Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2011 р. справа № 2а/0570/1123/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Голубової Л.Б.
при секретарі Платоновій О.М.
розглянув відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю
«Тріада-Дон»
до прокуратури міста Горлівки Донецької області
про визнання протиправними дій прокуратури міста
Горлівки по винесенню вимоги № 94-30вих-11 від
10.01.2011р. про надання ТОВ «Тріада-Дон» договорів
суборенди приміщень в будівлі № 38 пр. Перемоги, 38 в
місті Горлівці та платіжних документів щодо оплати
суборенди та визнання недійсними вимоги прокуратури
міста Горлівки про надання ТОВ «Тріада-Дон»
договорів суборенди приміщень в будівлі № 38 пр.
Перемоги, 38 в місті Горлівці та платіжних документів
щодо оплати суборенди,
за участю:
представника позивача: Шокурова Д.Г. (за дов. від 12 січня 2011 року)
від відповідача: не з’явився
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріада-Дон» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до прокуратури міста Горлівки про визнання протиправними дій прокуратури міста Горлівки по винесенню вимоги № 94-30вих-11 від 10.01.2011р. про надання ТОВ «Тріада-Дон» договорів суборенди приміщень в будівлі № 38 пр. Перемоги, 38 в місті Горлівці та платіжних документів щодо оплати суборенди та визнання недійсними вимоги прокуратури міста Горлівки про надання ТОВ «Тріада-Дон» договорів суборенди приміщень в будівлі № 38 пр. Перемоги, 38 в місті Горлівці та платіжних документів щодо оплати суборенди.
В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, заперечень до суду не надав.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тріада-Дон» зареєстровано як юридична особа 03 листопада 2004 року з кодом 33174605, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 298214 (арк. справи 7).
Заступник прокурора міста Горлівки звернувся з вимогою № 94-30вих-11 від 10 січня 2001 року до директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріада-Дон» Р.А. Ригованова про надання до 11 січня 2011 року завірені копії договорів суборенди приміщень у будинку, розташованого за адресою: м. Горлівка, пр. Перемоги, 38 та копії платіжних документів, що стосуються оплати за суборенду у зв’язку з проведенням прокуратурою перевірки додержання вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Статтею 1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991р. передбачено, що повноваження прокурорів, організація, засади та порядок діяльності прокуратури визначається Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами.
Статтею 1 вищезазначеного Закону визначено, що прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.
У відповідності до наведеної вище вимоги прокурор зокрема просить позивача:
1) завірені копії договорів суборенди приміщень у будинку, розташованого за адресою: м. Горлівка, пр. Перемоги, 38;
2) копії платіжних документів, що стосуються оплати за суборенду.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про прокуратуру», предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є:
1) відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам; 2) додержання законів про недоторканність особи, соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи громадян, захист їх честі і гідності, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав; 3) додержання законів, що стосуються економічних, міжнаціональних відносин, охорони навколишнього середовища, митниці та зовнішньоекономічної діяльності.
Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів – також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.
Стаття 8 Закону України «Про прокуратуру» передбачає обов'язковість виконання вимог прокурора, зокрема, вимоги прокурора, які відповідають чинному законодавству, є обов'язковими для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян і виконуються невідкладно або у передбачені законом чи визначені прокурором строки.
Статистична та інша інформація або їх копії, необхідні для здійснення прокурорського нагляду чи розслідування, видаються на вимогу прокурора або слідчого безкоштовно.
Невиконання без поважних причин законних вимог прокурора тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Посадові особи і громадяни зобов'язані з'являтись за викликом прокурора і давати пояснення з обставин, які з'ясовуються прокурорською перевіркою. В разі ухилення від прибуття посадова особа або громадянин за постановою прокурора можуть бути доставлені примусово органами міліції.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про прокуратуру» при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право: безперешкодно за посвідченням, що підтверджує займану посаду, входити у приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, до військових частин, установ без особливих перепусток, де такі запроваджено; мати доступ до документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, в тому числі за письмовою вимогою, і таких, що містять комерційну таємницю або конфіденційну інформацію. Письмово вимагати подання в прокуратуру для перевірки зазначених документів та матеріалів, видачі необхідних довідок, в тому числі щодо операцій і рахунків юридичних осіб та інших організацій, для вирішення питань, пов'язаних з перевіркою. Отримання від банків інформації, яка містить банківську таємницю, здійснюється у порядку та обсязі, встановлених Законом України "Про банки і банківську діяльність".
Перевірити додержання вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна» без запитуваних договорів оренди нерухомості, яка належить до державної власності та документів, які свідчать про оплату вказаних договорів не передбачається можливим. Дана документація не містить комерційну таємницю, а лише посвідчує законність перебування господарюючого суб’єкта на території будівлі державної форми власті. Позивач не навів у позовній заяві, яким чином прокурор порушив його право, а обумовив свої вимоги не бажанням надавати документи до прокуратури. Отже, позивач не довів свої вимоги до прокуратури у порядку, встановленому діючим законодавством.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що прокурор міста Горлівки на законних підставах здійснював перевірку дотримання вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна».
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б доводили неправомірність дій чи акту суб’єкта владних повноважень– прокуратури міста Горлівки, позивач суду не надав, а отже позовні вимоги не підлягають задоволенню у спосіб захисту права, визначений позивачем.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, судом встановлено, що право здійснювати прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів надано Генеральному прокурору України і підпорядкованими йому прокурорами Конституцією України та Законом України «Про прокуратуру».
На підставі вищенаведеного суд приходить до висновку, що дії прокурора міста Горлівки щодо винесення вимоги № 94-30вих-11 від 10.01.2011р. про надання ТОВ «Тріада-Дон» договорів суборенди приміщень в будівлі № 38 пр. Перемоги, 38 в місті Горлівці та платіжних документів щодо оплати суборенди вчинені на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України» та Законом України «Про прокуратуру».
З урахування наведеного суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.17-20,51,69-72,86,94,121,158-164,167,254,257 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
відмовити у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріада-Дон» до прокуратури міста Горлівки про визнання протиправними дій прокуратури міста Горлівки по винесенню вимоги № 94-30вих-11 від 10.01.2011р. про надання ТОВ «Тріада-Дон» договорів суборенди приміщень в будівлі № 38 пр. Перемоги, 38 в місті Горлівці та платіжних документів щодо оплати суборенди та визнання недійсними вимоги прокуратури міста Горлівки про надання ТОВ «Тріада-Дон» договорів суборенди приміщень в будівлі № 38 пр. Перемоги, 38 в місті Горлівці та платіжних документів щодо оплати суборенди.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голубова Л.Б.