№ 2-O-48/07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.05.2007р. Вільногірський міський суд Дніпропетровської області в складі головуючого - судді Литвинової Р.А., при секретарі Довбань С.М., з участю заявника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Вільногірську цивільну справу за заявою
ОСОБА_1 про встановлення факту набуття права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту набуття права власності на нерухоме майно, в якому зазначає наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Вільногірську Дніпропетровської області помер його батько - ОСОБА_2 і на його майно відкрилась спадщина. При житті батько склав заповіт, який було посвідчено 25.12.2006р. державним нотаріусом Вільногірського міського нотаріального округу Дніпропетровської області, згідно якого він йому заповідав гараж НОМЕР_1 в кооперативі «Радужний» в м. Вільногірську Дніпропетровської області.
Спадщину він прийняв шляхом звернення з відповідною письмовою заявою в Вільногірську державну нотаріальну контору.
Вищезазначений гараж батько збудував за час свого життя власними силами. На момент завершення будівництва гаража у 1990р. вся технічна документація на нерухомість виготовлялась у М.Верхньодніпровську, 10.05.1990р. Верхньодніпровським міським БТІ було виготовлено технічний паспорт на гараж.
Але в зв'язку із смертю батько не встиг остаточно, в повному обсязі документально зареєструвати свої права власника, в зв'язку з чим він (заявник) позбавлений можливості отримати свідоцтво на спадщину на зазначений гараж. Він просить суд встановити факт набуття батьком права власності на гараж, оскільки іншим шляхом це вирішити неможливо.
Зацікавлена особа - нотаріус Вільногірської державної нотаріальної контори просить розглядати дану справу без її участі (а.с.11).
В судовому засіданні заявник пояснив, що він від своєї заяви не відмовляється, доповнень та змін не має, повністю підтримує свою заяву і просить задовольнити.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши і оцінивши у сукупності надані по справі докази, в тому числі: копію свідоцтва про смерть (а.с.5), копію заповіту, складеного ОСОБА_2 і посвідченого 25.12.2006р. державним нотаріусом Вільногірської державної нотаріальної контори (а.с.6), акт вартості будівель та споруд на гараж НОМЕР_1 в кооперативі «Радужний» та план на нього (а.с.7,8) суд приходить до висновку про задоволення заяви.
Чинним цивільним законодавством (ст.331 ЦК України) передбачається, що право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва, а якщо передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, то з моменту його прийняття до експлуатації.
Під час судового розгляду справи встановлено, що покійний батько заявника - ОСОБА_2 - за своє життя побудував гараж НОМЕР_1 в гаражному кооперативі «Радужний» в м.Вільногірську, на який було виготовлено технічну документацію. По причині смерті він не встиг отримати свідоцтво про право власності на гараж та зареєструвати себе у єдиному державному реєстрі прав власності на нерухоме майно. На зазначений гараж він склав заповіт на користь свого сина - заявника по справі ОСОБА_1
За таких обставин суд вважає факт набуття ОСОБА_2 права власності на зазначений гараж повністю доведеним.
Встановлення факту набуття ним права власності на гараж має для заявника ОСОБА_1 юридичне значення, оскільки це дасть йому можливість отримати спадщину за заповітом.
Керуючись ст.ст. 11,213,215,234,235,259 ЦПК України, ст.ст.328,331 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт набуття права власності на гараж НОМЕР_1 у гаражному кооперативі «Радужний» в м.Вільногірську Дніпропетровської області ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцем м. Знаменки Кіровоградської області, який мешкав у м. Вільногірську Дніпропетровської області по АДРЕСА_1, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Вільногірську Дніпропетровської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вільногірський міський суд
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви
про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було
подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна
скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної
сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги
рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду
справи апеляційним судом.