Судове рішення #1387567

                                                                                 

 

                                                                                           

           

 

 

 

 

                                                                                                                     Копія: Справа № 2-540/07р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

   19 грудня 2007 року       Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого-судді       Білецької В.І.

при секретарі                Гавриленко Н.В.

розглянувши на попередньому  судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Радивонівської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок, -

В С Т А Н О В И В:

 

         Згідно довідки, виданої виконкомом Радивонівської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області від 13.11.2007 року за № 440, домоволодіння  АДРЕСА_1, станом на 01.07.1990 року відносилось до категорії „Колгоспний двір”. Членами даного колгоспного двору значаться: ОСОБА_3 та ОСОБА_2.

         Згідно ч.2 ст.123 чинного на той час Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року), розмір частки члена колгоспного двору встановлювався виходячи з рівності часток усіх членів двору, включаючи неповнолітніх і непрацездатних.

         Отже, власниками вищевказаного домоволодіння в рівних частинах були: ОСОБА_3 та ОСОБА_2, тобто кожний з них мав право на 1/2 частину в майні даного двору.

         Після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, залишилося спадкове майно, яке складається з 1/2  частини вищевказаного жилого будинку з господарським спорудами, розташованого АДРЕСА_1. Після його смерті спадщина не оформлялась.

         Єдиним спадкоємцем першої черги за законом на вказане спадкове майно являється син померлого ОСОБА_1. 

         Посилаючись на те, що після смерті батька він прийняв спадщину шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, але із-за відсутності правовстановлюючих документів на будинок він не може оформити на своє ім»я спадщину, позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду і просив постановити рішення, яким визнати, що його померлому батькові ОСОБА_3 на день його смерті належала на праві власності 1/2 частина житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого АДРЕСА_1, а  Ѕ частина майна колишнього колгоспного двору належить його матері ОСОБА_2 та визнати право власності за ним та матір»ю на Ѕ частину за кожним  на вказаний житловий будинок.

         В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 свій позов підтримали і суду показали, що в колгоспному дворі проживали ОСОБА_3 та ОСОБА_2 Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з Ѕ частини майна бувшого колгоспного двору. Єдиним спадкоємцем першої черги за законом на спадкове майно являється ОСОБА_1 - син померлого. Позивач ОСОБА_1 прийняв спадщину шляхом подачі до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Із-за відсутності правовстановлюючих документів на домоволодіння АДРЕСА_1, вони не можуть оформити право власності.

         Представник відповідача -  Радивонівської сільської ради, в судове засідання не з”явився, про день і час розгляду справи йому належним чином повідомлено, до суду направив заяву про те, що не заперечує проти задоволення позову ОСОБА_1 та ОСОБА_2, просить справу розглянути в їх відсутність.

         Суд, заслухавши пояснення позивачів, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з таких підстав.  

         Судом встановлено, що в колгоспному дворі проживало двоє осіб - ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с.9).

         ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 (а.с.6).

         Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняв ОСОБА_1 - син померлого (а.с.16, 25).

         Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачі мають право кожний на Ѕ частину в майні бувшого колгоспного двору.

       Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК  України  “ у разі  визнання  відповідачем позову  суд за  наявності передбачених  законом  підстав ухвалює  рішення  про задоволення  позову.”

         При  таких   обставинах справи,    коли  визнання  відповідачем   позову не суперечить закону  і не порушує права, свободи  і інтереси  інших  осіб,  суд приходить до  висновку   про  ухвалення  рішення  про задоволення позову.

         На підставі викладеного та керуючись ст.ст.120-123 ЦК України (в редакції 1963 року), ст.ст. 1235, 1236, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60,130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

        1. Визнати, що ОСОБА_3 на день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 належала на праві власності 1/2 частина в майні колишнього колгоспного двору, розташованого АДРЕСА_1.

        2. Визнати за ОСОБА_1  право власності на спадщину, що залишилась після смерті його батька ОСОБА_3 та складається з Ѕ частини  житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку літ. - А1 з господарськими спорудами, позначеними:  літня кухня - літ.-Б, сарай - літ. В, сарай - літ. Г, сарай - літ. Д, гараж - літ. Е, розташованими АДРЕСА_1.

        3. Визнати за ОСОБА_2 право власності на Ѕ частину житлового будинку, позначеного в характеристиці будинку літ. - А1 з господарськими спорудами, позначеними:  літня кухня - літ. Б, сарай - літ. В, сарай - літ. Г, сарай - літ. Д, гараж - літ. Е, розташованими АДРЕСА_1.

 

         Заяву  про  апеляційне оскарження  рішення суду  може бути подано  протягом  десяти днів з дня  проголошення  рішення. Апеляційна  скарга до апеляційного суду Полтавської  області  може  бути подана   протягом двадцяти днів після  подання заяви  на апеляційне  оскарження.

               

                Суддя  -  підпис.

 

        Копія вірна:  Голова  суду -

 

                               Секретар -

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація