Судове рішення #1387602
Справа № ____2-69__________

Справа № ____2-69__________

_____________________ 2007 р.

 

РІШЕННЯ

Іменем України

 

21 листопада  2007 року                         Високопільський районний суд Херсонської області

в складі: головуючий                                      Холкіна Г.І.

при секретарі                                                   Крат С.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні на попередньому розгляді в смт. Високопілля справу за позовом ОСОБА_1 до Пригір”їхвської сільської ради Високопільського району Херсонської області про продовження строку на прийняття спадщини,-

 

ВСТАНОВИВ

 

         До Високопільського районного суду Херсонської області звернулася ОСОБА_1 до Пригір”ївської сільської ради Високопільського району Херсонської області про продовження строку на прийняття спадщини, зазначивши в позовній заяві про те, що її бабуся ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 95 років. Син бабусі, мій батько, ОСОБА_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті бабусі залишилася спадщина, сертифікат на право приватної власності на земельну ділянку (пай), яку позивач бажає прийняти, інших спадкоємців її бабуся не мала. Несвоєчасне звернення для прийняття спадщини, було з причини того, що в її свідоцтві про народження було зазначено в графі батько тільки його ім.”я і це не давало можливості прийняти спадщину у встановленні законом строки, на даний час факт родинних відносин встановлений. Просить суд продовжити строк на прийняття спадщини, їй ОСОБА_1 після смерті її бабусі ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 95 років.

         В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги та просить їх задовольнити, пояснила, що строк на прийняття спадщини був пропущений у зв”язку з тим, що в її свідоцтві про народження в графі батько було зазначено лише його ім.”я, тому не могла звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини.

         В судовому засіданні представник відповідача за дорученням, спеціаліст по земельним питанням Нововознесенської сільської ради Високопільського району Херсонської області, Шолох Н.В., позовні вимоги визнала та не заперечує проти задоволення їх в судовому порядку.

         Заслухавши позивача, представника відповідача, вивчивши та дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, судом встановлено:

-      із копії паспорта (а.с. 6) на ім.”я ОСОБА_1, встановлено, що вона ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка та мешканка с. Свободне Високопільського району Херсонської області.

-      Із копії свідоцтва про народження (а.с. 7) встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка с. Свобод не Великоолександрівського району Херсонської області та її батьками зазначені: батько - ОСОБА_3, мати ОСОБА_4, про що в низі реєстрації актів про народження 22 серпня 1966 року зроблено актову запис № 19 Пригір”ївською сільською радою В-Олександрівського району Херсонської області.

-      Із копії свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 8) встановлено, що між ОСОБА_5 та ОСОБА_1, 17 вересня 1983 року, укладено шлюб, про що у книзі реєстрації актів про шлюб зроблено актову запис № 14 Пригір”ївською сільською радою Високопільського району Херсонської області та прізвище дружини після одруження змінено з ОСОБА_1 на ОСОБА_6.

-      Із копії свідоцтва про укладення шлюбу (а.с. 9) встановлено, що між ОСОБА_7 та ОСОБА_6, 28 березня 1994 року укладено шлюб, про що у книзі реєстрації шлюбів зроблено запис № 4 Пригір”ївською сільською радою Високопільського району Херсонської області та прізвище дружини після одруження змінено з ОСОБА_6 на ОСОБА_1.

-      Із копії свідоцтва про смерть (а.с.11) встановлено, що ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, у віці 95 років, про що у книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за № 16 Пригір”ївською сільською радою Високопільського району Херсонської області.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно ст. 1262 ЦК України, у другу чергу право на спадщину за законом мають  онуки померлого.

Таким чином, суд приходить до висновку що дійсно позивач, після смерті своєї бабусі, ОСОБА_1 має право на спадщину за законом, та яку не оформила належним чином у встановлений законом шестимісячний строк, як вважає суд по поважній причині, оскільки не мала підтверджуючих документів родинних відносин з померлою, що не дозволяло їй своєчасно звернутися із заявою для отримання спадщини, а тому суд вважає за можливим продовжити строк до шести місяців на подання заяви на прийняття спадщини позивачем, що необхідно для оформлення спадщини, яка відкрилася після смерті бабусі позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1262, 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до Пригір”їхвської сільської ради Високопільського району Херсонської області про продовження строку на прийняття спадщини - задовольнити.

Продовжити строк  на прийняття спадщини за законом ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженці с. Свободне Високопільського району, після смерті її бабусі ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, до шести місяців.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Херсонської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Високопільського районного суду протягом десяти днів, починаючи з дня проголошення рішення, через суд Високопільського району Херсонської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до апеляційного суду Херсонської області.

 

 

Суддя:                                                                                            Г.І.Холкіна

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація