Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #138697790

Дата документу 09.02.2022



ЄУ № 420/2580/15-ц

Провадження №6/942/23/22

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

09 лютого 2022 року смт. Новопсков

Луганської області

Новопсковський районний суд Луганської області у складі головуючого судді Стеценко О.С., одержавши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи фінанс» про заміну сторони виконавчого провадження, заінтересовані особи – Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк», ОСОБА_1 ,


ВСТАНОВИВ:


Заявник звернувся до Новопсковського районного суду Луганської області з заявою, в якій просить замінити стягувача ПАТ «Дельта Банк» на його правонаступника ТОВ «Діджи фінанс» за виконавчим листом, виданим Новопсковським районним судом Луганської області, у справі № 420/2580/15-ц за позовом ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що її слід залишити без руху з огляду на наступне.

Відповідно до роз`яснення Пленуму Верховного Суду України, що міститься в п. 2 постанови «Про судове рішення у цивільній справі» № 14 від 18 грудня 2009 року, якщо спірні правовідносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

У заяві про заміну сторони виконавчого провадження заявник, вказуючи заінтересовану особу ОСОБА_1 , зазначив адресу останнього, а саме: АДРЕСА_1 .

Заявник вважає, що вимоги ст. 183 ЦПК України виконані, оскільки на останню відому адресу боржника неможливо відправити будь-яку поштову кореспонденцію.

Однак з матеріалів цивільної справи ЄУ № 420/2580/15-ц вбачається, що відповідач у справі ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Згідно інформації з офіційного сайту Укрпошти до населеного пункту Заайдарівка Новопсковського району Луганської області здійснюється доставка поштової кореспонденції.

Відповідно до абзацу 2 ч.2 ст. 183 ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Доказів надіслання копії заяви з додатками заінтересовані особі ОСОБА_1 на його зареєстроване місце проживання заявником до заяви не долучено.

Таким чином заявник повинен надати суду докази надсилання копії заяви з додатками ОСОБА_1 на зареєстровану адресу місця проживання (копії реєстру поштових відправлень).

Як вбачається з наданої заяви вказані вимоги закону при її поданні у повному обсязі не виконано. Невиконання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно зі ст. 185 ЦПК України з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Згідно із частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи фінанс» залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Суд акцентує увагу заявника на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Дотримання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

Враховуючи зазначене, залишення заяви без руху жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.

Керуючись ст.ст. 83, 95, 175, 177, 185, 442 ЦПК України, суд


ПОСТАНОВИВ:


Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Діджи фінанс» про заміну сторони виконавчого провадження, заінтересовані особи – Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк», ОСОБА_1 залишити без руху, про що сповістити заявника, надавши йому строк для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити, що в іншому випадку заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud1219/.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.




Суддя: О.С. Стеценко




  • Номер: 6/420/41/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 420/2580/15-ц
  • Суд: Новопсковський районний суд Луганської області
  • Суддя: Стеценко О.С.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.04.2019
  • Дата етапу: 10.07.2019
  • Номер: 22-ц/810/474/19
  • Опис: заява Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 420/2580/15-ц
  • Суд: Луганський апеляційний суд
  • Суддя: Стеценко О.С.
  • Результати справи: залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.06.2019
  • Дата етапу: 10.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація