Судове рішення #1386091
Справа №2-1117-2007 року

Справа №2-1117-2007 року

 

 

 

 

 

 

 

Рішення

Іменем України

 

 

17 грудня   2007 року                                 Горохівський районний суд

                                                                   Волинської області

в складі:

 

головуючого                                                       Ковальчука В.Д.

при секретарі                                                       Домбровській З.П.

за участю позивача                                             ОСОБА_1.

  розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом  ОСОБА_1 про визнання  її  права власності на земельну ділянку, майновий пай та вклади в ощадному банку,-

 

встановив:

 

 

          ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом про визнання її права власності на спадкове майно посилаючись на те, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її  батько - ОСОБА_2. ОСОБА_2. мав у власності земельну ділянку розміром 1,86 га, майновий пай на суму 1893 грн. та вклади  в ощадному банку на суму 1219,17 грн.      17.03. 2006 року все своє майно на випадок смерті ОСОБА_2. посвідчив заповітом позивачу. Позивач прийняла  спадщину , а тому просить визнати її право власності на земельну ділянку, майновий пай  та  вклади  в ощадному банку.

           Суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

            Згідно державного акту ІІІ - ВЛ №002172 (а.с.7)  ОСОБА_2. мав у власності земельну  ділянку розміром  1,86 га.

             Згідно свідоцтва серії НОМЕР_1 (а.с.10) ОСОБА_2. мав у власності майновий пай на суму 1893 грн.

             Згідно  з довідкою ощадного банку (а.с.11) ОСОБА_2. в ощадному банку на рахунку №НОМЕР_2 мав 1218,88 грн., на рахунку  №НОМЕР_3 мав  0.22 грн., на рахунку НОМЕР_4 мав 0,07 грн.

             У відповідності з заповітом (а.с.5) ОСОБА_2. все своє майно на випадок смерті посвідчив заповітом  ОСОБА_1.

             Згідно свідоцтва про смерть  (а.с.6)  ОСОБА_2.  ІНФОРМАЦІЯ_1  помер.

             Довідкою Смолявської сільської ради (а.с.2) стверджується, що позивач є єдиним спадкоємцем і  прийняла  спадщину.

            Згідно з ст..392 ЦК України, власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

           Судом встановлено, що після смерті спадкодавця ОСОБА_2.        єдиним спадкоємцем за заповітом на земельну ділянку, майновий пай та вклади в ощадному банку є  ОСОБА_1. , яка прийняла спадщину, а тому суд визнає її право власності на земельну ділянку, майновий пай    та вклади в ощадному банку.

          Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 392,1235 ЦК України, суд, -

 

вирішив:

 

          Позов задовольнити.

           Визнати право власності  ОСОБА_1на земельну ділянку площею 1,86 га  , яка згідно  державного акту ІІІ - ВЛ №002172  належала  покійному ОСОБА_2.

          Визнати право власності  ОСОБА_1 на майновий пай в сумі 1893 грн., який згідно свідоцтва серії НОМЕР_1 належав покійному ОСОБА_2.

          Визнати право власності  ОСОБА_1на вклади в ощадному банку, які згідно рахунків №НОМЕР_2 на суму 1218,88 грн., №НОМЕР_3 на суму 0,22 грн., №НОМЕР_4 на суму 0,07 грн.  належали покійному ОСОБА_2.

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

          Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Головуючий                                                                 В.Д. Ковальчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація