Судове рішення #13866126

Справа № 2-о-52/11

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

ІМ’ЯМ     УКРАЇНИ

11 березня 2011 року                                                                                          м. Мелітополь

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді  - Редько О.В.,

при секретарі             Фурсовій Л.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення факту батьківства,

В С Т А Н О В И В:

 

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просила встановити факт батьківства, посилаючись на наступні обставини.   

З 13.12.2002  року вона проживала однією сім’єю і вести спільне господарство, з ОСОБА_4 без реєстрації шлюбу. ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народився син ОСОБА_5. У зв’язку з тим, що на той час позивачка не перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4 та він не де не працював, вони вирішили зареєструвати дитину в книзі записів народження за призві щем позивачки тобто –ОСОБА_5..  

З дня народження ОСОБА_5 вони постійно проживали однією сім’єю та разом знаходились на утриманні ОСОБА_4, який визнав себе батьком, турбувався про сина та займався його вихованням.

З жовтня 2009 року ОСОБА_4 почали турбувати часті головні болі, він почав скаржитись на своє здоров’я. йому було поставлено діагноз: пухлина головного мозку. ІНФОРМАЦІЯ_2 він помер.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1, який належав йому на підставі договору купівлі-продажу № 554 від 10.08.1998 року.

Спадкоємцями першої черги за законом на відкриту спадщину є відповідачі по справі, дружина померлого, ОСОБА_2, та їх донька, ОСОБА_3, які прийняли спадщину у встановленому законному порядку, шляхом подачі заяви про прийняття спадщини. Однак, відповідачі не визнають, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідним сином померлого, у зв'язку з чим виник спір відносно спадкового майна. Син позивачки, ОСОБА_5 також прийняв спадщину після смерті свого батька, шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до Мелітопольської районної державної нотаріальної контори, що підтверджується копією заяви про прийняття ним спадщини з Мелітопольської районної державної нотаріальної контори від 22.06.2010 року.

Але позивачка не може оформити свідоцтво про право на спадщину в інтересах її сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки у свідоцтві про його народження відсутній запис про його батька.

Тому для оформлення спадщини після смерті, ОСОБА_4 у Мелітопольський районній державній нотаріальній конторі позивачці необхідно встановити факт визнання ОСОБА_4 батьківства відносно їх сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

До судового засідання сторони не з’явились, від позивачки надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності на позовних вимогах наполягає, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.   

Відповідачі до судового засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини не явки суд не повідомили, заяв про розгляд справи за їх відсутністю до суду не надавали, тому суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.   

Із копії свідоцтва про народження вбачається, що ОСОБА_5, народився ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками записані ОСОБА_6 та ОСОБА_1. ( а.с.7 ).

З копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, серія НОМЕР_1. (а.с. 8)

Відповідно до ч.1 ст. 130 Сімейного кодексу України у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду. Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2, 3  ст. 128 СК України  підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

 Згідно п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України “Про судову практику по справам про встановлення фактів, що мають юридичне значення” від 31 березня 1995 року № 5, заяви про встановлення фактів батьківства або визнання батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві про народження конкретна особа не вказана батьком дитини.   

У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що батьком ОСОБА_5 був ОСОБА_4 і останній за життя визнавав його своїм сином, тому вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

У зв’язку з вищевказаним, суд вважає можливим встановити    факт батьківства ОСОБА_4 по відношенню до ОСОБА_5

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.58, 59, 60, 169, 208-209, 213-215, 224-228, ЦПК України, ст.ст.128,130 СК України, суд

 

В И Р І Ш И В :

  

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення факту батьківства –задовольнити у повному обсязі.

Встановити факт батьківства ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 відносно неповнолітнього, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

 

   Суддя        

  • Номер: 6/426/95/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2о-493/10
  • Суд: Сватівський районний суд Луганської області
  • Суддя: Редько О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.08.2016
  • Дата етапу: 11.01.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація