Справа № 2а-1650/11 .
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.01.2011 року. Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Гусач О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адмі ністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання зробити нарахування та виплатити доплату до пенсії,
В С Т А Н О В И В:
07.12.2010 року позивач звернулась до суду із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії відповідно до вимог ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»за період з 09 липня 2007 року по вересень 2010 року.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач ставить вимогу про поновлення строку звернення до суду.
Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку звернення до суду позивач посилається на те, що про належні як дитині війни виплати їй повідомлено не було про порушення її прав їй стало відомо тільки з висвітлення зазначених подій з засобів масової інформації.
У зв’язку з тим, що стосовно не нарахованих пенсій ніякими нормативно-правовими актами, крім КАС України, не визначено строк звернення до суду, то під час вирішення спорів, які виникають із вказаних правовідносин слід застосувати шестимісячний строк звернення до суду. Шестимісячний строк для звернення до суду слід застосовувати у кожному випадку порушення права позивача, тобто відносно кожного місяця, в якому порушувалось право позивача на отримання підвищення до пенсії. З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачу здійснюється нарахування доплати до пенсії щомісячно. Тобто він повинен був дізнатися про порушення його прав в день отримання такої доплати.
Згідно ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Тобто всі нормативні акти оприлюднюються та є загальнодоступними.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішення Конституційного Суду також оприлюднюються у встановленому порядку.
Крім того, право дітей війни на отримання підвищення до пенсії широко висвітлюється у засобах масової інформації з 2009 року.
Таким чином, позивач мав можливість ознайомитись з нормативно-правовими актами, знати про порушення своїх прав та своєчасно звернутися до суду за їх захистом.
Враховуючи викладене , підстав для поновлення строку звернення до суду не вбачається, оскільки відсутні поважні причини його пропуску.
За нормами ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивач звернулась до суду 07.12.2010 р., у зв'язку з чим адміністративний позов в частині визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період з 09 липня 2007 року по 07.06.2010 року - слід залишити без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 99, ч.1 ст.100 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Автозаводському районі м. Кременчука про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити підвищення до пенсії відповідно до вимог ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»в частині визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період з 09 липня 2007 року по 07 червня 2010 року –залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Автозаводський районний м. Кременчука шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний термін після одержання її копії.
Суддя: Гусач О.М.