Справа № 2 -6860 /07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2007 року Московський районний суд м.Харкова в складі: головуючого - судді Єлізарова І.Є., при секретарі Бузиннік Є.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення суми боргу .
В судовому засіданні позивач позов підтримав та пояснив, що 11.09.2006 року ним було передано відповідачці, що являється його сестрою , у борг грошову суму еквівалентну 1000 доларів США, про що відповідачкою власноруч було складено розписку при отриманні грошей. Відповідачка зобовязалась повернути борг по устній вимозі позивача, однак на неодноразові вимоги повернути борг відповідачка не реагує. У зв'язку з тим, що відповідачкою не поверненні взяті кошти в борг.позивач просить стягнути з відповідачки суму еквівалентну 1000 доларів США, що становить 5050 гривен.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала та пояснила , що отримала грошову сумі в еквіваленті 1000 доларів США від позивача, про що була складена розписка.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
Як було встановлено судом, відповідачка у справі за договором позики, по письмовій розписці від 11.09.2006 року отримала грошову суму еквівалентну 1000 доларів США(а.с.5).
Дійсність даної письмової розписки відповідачка не заперечувала у судовому засіданні, і підтверджується оригіналом розписки, представленою позивачем.
Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж торбу грошових коштів (торбу позики) або таку ж кількість мов того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моментові передачі грошів або інших мов, визначених родовими ознаками.
Згідно ст. 1047 ЦК України договір позики укладається в письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.
Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості , такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем ) у строк та в порядку , що встановлені договором.
Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором .
Судом встановлено, що позивачем відповідачці було передано грошову суму еквівалентну 1000 доларі США (а.с.5), однак відповідачка суму боргу не повернула.
Таким чином, вимоги позивача по стягненню боргу за договором позики, підлягають стягненню.
Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214,215,218 ЦПК України, на підставі ст.231, 1046, 1047-1050 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму боргу у розмірі 5050 (п'ять тисяч п'ятдесят) гривен.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя Єлізаров І.Є.