвом, готовність якого складає лише 83 відсотки, без наявності відповідних правовстановлюючих документів та належного технічного оформлення . Через такі причини змушені з позовом звернутися до суду. На даний час вони є спадкоємцями першої черги.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав в ній наведених, просить суд визнати власником нерухомого майна в порядку спадкування, ОСОБА_2в розмірі % частини незавершеного побудованого на 83 % житлового будинку, та ОСОБА_1в розмірі 1Л частини незавершеного побудованого на 83 % житлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1
В попередньому судовому засіданні представник відповідача Світязької с/ради позов визнала, просить суд визнати позивачів власниками нерухомого майна в розмірі 1А частини кожного, незавершеного побудованого на 83 % житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Заслухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до повного задоволення з наступних підстав :
З свідоцтва про смерть серії І-ЕГ №НОМЕР_1 від 10.08.2000 року, вбачається, що ОСОБА_3померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 24 роки, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис №1377.
З свідоцтва про народження серії І-ЕГ №НОМЕР_2 від 11.10.1996 року вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2народився ОСОБА_1, батьком значиться ОСОБА_2, матір'ю ОСОБА_3
З свідоцтва про одруження серії І-ЕГ №НОМЕР_3 від 05.08.1995 року вбачається, що після укладення шлюбу з ОСОБА_2, ОСОБА_3було присвоєно прізвище ОСОБА_3 про, що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено запис за №890.
З рішення Світязької сільської ради №10/6 від 11.07.1997 року виділено ОСОБА_3в с Світязь земельну ділянку в безстрокове користування під будівництво індивідуального житлового будинку на праві особистої власності, розміром 0,05 га.
З свідоцтвом про право на спадщину за законом від 04 березня 2004 року за № 4-555, № 4-556 на 1А частину даного спадкового майна спадкоємцем є мати померлої - ОСОБА_4, та на ¼ частину даного спадкового майна спадкоємцем є також і батько померлої - ОСОБА_5.
З довідки виданої Першою Луцькою державною нотаріальною конторою № 2050 від 16.04.2007 року вбачається, що ОСОБА_2та ОСОБА_1 дійсно є спадкоємцями майна померлої ОСОБА_3. Інші для подачі заяви про прийняття спадщини або для подачі заяви про відмову від спадщини в Першу Луцьку державну нотаріальну контору не звертались.
Згідно ст.22 КпШС України в редакції 1963 року вбачається, що майно, нажите подружжям за час шлюбу є спільною сумісною власністю.
Згідно ст.549 ЦПК України в редакції 1963 року вбачається, що власник прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Отже дії, передбачені ст.549 ЦК України, що свідчать про прийняття спадщини, позивачами виконані.
З довідки Волинського агентства нерухомості №227 від 21.03.2007 року орієнтовна ринкова вартість житлового цегляного будинку з надвірними будівлями, незавершеним будівництвом, (готовність 83%), який знаходиться в АДРЕСА_1, Шацького району Волинської області - становить 60.000 гривень.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному об'ємі.
Керуючись ст.ст. 5,10,60,174,208,212,215 ЦПК України, на підставі ст.ст.529,549 ЦК України «1963 року», ст.ст.22,28 КпШС України, ст.328,346,383 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України «Про власність», суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2власником нерухомого майна в розмірі ¼ частини незавершеного, побудованого на 83 % житлового будинку в порядку спадкування, який знаходяться в АДРЕСА_1
Визнати ОСОБА_1власником нерухомого майна в розмірі 1А частини незавершеного, побудованого на 83 % житлового будинку в порядку спадкування, який знаходяться в АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, через Шацький районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.